Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

vydavatelství - informace o tématu

Evropská komise schválila Křetínského firmě CMI převzetí francouzského vydavatelství Editis

Eurokomisaři schválili Křetínskému převzetí francouzského vydavatelství Editis

Evropská komise schválila smlouvu o převzetí francouzského vydavatelství Editis firmou Czech Media Invest českého miliardáře Daniela Křetínského. Editis je po Hachette Livre druhé největší vydavatelství ve Francii.

Přečíst článek

Ticho před bouří. Europoslance na podzim čeká boj za lepší a demokratičtější Evropu

Přečíst článek
Miliardář Křetínský uspěl v boji o francouzskou vydavatelskou dvojku Editis.

Další zářez miliardáře Křetínského na francouzském mediálním trhu. Koupí vydavatelskou dvojku Editis

Přečíst článek
Vivendi

O krok blíž k převzetí Lagardère. Vivendi prodává časopis Gala

Francouzská mediální společnost Vivendi se chystá prodat časopis o celebritách Gala. Mohla by tak získat souhlas Evropské komise (EK) k akvizici mediální firmy Lagardère. Agentuře Reuters to řekl zdroj blízký jednání.

Přečíst článek
Potvrzeno: Vivendi jedná s firmou miliardáře Křetínského o převzetí vydavatelské dvojky ve Francii

Potvrzeno: Vivendi jedná s firmou miliardáře Křetínského o jejím převzetí vydavatelské dvojky ve Francii

Francouzský mediální konglomerát Vivendi exkluzivně jedná s firmou International Media Invest (IMI), dceřinou společností Czech Media Invest (CMI) Daniela Křetínského, o jejím převzetí stoprocentního podílu ve firmě Editis. Vivendi o tom informovala dnes a potvrdila tak dřívější informace francouzských médií. Editis je druhé největší vydavatelství ve Francii. Transakci bude muset schválil Evropská komise.

Přečíst článek
Daniel Křetínský

Křetínský chce ovládnout francouzské vydavatelství Editis

Miliardář Daniel Křetínský oficiálně podal nabídku na převzetí stoprocentního podílu ve firmě Editis, což je druhé největší vydavatelství ve Francii. Na svém webu o tom informuje francouzský deník Le Figaro.

Přečíst článek
Vydavatelství Mafra na Smíchově

Uhlobaron Tykač chce od Babiše koupit Mafru. Zájem má i Křetínský

Podnikatel a majitel energetické skupiny Sev.en Energy Pavel Tykač jedná o koupi vydavatelství Mafra. Uvedl to v rozhovoru pro Český rozhlas. Pokud jde o Mafru, zájem jsme projevili, ale ta jednání jsou na počátku, řekl Tykač. Skupina Mafra, která patří k největším mediálním domům v Česku, spadá pod Agrofert ze svěřenských fondů šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Přečíst článek
Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

Zuckerberg hrozí, že v USA odstraní zpravodajství z Facebooku. Nechce platit vydavatelům

Americká internetová společnost Meta Platforms pohrozila, že pokud ve Spojených státech projde nový mediální zákon posilující vyjednávací schopnost zpravodajských organizací, mohla by ze své platformy v USA odstranit kanál zpravodajských příspěvků. V pondělí o tom informovaly tiskové agentury. Meta je vlastníkem sociální sítě Facebook a dalších projektů.

Přečíst článek
Vydavatelství Mafra na Smíchově

Mafra loni snížila ztrátu o tři čtvrtě miliardy díky internetu. Prodej tiskovin se ale dál propadal

Mediální skupina Mafra loni snížila ztrátu na 113 milionů korun z předchozích 868 milionů, uvádí výroční zpráva firmy ze skupiny Agrofert expremiéra Andreje Babiše.

Přečíst článek
Aleš Zavoral, majitel vydavatelství A11

Aleš Zavoral z A11: Spousta regionálních novin je ještě z devadesátek

Mnohé regionální noviny a časopisy vznikají jen před volbami. My jsme jiní. Všechno, co děláme, musí být výdělečné, nechceme čekat čtyři pět let na nějaký bod zlomu, říká vydavatel Aleš Zavoral, jehož snem je postavit regionální televizi.

Přečíst článek
ilustrační foto

Covid navzdory streamovacímu boomu spustil novou vlnu hudebního pirátství

Nástup streamovacích hudebních serverů s relativně nízkými poplatky a co nejširším záběrem v posledních letech měl za následek výrazný úbytek nelegálního stahování hudby. Covid trend trvající do října 2020 ale změnil, upozornil server MusicBusinessWorldwide.

Přečíst článek
Axel Springer, logo, sídlo, ilustrační foto

Konsolidace mediálního trhu pokračuje. Axel Springer koupí web Politico

Německé vydavatelství koupí Axel Springer americkou společnost Politico, která provozuje stejnojmenný zpravodajský web.

Přečíst článek
Anděl Media Centrum, MAFRA

Mafra loni vykázala ztrátu 868 milionů. Může za to propad inzerce

Vydavatelství Mafra loni vykázalo ztrátu 868 milionů korun proti předchozímu zisku 15 milionů. Celkový obrat klesl o půl miliardy na 2,66 miliardy korun.

Přečíst článek
Reklama

News box

Americký senát v noci na dnešek schválil balík s pomocí pro Ukrajinu, Izrael či Tchaj-wan v hodnotě 95 miliard dolarů 💰 (2,24 bilionu korun). Píší to zahraniční agentury. Zákon ještě musí podepsat americký prezident Joe Biden, který podle agentury Reuters oznámil, že tak učiní během dnešního dne. Číst více
Akcionáři Komerční banky budou dnes hlasovat o výši dividendy z loňského zisku. Představenstvo banky navrhuje vyplatit 82,66 koruny na akcii před zdaněním. Nárok na dividendu bude mít akcionář, který bude vlastnit akcie banky k 6. květnu 2024. Datum výplaty bylo určeno na 27. května 2024.
Čínská sociální síť pro sdílení krátkých videí TikTok včera předala Evropské komisi požadovanou zprávu o rizicích spojených s novou aplikací TikTok Lite. Evropská komise hrozila TikToku pokutou, pokud zprávu do úterý nepředložil.
Reklama
Reklama
Doporučujeme