Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

„Made in USA“. Akorát, že vůbec. Trumpův zlatý telefon vyrobí Číňané

Americký prezident Donald Trump
ČTK
Jiří Frydlewicz
fry

Jako gamechanger, který změní pravidla hry, představila společnost Trump Organization dříve v tomto měsíci svůj nový produkt - zlatý mobilní telefon T1. Krom jiných PR řečí k němu hrdě přidala i fakt, že bude vyráběn v USA. To už jaksi neplatí.

Web CNBC zmínil, že Trump Organization, kterou vlastní současný americký prezident Trump, stáhla ze svého webu zmínku o tom, že telefon bude vyráběn v USA. Faktu, že představený přístroj nejspíš nebude americkou záležitostí, si všiml i web The Verge

Ten také doplnil, že z oficiálních webových stránek telefonu zmizelo proklamované „Made in USA“. Nový slogan mobilního telefonu T1 tak nyní zní „Prémiový výkon. Hrdě americký.“ Stránky dále uvádějí, že zařízení je „navrženo s ohledem na americké hodnoty“ a že za každým vyrobeným kusem jsou „americké ruce“.

Další změny

Web CNBC uvádí, že odborníci už při uvedení telefonu očekávali, že bude pravděpodobně vyráběn v Číně. Jako argument uvedli fakt, že USA nemají vyspělý dodavatelský řetězec pro výrobu chytrých telefonů. A i kdyby, mnoho komponentů pro výrobu by stále muselo pocházet ze zámoří.

V prohlášení pro USA Today však mluvčí Trump Mobile Chris Walker uvedl, že „telefony T1 jsou hrdě vyráběny v Americe“. „Spekulace o opaku jsou prostě nepřesné,“ doplnil.

Kromě toho, že se telefon už nepyšní štítkem „Made in USA“, přišly i další změny. Aktualizovány byly také některé funkce a specifikace zařízení. V původním oznámení web Trump Mobile uváděl, že T1 bude mít 6,8palcový AMOLED displej, ten se zmenšil na 6.25palcový AMOLED displej. Pryč je také informace o tom, že by měl telefon poskytovat paměť 12 GB RAM.

Zdeněk Hostomský vedl výzkum rakoviny v americké farmaceutické firmě Pfizer a šéfoval pražskému Ústavu organické chemie a biochemie (ÚOCHB).

Trump škrtí výzkum. Vývoj léků může úplně zkolabovat, říká biochemik Hostomský

Evropa má historickou šanci nalákat americké vědce, kteří čelí nejistotě kolem financování výzkumu ve Spojených státech. „V malém jsme zažili něco podobného už v době brexitu,“ řekl v rozhovoru pro Export.cz jeden z nejúspěšnějších českých vědeckých manažerů Zdeněk Hostomský, který vedl výzkum rakoviny v americké farmaceutické firmě Pfizer a šéfoval pražskému Ústavu organické chemie a biochemie (ÚOCHB). Řadu britských vědců se po brexitu podařilo zlákat i do Česka a v případě Američanů je to podle Hostomského nyní podobné.

Přečíst článek

To je lež, reagoval Trump na zprávy, že Írán může pokračovat ve vývoji atomovky

Americký prezident Donald Trump odmítl zprávy některých médií, podle nichž americké vzdušné údery o víkendu nezničily klíčové části íránského jaderného programu, ale pravděpodobně ho o několik měsíců zpomalily. Jaderná zařízení v Íránu jsou zcela zničena, napsal v noci na dnešek šéf Bílého domu na své síti Truth Social. O pravděpodobném zpomalení íránského jaderného programu informovala v úterý například stanice CNN s odvoláním na své zdroje a předběžné hodnocení amerických zpravodajců.

Přečíst článek

VYŠEL JARNÍ NEWSTREAM CLUB 

Soukromí je nový luxus. A možná i nejcennější dovednost dneška.

Jarní vydání magazínu Newstream CLUB se zaměřuje na téma, které dnes řeší miliardáři i běžní lidé – jak si uchovat vlastní prostor v době, kdy jsme neustále online. Soukromé kluby, tiché byty, digitální detox i život na očích veřejnosti.

V novém čísle přinášíme rozhovory s Vendulou Pizingerovou, youtuberem Tarym nebo zakladatelem Smarty.cz Petrem Syrůčkem. Nechybí inspirace ze světa byznysu, stylu ani cestování – a také konkrétní tipy, jak si soukromí znovu vzít zpět.

Jedenácté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo magazínu se můžete těšit v červnu.

Související

Donald Trump

Trump zvažuje zaplavit trh „papírovou ropou“. Šéf burzy varuje před „biblickou pohromou“

Přečíst článek
Doporučujeme