Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Toyota investuje miliardy dolarů do výroby elektromobilů v USA. Je to pro ni daňově výhodné

Toyota v Kolíně od pondělí téměř po čtyřech týdnech plně obnoví výrobu
ČTK
 ČTK

Toyota rozšiřuje výrobu elektromobilů v USA, staví tam už druhý závod. Je to pro ni daňově výhodné.

Reklama

Japonská automobilka Toyota Motor investuje 1,4 miliardy dolarů (32,8 miliardy korun) do svého druhého závodu na výrobu elektromobilů ve Spojených státech. Jejich výroba ve státě Indiana má začít v roce 2026, uvedla agentura Kjódó.

Automobilka plánuje přijmout až 340 nových zaměstnanců. Baterie budou dodávány z její nové továrny, kterou staví v Severní Karolíně.

Automobilka rozšiřuje výrobu elektromobilů ve Spojených státech, aby její produkce mohla být zařazena do programu daňových úlev, který zavedla vláda prezidenta Joea Bidena. Pro získání daňové úlevy musí být elektromobil vyroben v Severní Americe.

První závod Toyoty na elektromobily, který je ve státě Kentucky, má začít vyrábět sportovně-užitkový vůz v roce 2025. Toyota již v současnosti vyrábí v Indianě vozy se spalovacími motory, mimo jiné minidodávky Sienna a SUV Highlander.

Toyota loni dosáhla rekordního prodeje, zůstala jedničkou na světovém trhu

Toyota vládne automobilovému světu. V prodejích vozů vytvořila nový světový rekord

Japonská automobilka Toyota Motor loni zvýšila prodej o 7,2 procenta na 11,2 milionu vozů, což je podle agentury AFP nový světový rekord. Japonská firma tak už čtvrtým rokem za sebou zůstala největším prodejcem automobilů na světě před německým konkurentem Volkswagen.

Přečíst článek

Toyota Motor Manufacturing Czech

Akcie Toyoty jsou real deal. Od začátku roku si připsaly 50 procent

Japonské automobilce se daří nad očekávání dobře. Toyota ve čtvrtletí více než zdvojnásobila svůj provozní zisk a o polovinu zvýšila celoroční výhled. Těší se ze zvýšených prodejů i slabého jenu. A investoři to umí ocenit.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme