Reklama

Konsolidace mediálního trhu pokračuje. Axel Springer koupí web Politico

Axel Springer, logo, sídlo, ilustrační foto
SammyZimmermanns / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Německé vydavatelství koupí Axel Springer americkou společnost Politico, která provozuje stejnojmenný zpravodajský web.

Německý podnik to dnes uvedl v tiskové zprávě. O ceně se nezmiňuje. Podle zdrojů listu The New York Times jde ale o miliardu dolarů (21,7 miliardy korun). Německý list Handelsblatt hovoří o částce „nejméně 630 milionů eur”.

Axel Springer získá také zbylý poloviční podílu ve společném podniku Politico Europe. Transakce by měla být uzavřena do konce letošního roku. Německý podnik si nákupem rozšíří portfolio, do kterého spadají on-line mediální společnosti Insider či Morning Brew.

Společný podnik Politico Europe vznikl v roce 2014, od roku 2019 je v zisku. Zakladatel společnosti Politico Robert Allbritton si udrží svou roli jak ve společnosti Politico, tak v sesterské firmě Protocol, která pokrývá dění v odvětví technologií.

Ve dvojici zpravodajských společností se zachovají vedoucí pozice také editoři. Politico bude fungovat nezávisle na dalších značkách, které spadají pod Axel Springer.

Axel Springer

Axel Springer couvá z byznysu s Ringierem. Prodá mu média ve východní Evropě

Německé vydavatelství Axel Springer se rozhodlo přeorganizovat své aktivity ve střední a východní Evropě, které sdílelo se švýcarským koncernem Ringier.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme