Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Česko-americká spolupráce funguje. Firma Gen Digital zvýšila zisk o 115 procent

Gen Digital zvýšila ve druhém čtvrtletí zisk o 115 procent na 3,4 miliardy korun
iStock
 ČTK

Antivirová firma Gen Digital, která vznikla spojením české společností Avast a americké NortonLifeLock, zvýšila ve druhém fiskálním čtvrtletí končícím v září čistý zisk o 115 procent na 149 milionů dolarů, což je asi 3,4 miliardy korun. Celkové tržby se zvýšily o 27 procent na 948 milionů dolarů, tedy v přepočtu 21,6 miliardy korun.

Reklama

Firma se ve druhém čtvrtletí také vrátila k postupnému růstu počtu zákazníků, když jej zvýšila o 380 tisíc. Jejich celkový počet se blíží 500 milionům. Objem fakturace vzrostl o 28 procent na 923 milionů dolarů.

„Věděli jsme, že Avast a NortonLifeLock společně budou firma, která dokáže zajistit kyberbezpečnost všech, proto jsme právě před rokem vytvořili Gen. Role našich digitálních životů stále roste, avšak stejně tak rostou i kyber hrozby. Díky naší integrované platformě a technologiím, které dokážeme přímo či prostřednictvím našich partnerů poskytovat po celém světě, a také našemu závazku se službami uspět, má Gen ty nejlepší předpoklady být předním hráčem na tomto dynamickém a rozvíjejícím se trhu,“ uvedl generální ředitel společnosti Vincent Pilette.

Zisk Nintenda za šest měsíců díky zájmu o videohry stoupl na rekord

Hrdina Link pomohl Nintendu. Firma ohlásila rekordní čistý zisk a zlepšila výhled

Japonské videoherní společnosti Nintendo stoupl za šest měsíců fiskálního roku čistý zisk o 17,7 procenta na rekordních 271,3 miliardy jenů, tedy zhruba 41,5 miliardy korun. Firma dále uvedla, že díky vysokému prodeji videoher a slabšímu jenu zlepšila výhled na celý fiskální rok.

Přečíst článek

Za celý letošní fiskální rok společnost očekává celkové tržby v rozmezí 3,81 až 3,835 miliardy dolarů, tedy 87 až 87,4 miliardy korun.

Reklama

Do portfolia společnosti Gen patří značky Norton, Avast, LifeLock, Avira, AVG, ReputationDefender a CCleaner. Firma produkty a služby v oblasti kybernetické bezpečnosti, ochrany soukromí a identity poskytuje ve více než 150 zemích. Akcie firmy se již rok obchodují ve Spojených státech na technologické burze Nasdaq.

Avast založili v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Baudiš je podle aktuálního žebříčku časopisu Forbes sedmým nejbohatším Čechem, Kučerovi patří 11. místo. Firma se stala jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení díky bezpečnostním programům pro počítače i mobilní zařízení.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme