Reklama

Ekologické stavby se prodávají navzdory krizi, hlásí developer JRD

Rezidence Bella Vista v Praze 7
vizualizace JRD, užito se svolením
 nst
nst

Drahota zmrazila prodeje bytů, ale ne všech. Poptávka po ekologicky šetrných nemovitostech zůstává silná, potvrzuje společnost JRD. Developer chystá výstavbu dvou zelených viladomů s cekem 26 byty v pražské Troji. Stavět je začne až na jaře, už teď je ale téměř polovina jednotek vyprodána.

Reklama

Projekt Rezidence Bella Vista v Praze 7 – Troji, který připravuje developer JRD Real Estate spolu s investiční skupinou RSJ, ještě před zahájením stavby hlásí 42procentní vyprodanost. V rezidenčním areálu vyrostou dva viladomy s ustupujícími posledními patry a zelenými střechami s celkem 26 byty v dispozicích 1+kk až 4+kk.

Výstavba začne letos na jaře, hotovo by mělo být ve druhé polovině roku 2024.

„Exkluzivních, energeticky úsporných nemovitostí v prémiových lokalitách je nedostatek. Prodávají se proto i navzdory ochlazení trhu, inflaci a vysokým úrokovým sazbám,“ komentuje téměř 50procentní předprodanost projektu Alexandra Tomášková, CEO JRD Real Estate.

JRD

Developer JRD chystá v Česku výstavbu 2200 bytů v hodnotě 16 miliard

Developer JRD Real Estate, který ve skupině JRD vznikl sloučením firem JRD Development a JRD Land, připravuje v Česku 2200 bytů. Projekty jsou v různých fázích rozpracovanosti, jejich budoucí výnosová hodnota má dosáhnout 16 miliard korun. 

Přečíst článek

Minimalismus se špetkou divočiny

Troja je unikátní pražskou čtvrtí s omezenými možnostmi další výstavby. Těší nás, že si projekt vede skvěle navzdory vysokým hypotečním sazbám,“ dodává Lukáš Musil, člen představenstva investiční skupiny RSJ.

Projekt Bella Vista v sobě kombinuje funkcionalistický minimalismu i špetku africké exotiky. Autorem návrhu je architektonická kancelář SYNC Architecture. Minimalistické interiéry pak navrhlo design studio FormaFatal. Součástí projektu je komunitní zahrada s ostrůvky vegetace, zastřešenou pergolou s grilem a několika relaxačními zónami.

Developer v projektu kladl také velký důraz na použití moderních a energeticky úsporných řešení. „Instalujeme zde například řízené větrání s rekuperací tepla, tepelná čerpadla a moderní systém topení a chlazení stropem s aktivací betonového jádra,“ doplnila Tomášková.

Natáčení podcastu Realitní Club s Janem Řežábem z JRD.

Banky nás milují, jsme nejzelenější ze zelených, říká developer Řežáb

Založili jsme obor udržitelného developmentu v Česku už někdy v roce 2000, říká zakladatel a majitel stavební a technologické společnosti JRD Jan Řežáb. „V té době tady ještě ani neexistovalo toto názvosloví,“ tvrdí muž, který na udržitelných technologiích postavil celý svůj byznys. On sám je přitom fanouškem nových, šetrných technologií či obnovitelných zdrojů. Samozřejmě již léta jezdí elektroautem a bydlí v pasivním domě, který postavila jeho firma.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry. 

Témata související s realitami:

Reklama

Související

"Táta hypoték" Jan Sadil v podcastu Realitní Club.

Jan Sadil: Kdo chce získat hypotéku na byt, musí vydělávat sto tisíc korun čistého

Přečíst článek
"Táta hypoték" Jan Sadil v podcastu Realitní Club.

Jan Sadil: Před čtvrt stoletím nikdo hypotéky neuměl. Půjčka se často řešila až na centrále banky

Přečíst článek
Prosek Park - vizualizace projektu nájemního bydlení.

Obrat k nájemnímu bydlení. Velcí developeři hledají odbyt a nabízejí městu výstavbu levných bytů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme