Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Český farmaceutický král. Síť lékáren Dr. Max loni navýšila čistý zisk o 40 procent

Síť lékáren Dr. Max loni navýšila čistý zisk o 40 procent
ČTK
 ČTK

Tuzemská síť lékáren Dr. Max loni vydělala 1,29 miliardy korun, její čistý zisk tak meziročně stoupl o 40 procent. O více než desetinu vzrostly také tržby řetězce, které loni činily téměř 27,4 miliardy korun.

Reklama

Počet lékáren společnosti v Česku pak stoupl o téměř dvě desítky, přičemž na začátku letošního roku firma otevřela svou 500. pobočku. Vyplývá to z výroční zprávy provozující společnosti Česká Lékárna Holding, kterou ovládá investiční skupina Penta. Dr. Max je největší tuzemskou lékárenskou sítí v tuzemsku. Celkově je v Česku přes 2800 lékáren.

Hospodaření společnosti loni podle předsedy představenstva České lékárny holding Jana Žáka rostlo i v období, kdy se tuzemský lékárenský trh musel vyrovnávat s výpadky některých klíčových léčiv. „To mělo přirozeně vliv na aktivity a hospodaření společnosti,“ podotkl Žák ve výroční zprávě.

Síť stále roste

Česká lékárna holding loni pokračovala ve svých dlouhodobých akvizičních aktivitách, v úvodu letošního roku tak otevřela svou 500. lékárnu. Společnost loni podle Žáka dokončila také několik dříve zahájených investiční projektů. Šlo například o robotizované sklady ve čtyřech lékárnách, dále experimentální projekt lékárny v novém konceptu, který integruje klasickou lékárnu a logistickou základu e-shopu.

Tržby firmy loni podle serveru E15.cz rostly v rámci prodejů kamenných prodejen i on-line. E-shop Dr.Maxe tak loni vykázal tržby kolem 2,5 miliardy korun a na celkovém obratu z volně prodejných léků se podílel 22 procenty. Produkty ve volném prodeji podle serveru vygenerovaly kolem 12 miliard korun. Zbytek obratu tvořily léky na předpis s regulovanou cenou.

Reklama

Společnost Česká lékárenská holding loni provedla také změny uvnitř podniku. V jejím čele po téměř deseti letech skončil Daniel Horák, kterého nahradil Jan Žák.

Kromě Česka působí firma v šesti evropských zemích, konkrétně v Rumunsku, v Polsku, v Srbsku, na Slovensku a v Itálii.

Ozempic jako druhý botox. Léky na hubnutí migrují do kosmetických salonů

Ozempic jako druhý botox. Léky na hubnutí migrují do kosmetických salonů

Zázračné přípravky na hubnutí, tedy původně léky na cukrovku, obsahující účinnou látku semaglutid, nebo tirzepatid se zabydlují ve zkrášlujících salonech a lázních. Vedle originálních léků Ozempic, Wegovy, Zepbound či Mounjaro se objevuje čím dál víc přípravků se stejnou účinnou látkou, které jsou však výrazně levnější. V salonech si žijí svým životem a nepodléhají lékařské kontrole.

Přečíst článek

ilustrační foto

Biohacking: Příčinu psychických obtíží a depresí lze napravit i změnou životního stylu

Psychologové a psychiatři bijí na poplach: deprese a úzkosti se v populaci vymykají kontrole a zásadně se zvyšují zejména u mladé populace. Nepřispělo tomu také období pandemie, kdy prohloubená izolace dále narušila psychiku mnohých. Stejně jako bývá komplexní vznik takových psychických potíží, nebývá jednoduché je také napravit a často i pouze ke zmírnění je potřeba celková změna řady aspektů životního stylu. Validní strategií je pomoci si psychiatrickými léky předepsanými lékařem, ale to také nemusí být řešením. Úleva může být pouze částečná, stále se nemusíme cítit, jak jsme se dříve cítili, či jak bychom si představovali.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Tržby lékáren Dr. Max ze skupiny Penta za „covidové zboží“ loni klesly. Přesto síť celkem utržila o desetinu více než předloni

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme