Kapitál dnes nestačí spravovat. Je potřeba mu dát směr. Andrea Ferancová Bartoňová, která je další hostkou podcastu Sary Polak, na kongresu Good Company Circle v divadle Spirála ukázala, proč budoucnost investování neleží jen v technologiích, ale především v lidech, kteří je dokážou pochopit a využít.
Největší konference o sociální udržitelnosti roku je tu. Good Company Circle 2025, kterou pořádá portál newstream.cz, nabízí vystoupení desítek výrazných osobností českého byznysu i společenského života, jako jsou Tomáš Sedláček z Knihovny Václava Havla, kněz Zbigniew Jan Czendlik, Francesco Kinský Dal Borgo a Tereza Zavadilová z newstream.cz, autorka knihy Éra X.
Češky a Češky nezapomínají na druhé. Ukazují to data o růstu filantropického odvětví, které za necelých 15 let nabobtnal na trojnásobek. A radost podle odborníků i samotných lidí z neziskového sektoru vzbuzuje i to, že rovnoměrně roste institucionální i soukromá pomoc a rovným dílem se na růstu sektoru podílejí menší i větší dárci. To však neznamená, že před sektorem není několik zásadních výzev.
Konference Good Company Circle již potřetí přivítá stovky účastníků a nabídne pohled na dění v byznysu, neziskovém sektoru a společensky odpovědném přístupu k podnikání. Letos poprvé bude v novém formátu v prostoru Nová Spirála na pražském Výstavišti. „Rozhodli jsme se doslova zbořit stereotypy klasických konferencí na kobercích a propojit je se skutečným zážitkem,“ říká zakladatelka konference Good Company Circle, manažerka JT International Eva Prokešová.
Ekonom, filozof a ředitel Knihovny Václava Havla – a samozřejmě mnohem víc. Tak v podcastu Dobré společnosti představila Sara Polak Tomáše Sedláčka. Ten se zúčastní i říjnové konference Good Company Circle, kde se bude debatovat o filantropii a morálních hodnotách.
Jedním z nejzajímavějších uměleckých projektů u nás se stal Svět nevídaný. Organizace Czech Photo spojila síly s Canonem a Nadačním fondem Českého rozhlasu Světluškou a nachystaly výstavu, která umožňuje lidem se zrakovým postižením se lépe zapojit do vizuálního světa. Projekt, který soutěží o ceny Good Company Circle, popisuje marketingová ředitelka Canonu Eva Kučmášová.
Moderátorka Sara Polak v aktuálním díle podcastu Dobré společnosti přivítala moderátora Libora Boučka, který moderuje říjnovou konferenci Good Company Circle, jejíž je newstream.cz hlavním mediálním partnerem.
Projekt Obleč Prahu, vytvořený Oděvní bankou s podporou JT International, v dobrém slova smyslu zaplnil českou metropoli. Tvůrcům se podařilo během velmi krátké doby dosáhnout řady úspěchů a netají se rostoucími ambicemi. Obleč Prahu je dalším projektem usilujícím o cenu Good Company Circle 2025. „Spojuje módu, ekologii a lidskost a dává oblečení i městu novou šanci,“ říká Eva Prokešová z JTI.
Moderátorka Sara Polak v novém díle podcastu Dobré společnost přivítala bývalého novináře a publicistu Tomáše Etzlera a jejich hlavním tématem bylo povídání o Číně, kde Tomáš jako televizní reportér strávil řadu let.
Společnost Edenred zná každý český zaměstnanec. Velmi pravděpodobně totiž používá právě jejich stravenky. Edenred ale vedle toho také spolupracuje s Potravinovou bankou a společně se snaží zajistit jídlo lidem, kteří je potřebují. Jejich společný projekt usiluje o cenu Good Company Circle Awards 2025, které se budou vyhlašovat v polovině října. O projektu hovoří Aneta Martišková, ředitelka vnějších vztahů a udržitelnosti společnosti Edenred.
Jak může ukázkově fungovat spolupráce mezi neziskovým sektorem a byznysem? Jednou z odpovědí je projekt Nezapomeňme 80, kde se setkala Nadace PPF a Paměť národa. Úspěšný projekt se tak zařadil mezi kandidáty na letošní cenu Good Company Circle.
Švédsko poskytne 100 milionů dolarů (dvě miliardy korun) na nákup amerických 🪖🪖🪖 zbraní pro Ukrajinu bránící se ruské invazi. Oznámila to švédská vláda.
Do obrany Ukrajiny se od rozpoutání války Ruskem před čtyřmi lety podle odhadů zapojilo na 7️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ Kolumbijců, což je mnohem více než občanů jakékoliv jiné země, upozornila britská stanice BBC.
Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v lednu zpomalil na 2️⃣,4️⃣ procenta z tempa 2,7 procenta v předchozím měsíci. Vyplývá to z dnešních údajů amerického ministerstva práce. Pokles meziroční míry inflace tak byl o něco výraznější, než očekávali analytici.
Starý světový řád založený na pravidlech už neexistuje, do popředí se dostává velmocenská politika. Na úvod Mnichovské bezpečnostní konference to dnes řekl německý kancléř 👨 Friedrich Merz. Evropa podle něj musí tuto realitu uznat, nemusí ji ale jen přijímat a může nový světový řád spoluutvářet.
Společnost Orlen Aviation, která patří do polské petrochemické skupiny Orlen, poprvé expanduje mimo Polsko. Firma, která se specializuje na dodávky a tankování leteckého paliva a související služby na letištích, ✅ získala licenci na poskytování služeb na Letišti Václava Havla v Praze.
Evropská komise schválila akvizici společnosti Downtown Music hudebním vydavatelstvím Universal Music Group (UMG), které nabídlo 7️⃣7️⃣5️⃣ milionů dolarů (18,8 miliardy korun) prostřednictvím dceřiné společnosti Virgin. Jednou z podmínek uzavření transakce je, že UMG prodá podíl Downtownu v platformě pro výpočet autorských honorářů Curve.
Sněmovna ✅ podpořila v úvodním kole změny pravidel svého jednání s cílem snížit možnost obstrukcí. Novela zástupců koaličních ANO, SPD a Motoristů a opoziční ODS zejména omezuje řečníky při navrhování změn programu schůze a dává Sněmovně širší pravomoc v omezení řečnické doby při projednávání předloh.
Prioritou Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) při rozpočtových úpravách ministerstva životního prostředí pro národní parky je zachování péče o přírodu a návštěvnický servis, uvedl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný. Podle správy parku byla loni provozní dotace od zřizovatele 145,3 milionu korun, pro letošek očekává 1️⃣1️⃣1️⃣,1️⃣ milionu.
Příští kolo americko-rusko-ukrajinských jednání se uskuteční 17. a 18. února v Ženevě. Ruskou delegaci povede poradce ruského prezidenta Vladimir Medinskij, oznámil podle tiskových agentur mluvčí Kremlu 👴 Dmitrij Peskov.
Ruská centrální banka 📉 snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 15,50 procenta. Dnes o tom informovala v tiskové zprávě. Výsledek většinu analytiků překvapil. Banka uvedla, že míra inflace v lednu sice vzrostla, to ale bylo kvůli jednorázovým faktorům. Nadále očekává, že inflace bude letos dál klesat.