Reklama

Rusy ani Bělorusy neubytujeme, říká majitel sítě hotelů Pytloun. K bojkotu vyzval i ostatní hoteliéry

Lukáš Pytloun
ČTK
Veronika Kudrnová
vku

Česká hotelová síť Pytloun Hotels s okamžitou platností přestala poskytovat ubytování všem občanům Ruska a Běloruska. „Že je to diskriminační? To všechny sankce. Umírají nevinní lidé, nemůžeme tomu jen nečinně přihlížet,“ reagoval pro newstream.cz Lukáš Pytloun, generální ředitel a majitel hotelové sítě.

Reklama

Síť butikových hotelů Pytloun v reakci na vojenskou agresi, kterou Rusko rozpoutalo na Ukrajině, ohlásila, že občané Ruska a Běloruska nebudou moci jejích služeb využít. Volné ubytovací kapacity síť poskytne uprchlíkům z Ukrajiny. 

„Chceme vyslat jasný signál občanům Ruska a Běloruska, že dokud neskončí nesmyslná vojenská agrese proti svobodné a svrchované Ukrajině, mají u nás dveře zavřené,“ uvedl majitel sítě Lukáš Pytloun. 

Otevřené dveře v hotelech Pytloun naopak mají běženci z válkou zasažené Ukrajiny. První rodiny jsou již zdarma ubytovány v Grand Hotelu Imperial v Liberci a Pytloun Hotelu Liberec. Příjezd dalších se očekává. „Další ubytovací kapacity pro ně jsme schopni vytvořit do 2-3 týdnů v Penzionu Union v Harrachově a v bývalém Wolkerově sanatoriu v Harcově,“ dodal Pytloun, který k obdobným krokům vyzval i ostatní ubytovatele. 

Dušan Kunovský, Central Group

Odmítnutí agrese je důležitější než zisk, říká Kunovský z Central Group. Developer zastavil prodej bytů Rusům a Bělorusům

Developer Central Group do odvolání zastavuje prodej bytů ve všech svých projektech občanům Ruska a Běloruska. Výjimku mohou mít pouze ti, kteří se písemně distancují od politiky svých vlád vůči Ukrajině, oznámila firma miliardáře Dušana Kunovského.

Přečíst článek

Bojkot poskytnutí služeb pro ruské a běloruské občany ze strany hotelové sítě strhl na sociálních sítích také vlnu nesouhlasných reakcí. Někteří jej označili za diskriminační. Na to Pytloun reagoval slovy: „Myslíte si, že sankce uvalené na Rusko nejsou diskriminační? Každá sankce je diskriminační. Já si neumím představit, že poskytnu ubytovaní ukrajinským uprchlíkům, kteří jsou v naprosto šílené situaci a zároveň ve stejném hotelu ubytuji Rusa, Putinova sympatizanta. Předcházím tím i případným konfliktům.“ 

Reklama

Kýženým efektem by podle něj bylo, kdyby ruští občané, kteří kritizují vojenský vpád, při němž o život přicházejí nevinní lidé, vytvořili tlak na ruského prezidenta Putina, aby se co nejrychleji stáhl z Ukrajiny.

„Musejí přeci něco udělat, nesmějí nenechat zabíjet nevinné lidi, alespoň vyjádřit protest by měli,“ dodal Pytloun. 

Výjimky z nařízení budou možné. „Když nám nějaký člověk řekne, že s invazí nesouhlasí, budu mu věřit, a bude to legitimní důvod jej ubytovat, stejně jako Rusa či Bělorusa, který před tímto režimem utíká nebo je pronásledovaný za své politické smýšlení,“ uzavřel Pytloun.

Pytloun Hotels v současné době v Česku provozuje celkem čtrnáct designových hotelů.

>>>>>> Vše k válce na Ukrajině čtěte zde <<<<<<

Reklama

Související

Interiér hotelu Andaz na Senovážném náměstí.

Praha má nový luxusní hotel. Jako svůj teprve pátý v Evropě ho provozuje síť Hyatt

Přečíst článek
Ikonický Hotel Mirage v Las Vegas, který od MGM Resort kupuje světoznámý provozovatel „hudebních“ restaurací Hard Rock International.

Síť Hard Rock kupuje za miliardu dolarů ikonický hotel Mirage v Las Vegas

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme