Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Dopravní nehodu půjde řešit pomocí aplikace. Policisty ani neuvidíte

Automobilová nehoda bez nutné účasti policie
Pixabay
Dalibor Martínek
lib

Česká kancelář pojistitelů spouští webovou aplikaci Bouračka. Ta přináší rychlé řešení pro řidiče, kteří se stanou účastníky dopravní nehody. Nový online nástroj je alternativou papírového formuláře a řidičům umožní sepsat záznam o nehodě i bez tužky a papíru.

Nové aplikace lze využít v případě nehod do dvou set tisíc korun škody bez zranění. Celkový potenciál využití webové aplikace tak vychází přibližně na 170 tisíc případů ročně. To je počet škod povinného ručení, které policie již nyní nešetří. „Aplikace snižuje tlak na bourající. Je to elegantní nástroj, který snižuje také tlak na nás,“ uvedl ředitel dopravní policie Michal Hodboď.

Škoda 1000 MB de luxe

Na termín úhrady povinného ručení si dávejte od října pozor. Pojištění vás kryje až po zaplacení

S prvním říjnovým dnem se v Česku zavádějí nová pravidla ohledně začátku platnosti povinného ručení a jeho placení. Zásadní změny se týkají také zelené karty a online režimu údajů o řidičích a vozidlech. Přečtěte si, co vše se pro motoristy od 1. října 2024 mění.

Přečíst článek

Webová aplikace přináší intuitivní rozhraní, které účastníky nehody provede krok za krokem celým procesem zaznamenání nehody. Na webu www.bouracka.cz je v ostrém provozu již nyní. Nový online nástroj nabídne na pár kliknutí například snadnější identifikaci účastníků a vozidel včetně možnosti naskenovat SPZ a doklady, zaznamenání poškození pomocí fotografií přímo z místa události, intuitivní vyznačení situace na interaktivní mapě, včetně GPS polohy a času nehody, možnost připojit svědky nehody, elektronické podepsání záznamu a okamžité odeslání dat do systému ČKP a do příslušných pojišťoven a zároveň možnost exportu záznamu pro účastníky nehody.

Stát otevřel registry, které může využívat aplikace Bouračka. Policie nebude muset vyjíždět k formalitám,“ uvedl ministr Martin Kupka, ministr dopravy.

Webová aplikace Bouračka je dostupná zdarma.  Dostupná je online na www.bouracka.cz.

„Dopravní nehoda je psychickou zátěží. Navíc je to nečekaná, často chaotická situace, ve které lidé potřebují jasné a srozumitelné řešení. Nová online webová aplikace Bouračka představuje důležitý krok k tomu, aby řidiči mohli jednoduše, bezpečně a přehledně zaznamenat potřebné údaje přímo na místě nehody – bez nutnosti hledat papírové formuláře,“ uvádí k představení online webové aplikace ministr dopravy Martin Kupka.

To potvrzuje i dopravní policie. „Každé zefektivnění práce na místě dopravní nehody vítáme. Díky webové aplikaci mohou účastníci rychle zaznamenat potřebné údaje, a my se tak můžeme soustředit na vážnější případy. V konečném důsledku tím přispějeme i k vyšší bezpečnosti silničního provozu,“ říká Michal Hodboď z dopravní služby Policie ČR.

Počet nehod, pro které lze Bouračku využít, přitom stoupá. Od roku 2021 vzrostl jejich počet o 19 procent. Nový nástroj tak má ulehčit vyplňování údajů na místě dopravní nehody a minimalizovat chyby. Díky napojení na příslušné registry, na němž se podílelo i Ministerstvo dopravy, dokáže webová aplikace ze systému automaticky načítat vybrané údaje. Tato funkcionalita výrazně urychluje celý proces, zvyšuje přesnost záznamu a přispívá k celkové uživatelské přívětivosti. Zároveň pomáhá zjednodušit následné nahlášení škody pojišťovně a zpracování celé události.

stavba dálnice ilustrační foto

Běchovice, Újezd nad Lesy a Úvaly se dočkají obchvatu za necelé čtyři miliardy

Ředitelství silnic a dálnic začalo stavět obchvat pražských městských částí Běchovice a Újezd nad Lesy a středočeských Úval. Přeložka silnice I/12 dlouhá 12,6 kilometru přímo navazuje na rozestavěný úsek Pražského okruhu z Běchovic k dálnici D1. Stavba vyjde na 3,78 miliardy korun bez DPH, zprovoznit by se měla společně s novým úsekem Pražského okruhu na přelomu let 2027 a 2028, uvedl  Václav Koblenc z ŘSD.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme