Koh-i-noor holding rozvíjí v závodě v Rožnově pod Radhoštěm výrobní program pro elektrické automobily značky Tesla. Jsou to výlisky a bezpečnostní sestavy, vyrábí je firma z divize Koh-i-noor Machinery. V závodě ve východočeské Poličce chce holding do budoucna vyrábět díly pro elektroauta.
Nejširší sítí rychlého občerstvení v České republice je KFC se 114 restauracemi, o pět méně jich má konkurenční McDonald´s. Řetězce se letos plánují rozrůst většinou o několik nových poboček. Vyplývá to z ankety mezi fast food řetězci.
Novým výkonným ředitelem operátora Nordic Telecom bude od února dosavadní šéf pro strategii a produkty Libor Dočkálek. Nahradí dlouholetého ředitele Jana Čorneje.
Americkému provozovateli placené internetové televize Netflix vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí zisk meziročně o 12 procent na 607 milionů dolarů (13 miliard korun). Firma však zklamala trhy údajem o počtu nových uživatelů a v prohlášení zveřejněném v noci na dnešek varovala, že kvůli silnější konkurenci, která oslabuje její pozici lídra ve streamování videa, čeká pomalejší růst počtu předplatitelů i v novém roce.
Rekordní nárůst zájmu o hypotéky a také investování jsou specifikem loňského roku. A inflace bude zájem o investice lidí v Česku táhnou i letos, kvůli vyšším úrokovým sazbám a vysoké ceně nemovitostí to ale s hypotékami bude naopak, míní Petr Borkovec, ředitel finančně poradenské společnosti Partners, která loni dosáhla obratu 2,35 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 44 procent. Tržby celé skupiny Partners loni stouply stejnou měrou na 3,1 miliardy korun. Jedním z hlavních cílů pro letošek je spustit vlastní banku.
Společnost Polpharma, která je největším výrobcem léků v Polsku, pracuje na nabídce na převzetí českého rivala, společnosti Zentiva. S odkazem na své zdroje to uvedla agentura Reuters. Kupní cena se pohybuje kolem čtyř miliard dolarů (85,4 miliardy korun). Polpharma nyní podle zdrojů hledá investory, kteří by se připojili k její nabídce výměnou za menšinový podíl v americké společnosti Advent International, která Zentivu vlastní.
Simona Kijonková před dvanácti lety založila Zásilkovnu. Tvrdě s ní šlape na paty České poště. Loňský obrat firmy, která již působí i na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a v dalších zemích, poskočil na 4,9 miliardy korun. Kijonkovou i díky těmto úspěchům nyní vyhlásily Hospodářské noviny ve své anketě podnikatelkou roku. Newstream s ní udělal minulý týden exkluzivní rozhovor. Nyní ho znovu nabízíme ke čtení těm, kteří ho nestihli přečíst.
Americký internetový prodejce Amazon letos otevře svůj první kamenný obchod s oblečením, který bude využívat moderní technologie. Mimo jiné zákazníkům za pomoci algoritmu nabídne, co by si měli vyzkoušet, píší světové agentury.
Postavit stovky až tisíce bytů pro užitečné profese jako jsou učitelé, zdravotníci, policisté a podobně. To je ambiciózní cíl České spořitelny, která na to zakládá novou firmu Dostupné bydlení.
Největší světový výrobce dopravních letadel Airbus ohlásil nábor šesti tisíc zaměstnanců, francouzský výrobce leteckých motorů Safran plánuje v letošním roce přijmout po celém světě kolem 12 tisíc zaměstnanců a zvýšit jejich počet o desetinu. Letecký průmysl cítí, že by krize způsobená koronavirovými opatřeními mohla brzy pominout, uvedla agentura Bloomberg.
Vítěz parlamentních voleb v Maďarsku Péter Magyar 👍 přislíbil najít způsob, jak vydat Polsku dva stíhané opoziční politiky, kterým Budapešť už dříve udělila azyl - pokud ovšem ještě jsou v Maďarsku. Maďarsko nebude útočištěm pro mezinárodně hledané zločince, prohlásil Magyar podle agentury Reuters. Zopakoval také, že jeho první zahraniční cesta povede do Polska.
Snahy o ukončení války na Blízkém východě stále 🤝 pokračují, přestože mírové rozhovory mezi Spojenými státy a Íránem selhaly, uvedl dnes podle tiskových agentur pákistánský premiér Šahbáz Šaríf. V sobotu a v neděli se v Islámábádu uskutečnilo první kolo jednání o urovnání konfliktu, který byl minulý týden ve středu pozastaven dohodou o dvoutýdenním příměří. Klid zbraní podle Šarífa stále platí.
Maďarské parlamentní volby byly svobodné, ale ❌ nikoli spravedlivé. Uvedli to dnes podle agentury APA pozorovatelé Rady Evropy a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Organizace a průběh hlasování byly profesionální a kandidáti mohli svobodně vést předvolební kampaň, ovšem vládní strana Fidesz premiéra Viktora Orbána byla jasně zvýhodněna, uvedli pozorovatelé na tiskové konferenci.
Pozastavíme vysílání zpráv ve veřejnoprávních médiích, dokud nebude zajištěna jejich nestrannost, prohlásil dnes podle agentury Reuters 👨 Péter Magyar, jehož strana Tisza vyhrála nedělní parlamentní volby v Maďarsku.
Ukrajina je v ozbrojeném konfliktu s Ruskem obětí, prohlásil dnes podle agentury Reuters vítěz maďarských parlamentních voleb 👨 Péter Magyar. Uvedl zároveň, že bude chtít pragmatické vztahy s Moskvou. Dnešní vyjádření Kremlu k výsledkům maďarských voleb přivítal.
Věřitelé zkrachovalé společnosti Solek Holding SE ✅ schválili reorganizační plán firmy. Počítá se vstupem investiční firmy ENPO Group, která nabídla 30 milionů korun. Částku by si měli primárně rozdělit nezajištění věřitelé. Rozhodla o tom schůze věřitelů. Solek Holding, který podniká v obnovitelných zdrojích energie, je v úpadku od loňska. Skupina dluží miliardy korun.
Péter Magyar, jehož strana Tisza přesvědčivě vyhrála nedělní parlamentní volby v Maďarsku, dnes znovu vyzval prezidenta Tamáse Sulyoka, aby ❌ rezignoval. Prezident platí za spojence dosavadní vládnoucí strany Fidesz premiéra Viktora Orbána. Tisza si v nedělních volbách zajistila v parlamentu dvoutřetinovou většinu potřebnou ke změně ústavy.
Americká investiční banka Goldman Sachs v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 18 procent na 5️⃣,4️⃣ miliardy dolarů (téměř 113 miliard korun). Oznámila to dnes ve své výsledkové zprávě. K růstu zisku přispěly dobré výsledky v obchodování s akciemi.
Složení delegace na červencový summit Severoatlantické aliance (NATO) v Ankaře není pro vládu tématem, protože do jeho konání zbývají tři měsíce. Novinářům to po dnešním zasedání kabinetu řekl premiér 👴 Andrej Babiš (ANO). Otázku nechce podle něj vláda řešit do jednání ministrů zahraničních věcí a generálního tajemníka NATO Marka Rutteho 20. května ve Švédsku.
Maďaři se parlamentních volbách vyslovili pro naprostou změnu režimu, řekl dnes na tiskové konferenci šéf vítězné strany Tisza 👨 Péter Magyar. Zopakoval, že místo Maďarska je v Evropě a za jeden z prvních úkolů své úkolů označil dosáhnout rozmrazení přibližně 20 miliard eur (487,7 miliardy korun) z evropských peněz.