Reklama

vklady - informace o tématu

ČSOB

Zisk ČSOB stoupl o polovinu. Za pololetí banka vydělala deset miliard

Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl meziročně o 52 procent na 10,1 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o šest procent na 286 miliard korun. Výrazný růst zisku v pololetí zaznamenaly také další velké banky působící v ČR.

Přečíst článek
Sberbank

Sberbank nesmí poskytovat úvěry a přijímat vklady, vybrat je možné jen tisícovku denně

Přečíst článek
Zájem o spořicí účty se zvedá

UniCredit Bank zvedá sazby na spořicích i běžných účtech

UniCredit Bank svým klientům s běžnými účty Open či Top zvýšila od února úrokové sazby na dvě procenta, to platí pro částky do 500 tisíc korun. Pro klienty, kteří hledají vyšší sazby, upravila UniCredit Bank i nabídku termínovaných vkladů, přičemž termínovaný vklad na šest měsíců má sazbu 2,5 procenta, na rok 3 procenta – a to bez omezení částky nebo počtu termínovaných vkladů na klienta, uvedla banka.

Přečíst článek
Reklama

News box

Předběžné slyšení v soudním sporu americké společnosti Twitter proti miliardáři a šéfovi automobilky Tesla Elonu Muskovi je odloženo na začátek října. Původně mělo proběhnout již tento týden. Firma chce podnikatele donutit, aby splnil svůj závazek a koupil ji. Podle agentury Reuters by posun slyšení na 6. a 7. října, tedy na dobu jen deset dní před začátkem soudního procesu, mohl hrát ve prospěch provozovatele sociální sítě.
Gibraltar prodal v aukci zabavenou luxusní jachtu 🛥 Axioma ruského podnikatele Dmitrije Pumpjanského za 37,5 milionu dolarů 💲 (964 milionů korun). Nabídku poslalo 63 zájemců, jméno kupce prodávající úřad Admiralty Marshal neprozradil, uvedla agentura AFP. Jachtu zabavil Gibraltar v březnu, protože Pumpjanskij je terčem protiruských sankcí v souvislosti s invazí na Ukrajinu.
Fond kvalifikovaných investorů J&T Arch Investments uzavřel druhé čtvrtletí roku 2022 s objemem aktiv 💰 přesahujícím psychologickou hranici miliardy eur (25,26 miliardy korun). Za posledních dvanáct měsíců pak dosáhl zhodnocení investičních akcií o 9,4 procenta v případě korunové třídy, resp. 7,2 procenta v případě třídy eurové. Číst více
Německo bude muset nechat 2️⃣ ze 3️⃣ stávajících jaderných ☢ elektráren v provozu až do jara, aby se vyhnulo možným nedostatkům elektrické energie ⚡. Oznámil to spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Německo původně plánovalo, že poslední tři jaderné elektrárny odstaví na konci roku, na počátku září ale rozhodlo, že dvě z nich nechá do jara v rezervě. Nyní Berlín počítá, že místo v rezervě zůstanou obě elektrárny připojeny k síti. Číst více

Slovenský parlament velkou většinou hlasů přítomných poslanců souhlasil se vstupem Švédska a Finska do NATO 🌐. Ratifikační proces Slovenska završí svým podpisem 🖋 prezidentka Zuzana Čaputová. Bratislava souhlasila s přistoupením dvou severských zemí do aliance mezi posledními členy NATO. Podle slovenského ministra obrany Jaroslava Nadě ještě chybí souhlas Maďarska a Turecka.

Divize americké společnosti Harley-Davidson 🏍 pro výrobu elektrických 🔋 motocyklů LiveWire vstoupila na burzu. Učinila tak prostřednictvím fúze s firmou specializovanou na akvizice, takzvanou SPAC. Vznikl tak první veřejně obchodovaný výrobce elektrických motocyklů v USA, píše agentura Reuters.

Pražská burza potřetí v řadě oslabila 📉, index PX dnes klesl o 0,54 procenta na 1144,92 bodu. Ztrácela většina titulů v indexu, pohoršily si zejména menší tituly. Rostla naopak Komerční banka.

Koruna 👑 opět oslabila k dolaru, dnes o 🔟 haléřů na 25,66 koruny za dolar 💲. Je to její nejslabší závěr od dubna 2020. K euru klesla česká měna o 3️⃣ haléře. na 24,68 koruny za euro 💶.
Vláda zatím nepočítá s tím, že by od ledna zvýšila platové tarify 💰 zaměstnancům veřejné a státní služby. Základ výdělku se chystá zvednout o 🔟 procent jen policistům 👮, hasičům 👨‍🚒 či vojákům. Ostatním profesím se má suma na platy navýšit o čtyři procenta, peníze mají putovat do odměn. Po jednání s odborovými předáky to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Odboráři s tím nesouhlasí. Žádají aspoň část prostředků do tarifů.

Ceny ropy 🛢 se odrazily od devítiměsíčního minima, kam se propadly v pondělí. Rostou díky omezení nabídky v Mexickém zálivu před úderem hurikánu Ian a díky slábnoucímu dolaru 💲. Cena severomořské ropy Brent přidává 3,3 procenta na 86,80 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI posiluje o 3,1 procenta a byla lehce nad 79 dolary za barel.

Reklama
Reklama
Doporučujeme