Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Berkshire Hathaway loni skončila ve ztrátě, ale s rekordním provozním ziskem

Warren Buffett
ČTK
 ČTK

Investiční firma Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta měla loni rekordní provozní zisk, přestože kurzové ztráty a nižší zisky z investic způsobily firmě pokles ve čtvrtém čtvrtletí. Provozní zisk loni stoupl o 12 procent na 30,8 miliardy dolarů, oznámila společnost ve svém prohlášení.

Reklama

Berkshire za celý rok vykázal čistou ztrátu 22,82 miliardy dolarů po zisku 89,8 miliard zejména kvůli papírovému poklesu hodnoty akcií v držení. Buffet však považuje čistý zisk za zavádějící ukazatel výkonnosti protože zahrnuje zisky a ztráty z vlastnictví akcií jako Apple a Bank of America, bez ohledu na to, co Berkshire nakupuje nebo prodává. Provozní zisk nezahrnuje kapitálové zisky nebo ztráty. Firma také za celý rok odkoupila vlastní akcie za 7,9 miliardy dolarů.

Buffett ve svém výročním odpise akcionářům označil loňský rok za dobrý pro Berskhire, když desítky podniků v konglomerátu vytvořily provozní zisk navzdory vysoké inflaci a narušení dodavatelského řetězce. Naznačil také, že neztratil nic ze své trvalé důvěry v ekonomiku USA a ve svoji společnost.

Pao Fan, zakladatel a generální ředitel společnosti China Renaissance, zmizel. Snímek je z roku 2017.

Čínská záhada, kam zmizel další miliardář. Pao Fan je několik dnů nezvěstný

Jeden z předních čínských bankéřů, miliardář Pao Fan zmizel. Firma China Renaissance uvedla, že se jí již několik dní nedaří předsedu a výkonného ředitele společnosti kontaktovat. Oznámení firmy obnovilo obavy ohledně možného dalšího pronásledování vlivných osobností v oblasti finančnictví a moderních technologií čínskými úřady.

Přečíst článek

V samotném čtvrtém čtvrtletí provozní zisk klesl o osm procent na 6,71 miliardy dolarů. Čistý zisk se snížil o 54 procent na 18,16 miliardy dolarů.

Reklama

Skupina Berkshire Hathaway ovládá desítky dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní rovněž významné podíly v řadě známých firem, například v největším světovém výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola či v technologické společnosti Apple.

Dvaadevadesátiletý Buffet je pravděpodobně nejslavnějším žijícím americkým investorem a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku Věštec z Omahy. Časopis Forbes odhaduje hodnotu jeho majetku na 106 miliard dolarů, což z něj dělá pátého nejbohatšího člověka na světě. Agentura Reuters upozornila, že každý, kdo u společnosti Berkshire setrval v letech 1965 až 2022, zaznamenal zhodnocení svých akcií o 3,787.464 procent. Akciový index Standard & Poor's 500 za toto období vzrostl včetně dividend o 24,708 procenta.

Přichází čas hodnotových akcií

Tereza Jalůvková z J&T: Buffett i Icahn zpozorněli. Přichází čas hodnotových akcií

Hotovost portfolio manažerů se drží blízko maxim. Trh je na prahu změny. Kam se zadrženou hotovostí? Doba hraje do karet hodnotovým akciím. Zájem o ně stoupá, píše ve svém komentáři analytička Tereza Jalůvková z J&T.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme