Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Na americkou burzu míří jihokorejský komiksový gigant

Na americkou akciovou burzu vstupuje korejský komiksový gigant
Webtoon Entertainment
 ČTK

Na americkou akciovou burzu vstupuje korejský komiksový gigant. Společnost Webtoon Entertainment stanovila svou tržní hodnotu na 2,7 miliardy dolarů (63 miliard korun). Její akcie se začnou obchodovat na burze Nasdaq za cenu 21 dolarů, což je horní hranice jejich tržního rozpětí. Informuje o tom zpravodajský server BBC.

Reklama

Společnost se sídlem v Los Angeles vlastní jihokorejský technologický podnik Naver. Firma těží z rostoucí obliby korejských a japonských komiksů na internetu. Webtoon uvádí, že má 170 milionů aktivních uživatelů měsíčně ve více než 150 zemích světa.

Firma plánuje při primární veřejné nabídce akcií (IPO) prodat 15 milionů akcií a získat 315 milionů dolarů. Zájem o akcie Webtoonu projevil i největší světový správce fondů BlackRock, který chce do jejich koupě vložit až 50 milionů dolarů.

Webtoon Entertainment vlastní také japonskou webovou komiksovou a manga aplikaci Line Manga, webovou románovou platformu Wattpad a korejskou webovou komiksovou nabídku Naver Webtoon. Nabízí tisíce titulů různých žánrů - včetně akčních, romantických, hororových a sci-fi.

Odvětví webových komiksů, které se zaměřuje na komiksy určené pouze pro čtení na internetu a optimalizované pro mobilní zařízení, se poprvé objevilo v Jižní Koreji před dvaceti lety. Jejich popularita celosvětově vzrostla a vedle K-popu a korejských dramat se staly významným jihokorejským kulturním fenoménem.

Reklama

Webové komiksy se dají vyrábět velmi levně. Umělec je vytvoří jen pomocí tabletu, a pokud je komiks úspěšný, může být i velmi ziskový, připomíná BBC.

Zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos

Historická chvíle pro Amazon. Tržní hodnota firmy překonala hranici dvou bilionů dolarů

Tržní kapitalizace společnosti Amazon poprvé překonala hranici dvou bilionů dolarů (46,66 bilionu korun). Stalo se tak, když její akcie při obchodování na burze připsaly 3,9 procenta na 193,61 dolarů.

Přečíst článek

Šéf českého Amazonu Michal Šmíd

Šéf českého Amazonu Michal Šmíd: Inovace z českých budov se prosadily v celém Amazonu

Michal Šmíd měl v posledních letech napilno. Poté, co se mu povedlo adaptovat český Amazon na éru pandemie, spustil provoz výrobní haly, kde se vyrábí potisky triček na zakázku v rámci Amazon Merch, a v Kojetíně otevřel robotické distribuční centrum. Jeho spuštění proběhlo díky zkušenostem lokálního týmu na jedničku. A vynikající kondici budova potvrdila i během vánoční špičky, kdy výkonem dosáhla na nejlepší distribuční centra Amazonu na světě.

Přečíst článek

Reklama

Související

Golden Goose odložila vstup na burzu

Výrobce „obnošených“ tenisek, které obouvá i Taylor Swift, odložil vstup na burzu

Přečíst článek
Airbus A380 letecké společnosti Etihad

Luxusní arabské aerolinky Etihad se pochlubily rekordními zisky a nejspíš zamíří na burzu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme