Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Brněnský Atelier Štěpán boduje i mezi architektonickými špičkami

Plovoucí ostrov na řece Hudson navrhlo architektonické studio Haetherwick.
iStock
Petra Jansová
pej

Projekt novojičínské vily, který navrhlo brněnské architektonické studio Marka Štěpána, se dostal do výběru lifestylového magazínu Hype and Hyper jako jedna z deseti nejpovedenějších realizací posledních měsíců.

Reklama

Tým architektů zaujal redakční radu magazínu návrhem atriové vily v Novém Jičíně a dostal se tak do společnosti světově známých architektonických jmen jako je například Norman Foster.

Všechny vybrané realizace si můžete prohlédnout v následující galerii.

„Novojičínská vila je variací na antický atriový dům. Konkrétně Atrium displuviatum, tedy bezokapové atrium, které popisuje Vitruvius ve svých Deseti knihách o architektuře. Je to atrium bez sloupů a střešní voda je svedena mimo něj,“ přibližuje inspirační zdroje architekt Marek Štěpán.

Stejně jako většina jeho realizací je i tato, kterou nazval jako Vila s vnitřní krajinou, výrazná díky detailu kruhu. Ten tentokrát využil ve střeše, vytvořil tak atrium pod širým nebem. 

Vilu v Novém Jičíně si můžete prohlédnout v následující galerii.

 

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Krtkodom, vizializace

O bydlení pod zemí je stále větší zájem. Krtkodom stojí už i v Malajsii

Přečíst článek
V Revoluční ulici v Praze vznikne nový dům s pasáží

Praha získá novou dominantu. V Revoluční ulici vyroste levitující dům s pasáží

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme