Reklama

Kampus Albertov. Osmimiliardová investice je blíž své realizaci

Kampus Albertov. Osmimiliardová investice je blíž své realizaci
znamení čtyř - architekti / poskytnuto Karlovou univerzitou
Petra Jansová

Má to být největší a nejdražší investice v novodobé historii Karlovy univerzity. Výstavba Kampusu Albertov vyjde na bezmála osm miliard korun. Projekt už získal územní rozhodnutí.

Vzniknout by měly dva nové vědecké objekty - Biocentrum a Globcentrum. Centra by měla sloužit hned třem fakultám UK: 1. lékařské, Přírodovědecké i Matematicko-fyzikální. 

„Biocentrum se bude věnovat poznávání živých systémů pro potřeby lidského zdraví, nových biotechnologií a ochrany biodiverzity. Výzkum v Globcentru se zaměří na jednotlivé aspekty globálních změn, tedy ku příkladu na dynamiku klimatických změn planety,” stojí ve sdělení univerzity. 

Investice ve výši asi 7,8 miliard korun zahrnuje kromě výstavby i náklady na pořízení vybavení a revitalizaci okolí. Projekt bude financován ze státního rozpočtu, vlastních zdrojů univerzity, Národního investičního fondu, Národního plánu obnovy i dlouhodobých komerčních úvěrů.

Kampus Albertov v Praze se bude stavět podle vítězného návrhu ateliéru Znamení čtyř - architekti vzešelého z architektonické soutěže. 

Foto: znamení čtyř - architekti / poskytnuto Karlovou univerzitou

Reklama
Doporučujeme