Reklama

Největší realitní obchod v Evropě se zhroutil. Vonovia to ale nevzdá

Největší realitní obchod v Evropě se zhroutil. Vonovia to ale nevzdá
Uwe Hiksch / Creative Commons / CC BY-NC-SA 2.0
Veronika Kudrnová

Německé společnosti Vonovia nevyšel pokus o převzetí svého rivala, firmy Deutsche Wohnen. Vonovii se do termínu, tedy minulé středy, podařilo získat jen 47,62 procent akcií Deutsche Wohnen, a nedostala se tak přes požadovaný padesátiprocentní práh.

Mělo jít o letošní největší realitní transakci v Evropě, tz níž prozatím sešlo. Zdroje agentury Reuters nicméně trvdí, že Vonovia se znovu pokusí převzít svého konkurenta.

Vonovia nabízela za akcii Deutsche Wohnen 52 eur s tím, že jejich majitelé si podrží právo na dividendu 1,03 eura. Bylo to asi o tři eura na akcii více, než činil páteční závěr akcií Deutsche Wohnen. Agentura Reuters už ale dříve uvedla, že se akcie zdráhají prodat některé fondy, které drží asi třetinový podíl Deutsche Wohnen. 

Vonovia tak už v pátek uvedla, že se jí požadovaného limitu zřejmě nepodařilo dosáhnout, což se nyní potvrdilo. Vonovia získala jen 47,62 procenta akcií Deutsche Wohnen namísto požadovanách 50 procent. 

„Generální ředitelé obou společností dohodu stále chtějí a hledají řešení,” uvedl jeden ze zdrojů a dodal, že nejpravděpodobnější možností je nová nabídka. Podle jiného zdroje musí dozorčí rada Vonovie před případnou další nabídkou věc zanalyzovat.

V pátek firma uváděla, že zváží všechny možnosti, včetně prodeje svého holdingu nebo nové nabídky. 

Reklama

Robinhood, Vlad Tenev a Baiju Bhatt

Jak dva kamarádi ze Stanfordu změnili svět investic k nepoznání

Ještě jim není ani 40, ale už mají na kontě několik výrazných úspěchů. Ale také můžou hodně prohrát. Seznamte se s Vladem Tenevem a Baijuiem Bhattem, zakladateli aplikace Robinhood, která za pár dní vstoupí na burzu.

Přečíst článek

Vonovia a Deutsche Wohnen jsou největší realitní firmy v Německu, které působí na trhu nájemního bydlení. Jejich spojením by vznikl evropský realitní gigant s více než 550 tisíci byty k pronájmu. Existovaly obavy, že jejich spojení by mohlo vyvolat před zářijovými parlamentními volbami v Německu napětí kvůli otázce dostupného bydlení, zvláště pak v Berlíně. 

Akcie společnosti Vonovia v reakci na nevydařený obchod v podndělí odpoledne ztrácí asi tři procenta na 55,86 eura, zatímco ty Deutsche Wohnen si připisují 1,53 procenta na 52,90 eura.

Vonovia

Krach největší realitní fúze v Evropě? Vonovia nepřesvědčila dost akcionářů

Největší letošní realitní fúze za 18 miliard eur (462 miliard korun) je v ohrožení. Německá společnost Vonovia si nejspíš nezajistila podporu dostatečného množství akcionářů Deutsche Wohnen k jejímu převzetí.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme