Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Zprávy z firem

Duslo Šaľa

Drahý plyn připravil Babišovu továrnu na močovinu o polovinu zisku

Slovenské chemičce Duslo z holdingu Agrofert ze svěřenských fondů bývalého českého premiéra Andreje Babiše loni klesl zisk před zdaněním téměř o polovinu na 6,05 milionu eur (přibližně 148 milionů korun). Na výsledku se podepsal drahý zemní plyn. V podnikovém časopisu to uvedla finanční ředitelka Dusla Kvetoslava Trenčianska.

Přečíst článek
Martin Feč

Martin Feč: Private jetem se do Ruska dostanete. My to ale v žádném případě nenabízíme

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Jedna z pekáren společnosti Penam ze skupiny Agrofert

Penam chystá vlastní prodejny Baker Street s prémiovým zbožím. Nabídne i chleba za stovku

Před zhruba deseti lety měla pekárenská tuzemská jednička Penamu v plánu vybudovat vlastní síť značkových obchodů s malými pekárnami a s vlastními výrobky, ale sešlo z toho. Nyní se vrací k jinému, ale podobnému plánu – vybudovat několik obchodů pod značkou Baker Street s „fajnovějšími“ a tedy dražšími výrobky, třeba s chleby v kategorii 80 až 120 korun. „Prostor a určitá zákaznická skupina lidí pro to tady je,“ řekl v rozhovoru pro newstream.cz šéf Penamu Jaroslav Kurčík.

Přečíst článek
Temelín

Temelín odstavil první blok. Energetici vymění palivo a zkontrolují bezpečnostní systémy

Jaderná elektrárna Temelín v sobotu plánovaně odstavila první blok. Při odstávce, která potrvá asi dva měsíce, vymění energetici zhruba čtvrtinu paliva, zkontrolují také bezpečnostní systémy. Reaktor začnou energetici otevírat v pondělí, až vychladne. Uvedl to temelínský mluvčí Marek Sviták.

Přečíst článek
Elon Musk

Elon Musk vs. vedení Twitteru 1:1. Správní rada se brání nepřátelskému převzetí

Vedení Twitteru si na rok zajistilo dostatek zbraní na boj proti nejbohatšímu muži světa. Ten je zároveň největším akcionářem sociální sítě, kterou chce koupit celou.

Přečíst článek
Gastro v čase pandemie

Lidé se vrátili do hospod. Restaurace překonávají i předpandemické tržby

Restaurace se staly jednou z hlavních obětí vládních omezení kvůli pandemii koronaviru. Po dvou letech konečně hlásí nárůst tržeb oproti předpandemickým letům. Ovšem může za to i růst cen vynucený inflací.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

BMW - ilustrační foto

Totální sázka na elektromobilitu je cesta do pekla, míní šéf BMW Zipse

Šéf německého koncernu je dlouhodobý kritik elektromobility. Poukazuje na mezery v instrastruktuře dobíjecích stanic a také na omezených zdrojích surovin pro baterie. Podle Olivera Zipseho tak neúměrně roste vliv Číny.

Přečíst článek
Škoda Auto, ilustrační foto

Prodeje Škody Auto v prvním čtvrtletí klesly o čtvrtinu, kvůli chybějícím součástkám a Ukrajině

Odbyt automobilky Škoda Auto se v prvním čtvrtletí meziročně snížil o 25,4 procenta na 186 200 vozů. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil mateřský koncern Volkswagen. V samotném březnu se prodej meziročně propadl dokonce o 35 procent na 63 300 vozů. Tempo poklesu tak zrychlilo z únorových 20 procent.

Přečíst článek
Elon Musk

Musk chce koupit celý Twitter a stáhnout akcie z burzy

Miliardář a šéf automobilky Tesla Elon Musk chce koupit Twitter. V provozovateli stejnojmenné sociální sítě už má podíl 9,2 procenta a je tak jeho největším akcionářem. Jeho nabídka společnost podle agentury Bloomberg ohodnocuje zhruba 43 miliard dolarů (963,4 miliardy korun). Společnost má podle něj mimořádný potenciál, který on zcela rozvine, cituje Muska Bloomberg. Akcie Twitteru po oznámení stouply až o pětinu, naopak negativně zareagovaly akcie Muskovy Tesly.

Přečíst článek
Daniel Křetínský

EPH miliardáře Křetínského hlásí rekordní výsledky, hlavně kvůli dražšímu plynu v Evropě

Provozní zisk EBITDA Energetického a průmyslového holdingu (EPH) loni vzrostl meziročně o pět procent na 2,3 miliardy eur (zhruba 56,1 miliardy korun). Konsolidované tržby se zvýšily na 18,9 miliardy eur z 8,5 miliardy o rok dřív, tedy více než jednou tolik. Hlavním důvodem jsou vyšší ceny plynu na evropském trhu v loňském roce, uvedl holding miliardáře Daniela Křetínského.

Přečíst článek
Centrála Penamu ze skupiny Agrofert a pekárna Zelená louka v Herinku u Prahy

Agrofert chystá fúzi Penamu a United Bakeries, vznikne jednička s třetinovým podílem na trhu

Na českém trhu vznikne jasná pekárenská jednička. Dvě z největších firem Penam a United Bakeries, obě ze skupiny Agrofert, sfúzují do jedné, jejíž podíl na trhu by měl činit 30 až 35 procent. V rozhovoru pro newstream.cz to řekl generální ředitel Penamu a člen představenstva Agrofertu Jaroslav Kurčík. Celkový konsolidovaný obrat firem loni dosáhl 5,4 miliardy. V zisku před zdaněním si Penam o něco pohoršil, United Bakeries naopak, dodal.

Přečíst článek
XXXLutz

Český výrobce nábytku pro XXXLutz, Möbelix či Asko je v insolvenci

Český výrobce nábytku MB Domus z Hranic na Přerovsku na sebe podal insolvenční návrh. Firma, mezi jejíž zákazníky patří velké řetězce XXXLutz, Möbelix či Asko – nábytek, dluží téměř 154 milionů korun. Vyplývá to z insolvenčního návrhu, na který upozornil server HN.cz. Podle něj českého výrobce nábytku s téměř 50 zaměstnanci dohnala k insolvenci pandemie koronaviru, válka na Ukrajině, sázka na špatného dodavatele i růst cen materiálů a energií.

Přečíst článek

News box

Vláda provede kroky k plnému ovládnutí 🪫🪫🪫energetické skupiny ČEZ. Při prezentaci hospodářské strategie kabinetu to uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Stát by měl vykoupit akcie od minoritních akcionářů, konkrétní opatření ministr nespecifikoval. Už dříve ale připustil, že přípravné kroky vláda zahájí ještě letos.
Christine Lagardeová plánuje svůj mandát v čele Evropské centrální banky dokončit. Řekla to americkému listu The Wall Street Journal. O jejím případném dřívějším odchodu předtím psal britský ekonomický deník Financial Times
Kvůli sněžení dnes zastavilo provoz ✈️✈️✈️ letiště Schwechat ve Vídni, informuje agentura APA. Odlety by měly být obnoveny kolem 09:00, přílety kolem 10:00, uvedl mluvčí letiště Peter Kleemann.
Írán v dopise adresovaném generálnímu tajemníkovi OSN Antóniu Guterresovi zopakoval, že na případnou vojenskou agresi rázně zareaguje a že bude v takovém případě považovat základny, zařízení a prostředky "nepřátelských sil" v regionu za legitimní cíle. Rétorika amerického prezidenta Donalda Trumpa podle dopisu signalizuje skutečné riziko vojenské agrese, informovala agentura Reuters s odvoláním na stálou misi Íránu při OSN.
Americké stíhačky identifikovaly a vyprovodily pět ruských letounů operujících v identifikačním pásmu protivzdušné obrany u Aljašky. Informovalo o tom v noci na dnešek podle agentury Reuters Severoamerické velitelství protivzdušné obrany.
Doporučujeme