Reklama

Visa - informace o tématu

Plaba kartou v zahraničí muže přinést skryté poplatky

Platit na dovolené kartou v korunách, nebo eurech? Vláda to vyřešila za vás

Již 1. července vstupuje v účinnost zákon novela zákona o platebním styku, která zabraňuje navyšování poplatků za platbu v zahraničí. Nově má platit povinnost informovat klienta ještě před transakcí jak o použitém směnném kurzu, tak o poplatku za takzvanou dynamickou konverzi.

Přečíst článek

Zbytečný kus plastu. Mastercard zablokovala Rusům platební karty, Visa se na to připravuje

Přečíst článek

Visa spustila v Česku novou službu. Click to Pay zjednoduší platby kartou na internetu

Přečíst článek
Reklama

News box

Epidemie covidu 😷 v Česku podruhé v řadě mírně zpomalila. 👍V pátek přibylo 2105 potvrzených případů nákazy, zhruba o 80 méně než před týdnem. V nemocnicích je s koronavirem 918 pacientů. Na 100 tisíc obyvatel připadá v uplynulém týdnu 121 nakažených, takzvané incidenční číslo tak již několik dní stagnuje. 
Studie: V ČR se průměrně spotřebuje podle odhadů zhruba 50 milionů jednorázových plastů využívaných jako obaly pro rychlé občerstvení a 340 milionů kelímků🥤 na kávu. Spotřeba plastových zátek, víček a dalších uzávěrů se pohybuje okolo 25 milionů kilogramů za rok.
Reuters: Kuba pošle 497 lékařů👩‍⚕️ s různými specializacemi do italské Kalábrie, kde je jich nedostatek. Výpomoc je součástí širšího programu, který posílá zdravotníky👨‍⚕️ z komunistického ostrova do zahraničí. Za pandemie covidu-19😷 působili ve 40 zemích.
Reuters: Španělská elektrárenská společnost💡 Iberdrola hodlá přestat dodávat elektřinu tisícům francouzských maloobchodních zákazníků🏚. Zdůvodňuje to prudkým nárůstem cen⬆ a vyzývá zákazníky k přechodu k jinému dodavateli.
Reklama
Reklama
Doporučujeme