Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Velké plány Muskova Neuralinku. Firma chce do roku 2031 ročně utržit miliardu dolarů

Muskova firma Neuralink implantovala mozkový čip prvnímu člověku
ČTK
 ČTK

Společnost Neuralink chce do roku 2031 ročně implantovat své čipy 20 tisícům lidí a mít roční tržby nejméně miliardu dolarů (20,9 miliardy korun). O plánech neurotechnologické firmy podnikatele Elona Muska píše agentura Bloomberg s odvoláním na dokumenty pro investory.

Neuralink plánuje do šesti let provozovat pět velkých klinik a nabízet tři verze svého mozkového implantátu. Verze Telepathy bude určena pro komunikaci mezi mozkem a stroji, Blindsight pro obnovení zraku a Deep pro léčbu třesu a Parkinsonovy choroby, uvádí Bloomberg.

Společnost očekává, že regulační úřady schválí její zařízení Telepathy do roku 2029. Plánuje pak provádět 2000 operací ročně a generovat tržby ve výši 100 milionů dolarů. Do roku 2030 pak Neuralink počítá se spuštěním systému Blindsight, rozšířením operací na 10 tisíc ročně a tržbami přes půl miliardy dolarů.

Neuralink vznikl v roce 2016. Od investorů získal přibližně 1,3 miliardy dolarů a jeho hodnota se odhaduje na zhruba devět miliard dolarů, uvádí zpráva Bloombergu s odvoláním na analýzu společnosti PitchBook.

Testování na lidech firma zahájila v roce 2024 poté, co vyřešila bezpečnostní obavy, které vznášel Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), jenž její žádost původně v roce 2022 zamítl. Neuralink uvádí, že v současné době používá pět pacientů s těžkou paralýzou jeho zařízení k ovládání digitálních a fyzických nástrojů pomocí myšlenek.

Elon Musk

Splní Musk, co slíbil? Levnější modely Tesly už údajně vyrábí

Tesla zažívá těžké časy. Bojuje s čínskou konkurencí i s dopady politických aktivit svého šéfa Elona Muska. Ten chce historicky rekordní propady prodejů zvrátit levnějšími modely elektroaut. Zase.

Přečíst článek

Elon Musk

Elon se stáhl z vlády, nikoli ze hry

Elon Musk byl pod veřejným tlakem, proto opustil takzvané ministerstvo efektivity, které utvářel, s tím, že se bude věnovat Tesle. Firma totiž na jeho politické angažmá čím dál silněji doplácela. Zdaleka to ale neznamená, že jeho vliv na Donalda Trumpa, potažmo Spojené státy, zeslábl.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Elon Musk

Musk uvedl, že má problém se zavedením cel na dovoz elektromobilů z Číny. Nedávno tvrdil opak

Přečíst článek
Doporučujeme