Reklama

Nejkrásnější hotelové pokoje jsou letos podle prestižní světové soutěže v Praze

Designové pokoje v hotelu Andaz Prague.
UBM Development Czechia
Věra Tůmová

Jedna z nejprestižnějších designérských soutěží světa SBID International Design Awards poslala cenu za rok 2022 i do Prahy. Za vítěze pro kategorii hotelových pokojů a apartmá si odborná porota vybrala interiéry letos na jaře otevřeného pětihvězdičkového hotelu Andaz Prague v pražském Cukrovarnickém paláci. 

Reklama

Design propojený s uměním a pražskými bájemi a pověstmi pomohl designérské dvojici Brime Robbins letos vyhrát několik prestižních designérských cen. Jednou z nich je i vítězství v kategorii hotelových pokojů a apartmá, kterou obdrželi v soutěži SBID International Design Awards. Designéři z renomovaného madridského studia získali první místo za realizaci interiérů v pětihvězdičkovém hotelu Andaz Prague ve zrekonstruovaném Cukrovarnickém paláci na Senovážném náměstí v Praze. 

Odborná porota ocenila, že designéři ze studia Brime Robbins dokázali propojit design s historií i pražskými pověstmi. „Navštívit Andaz Prague, znamená vydat se na neobyčejnou cestu českými mýty a legendami, očekávejte, že zažijete chvíle úžasu a čirého nadšení, když se vám tyto historické příběhy budou odvíjet před očima,“ píše se v závěrečném hodnocení porotců přímo na webových stránkách designérské soutěže SBID.

Kněžna Libuše vítězí i po staletích

Dvojice Maria Brime a Garrett Robbins se inspirovala nejen českou historií, ale také pražskými bájemi a pověstmi. Oslovily je například ty o Libuši nebo Golemovi. Návrh madridských designérů zachovává a vyzdvihuje historické segmenty bývalého Cukrovarnického paláce a zároveň klade důraz na identitu Prahy. Jednotlivé alegorické prvky, jako jsou originální reliéfy ve tvaru lví hlavy se tak třeba odkazují na proslulou legendu o Bruncvíkovi a jeho putování za českým lvem. Součástí interiéru jsou i secesní elementy znázorňující minulost budovy. Designové prvky podle návrhu Brime a Robbins vyráběli čeští řemeslníci.

„Naše nedávné vítězství v soutěži SBID International Design Awards 2022 spolu se třetím místem v soutěži International Architecture & Design Awards 2022 je pro nás velkou poctou,“ říkají svorně oba designéři Garrett Robbins a Maria Brime, zakladatelé designérského studia Brime Robbins. „Projekt Andaz Prague pro nás hodně znamená, při navrhování jsme do něj vložili své srdce. Nesmírně nás bavilo hledat způsoby, jak sdělovat příběhy o Praze a České republice, ale také vytváření momentů k pozastavení a opětovnému spojení s něčím uvnitř, o čem někteří ani nevěděli, že tam je. Ke všem našim projektům přistupujeme tak, že z globálního se stává lokální. Chceme vytvářet univerzální, pohlcující zážitky, které využívají místní kulturu a zvyky a dávají hostům možnost uchovat si nezapomenutelné vzpomínky,“ dodává designérská dvojice.

Reklama

V centru Prahy otevřel nový luxusní hotel Andaz

Pětihvězdičkový hotel Andaz Prague, který provozuje hotelová sít Hyatt, se nachází v historickém centru Prahy na Senovážném náměstí. Nabízí 152 pokojů, 24 apartmánů a 5 konferenčních místností navržených v partnerství s madridským designérským studiem Brime Robbins.

Přečíst článek

Letos v dubnu otevřený hotel Andaz Prague se 176 pokoji je součástí sítě hotelové sítě Hyatt. Ta má i s pražským Andazem v Evropě zatím jen pět hotelů. Další jsou ve Vídni, Mnichově, Londýně a Amsterodamu.

Hotel Andaz

O pražské hotely by se investoři servali. Nestaví se jich ale dost, tvrdí studie

O nákup hotelů v Praze mají zahraniční investoři stále eminentní zájem. Loni ale trh příliš transakcí nezaznamenal. Není to ale kvůli nejistotě z budoucnosti hotelnictví, důvodem je nedostatek hotelů.

Přečíst článek

Hotel Andaz

Praze chybějí luxusní hotely. Investoři i přes covid dokončují přestavby

Navzdory pandemii a dramatickému úbytku turistů přibývají v Praze luxusní hotely. Segment „pětihvězd” ale přesto stále není nasycen.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry. 

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Endesa pavilon

GALERIE: Krásné, nebo bizarní? Jedenáctka pozoruhodných budov světa, které využívají energii ze slunce

Přečíst článek
Takto bude vypadat lanovka na Petřín.

Lanovku na Petřín navrhne česká designérka Marešová, autorka ikonické tramvaje T3 Coupé

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme