Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Křetínský uklidňuje Němce. Po jeho vstupu do Thyssenkrupp se nebude propouštět

Daniel Křetínský bude vlastnit většinu řetězce Casino
Profimedia
 ČTK

Český miliardář Daniel Křetínský souhlasil s tím, že v důsledku plánovaného vstupu jeho investiční skupiny EP Corporate Group (EPCG) do ocelářské divize německého konglomerátu Thyssenkrupp se nebude propouštět, uvedl deník Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ) s odvoláním na členy dozorčí rady Sigmara Gabriela a Detlefa Wetzela. Podnik Thyssenkrupp Steel Europe (TKSE) zaměstnává na 27 tisíc lidí.

Reklama

Dohodu zajišťující zachování pracovních míst vypracovala dozorčí rada TKSE a podepsali vrcholoví manažeři podniku a Křetínský. Převzetí 20procentního podílu v německé ocelárně bylo oznámeno v dubnu a realizováno má být do konce září. Odbory v Thyssenkrupp si tehdy stěžovaly, že s nimi vedení věc nekonzultovalo a ohlásily protesty.

Za německou stranu nynější dohodu podepsali jmenovitě generální ředitel Thyssenkrupp Miguel López, ředitel TKSE Bernhard Osburg a také manažeři lidských zdrojů ve firmách Oliver Burkhard a Markus Grolms.

Hnědouhelná elektrárna Jänschwalde

Kompenzace za přechod od uhlí. Křetínského LEAG může dostat desítky miliard

Evropská komise v principu souhlasí s plánem Německa vyplatit společnosti LEAG ovládané podnikatelem Danielem Křetínským až 1,75 miliardy eur (zhruba 43 miliard korun) jako kompenzaci za plánovaný odchod od uhlí do roku 2038. Uvedlo to podle agentury Reuters německé ministerstvo hospodářství.

Přečíst článek

Německé obavy

TKSE je významným zaměstnavatelem v západoněmeckém průmyslovém regionu Porúří, kde má silný vliv odborový svaz IG Metall. Ten vyjádřil obavy z důsledků nákladného přechodu na klimaticky neutrální výrobu oceli. Zástupci odporů rovněž varovali před negativními ekonomickými důsledky na region, pokud by Křetínského plány vedly k podfinancování firmy.

Reklama

Plán investiční skupiny EPCG na převzetí podílu v TKSE tento měsíc schválil německý antimonopolní úřad. Už v květnu transakci schválila dozorčí rada společnosti Thyssenkrupp.

Od Jindřicha VIII. ke Křetínskému. Jak vypadalo půltisíciletí Royal Mail, kterou chce český podnikatel koupit

Daniel Křetínský se chystá převzít Royal Mail, která má více než půl tisíciletí trvající historii. V jaké formě kultovní pošta je? A může Křetínskému v nákupu britského „rodinného stříbra“ někdo zabránit?

Přečíst článek

Thyssenkrupp je největším německým producentem oceli. Výroba oceli je energeticky velmi náročná, a podnik proto trápí vysoké ceny energií. Křetínský ovšem z drahých energií naopak profituje. Společnost Thyssenkrupp v květnu potvrdila, že si od Křetínského slibuje přístup k levnější elektřině. Firmy Thyssenkrupp a EPCG mezitím jednají o tom, že EPCG by v budoucnosti koupila dalších 30 procent ocelářské divize Thyssenkruppu.

Do skupiny EPCG patří Energetický a průmyslový holding (EPH), mediální skupina Czech Media Invest (CMI) a firma EC Investments. V EPCG má Křetínský 89,3 procenta akcií, zbylých 10,7 procenta drží skupina manažerů EPH.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme