Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zprávy z firem

bitcoin

Bitcoin na vlně optimismu. Hodnota kryptoměny překonala 45 tisíc dolarů

Bitcoin poprvé od dubna 2022 vystoupil nad úroveň 45 tisíc dolarů (více než jeden milion korun). Největší světovou kryptoměnu podpořil optimismus související s možným schválením investičních spotových bitcoinových fondů obchodových na burze (ETF), uvedla agentura Reuters. Loni bitcoin posílil o 156 procent, což byl jeho nejlepší výkon od roku 2020.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Prodej letenek se letos zvýšil až o 30 procent, v roce 2024 se vrátí na předcovidovou úroveň

Většina prodejců letenek v Česku zaznamenala v roce 2023 meziroční nárůst prodeje letenek o 20 až 30 procent. Přibližně o 20 procent se prodej zvýšil portálu Letuška.cz, u Student Agency Travel to bylo 30 procent a prodejce Kiwi.com uvedl nárůst o 25 procent. Menší, sedmiprocentní, růst zaznamenala společnost Pelikán. Prodejci odhadují, že v příštím roce by prodej letenek mohl dosáhnout čísel z roku 2019, tedy před covidem-19.

Přečíst článek
Signa, ilustrační foto

Realitní krize dopadla na Rakousko. Impérium Signa se rozpadá po kouscích

Rakouské realitní impérium se nadále rozpadá. O insolvenci požádala druhá klíčová společnost holdingu Signa miliardáře Reného Benka.

Přečíst článek
Dřevěný větrník sahá do výšky 150 metrů.

V Česku se ho bojíme. Ve Švédsku ze dřeva staví obří elektrárny

Ve Švédsku při stavbě větrných elektráren dál experimentují s novým materiálem a stožáry pro uchycení větrníků s turbínami vyrábějí ze dřeva.

Přečíst článek
Hôtel du Palais v Biarritzu

Hôtel du Palais v Biarritzu navštěvují světové osobnosti. Tamní michelinský šéfkuchař přišel o místo kvůli šikaně

Francouzský šéfkuchař oceněný michelinskou hvězdou přišel o místo v luxusním hotelu v letovisku Biarritz poté, co podle regionálního listu Sud Ouest přihlížel ponižujícímu „křtu“ nového podřízeného. Mladý pomocník při něm podle svědectví strávil několik hodin nahý a připoutaný k židli. Věcí už se zabývá prokuratura, informovala o tom francouzská média.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Astronaut NASA Victor Glover, pilot mise Artemis 2

Vědecké události očekávané v roce 2024: rozvoj umělé inteligence i ochrany proti pandemiím

Nemůžeme vědět, jestli přicházející rok přinese úplně nový průlom do některé vědní oblasti. Můžeme však odhadnout, ve kterých už známých oborech dojde k posunům, jež budou mít přímý nebo nepřímý dopad na náš budoucí život.

Přečíst článek
Elektromobil Xiaomi SU7

Konkurence pro Teslu? Firma Xiaomi představila svůj elektromobil

Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi představil svůj první elektromobil. V příštích letech se chce stát jedním z pěti největších výrobců vozů na světě. Vozy značky Xiaomi bude vyrábět jednotka státní automobilky BAIC Group v pekingské továrně s roční kapacitou 200 tisíc vozidel.

Přečíst článek
Odbyt piva v USA letos bude zřejmě nejnižší za čtvrt století

Američané přestávají pít pivo. I kvůli legalizaci marihuany a bojkotu značky Bud Light

Odbyt piva ve Spojených státech od ledna do září klesl o více než pět procent a za celý letošní rok bude zřejmě nejnižší za poslední čtvrt století.

Přečíst článek
Polský ministr kultury oznámil likvidaci veřejnoprávních médií

Likvidace veřejnoprávních médií v Polsku. Ve výčtu je i tisková agentura PAP

Polský ministr kultury Bartlomiej Sienkiewicz rozhodl o likvidaci polské veřejnoprávní televize TVP, veřejnoprávního rozhlasu PR a státní tiskové agentury PAP. Své rozhodnutí podle serveru v prohlášení označil za reakci na veto zákona o rozpočtu na příští rok, které před Vánoci vydal polský prezident Andrzej Duda právě kvůli konfliktu o veřejnoprávní média.

Přečíst článek
Tradiční šunkový chlebíček je jedním ze symbolů českého Silvestra

Obyčejný byznys: Silvestru stále vládne šunkový chlebíček s majonézou

Jana Petráková, ve své malé pekárně a lahůdkách nedaleko Tábora, nachystala a před svátky prodala stovky vánoček, kila cukroví, nespočet domácích vek, a obložených chlebíčků.

Přečíst článek
Český miliardář Daniel Křetínský

EPH dokončil odprodej 50procentního podílu v německé skupině LEAG

Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského dokončil před koncem roku odprodej svého 50procentního podílu v německé skupině LEAG. Firma nyní patří pod založenou společnost společnost EP Energy Transition (EPETr). Ta je stejně jako EPH dceřinou společností EP Corporate Group. Do konce roku 2025 by nová společnost měla převzít také podíly ve skupině Mibrag Energy Group, informoval mluvčí EPH Daniel Častvaj. Detaily převodu neuvedl.

Přečíst článek

News box

V Přestavlkách na Olomoucku zasáhl rozsáhlý požár halu s třídírnou plastu a dřevoodpadu. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, řekl mluvčí🚒🚒🚒 hasičů Zdeněk Hošák. Nikdo nebyl zraněn. 
Americká nezisková společnost CPB oznámila, že ukončí činnost, a to kvůli rozhodnutí americké administrativy odebrat peníze veřejnoprávním médiím. Informovala o tom agentura AP. Dotace, které CPB dosud přerozdělovala, jsou pilířem financování veřejnoprávní televize PBS a veřejnoprávní rozhlasové sítě NPR.
Výbuchy vyřadily z provozu plynovod Střední Asie-Centrum v ruské Volgogradské oblasti. Uvedla to agentura Ukrinform a další ukrajinská média. Plynovod vlastní ruský koncern Gazprom, příčinu explozí ukrajinská agentura nezmínila.
Hnutí Hamás se nevzdá ozbrojeného odporu, dokud nebudou plně obnovena národní práva palestinského lidu a nevznikne nezávislý a suverénní palestinský stát s Jeruzalémem jako hlavním městem.
Desítky tisíc účastníků akce Prague Pride prošly Prahou a dorazily na Letenskou pláň, kde program pokračuje až do večera. Průvod trval zhruba dvě a půl hodiny a obešel se bez komplikací. 
Nejméně jeden člověk byl zabit a dalších 13 lidí, včetně tří dětí, bylo zraněno při ruských útocích na Charkovskou oblast za uplynulých 24 hodin, oznámil šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Další dva lidé přišli o život při ranním ostřelování Chersonu na jihovýchodě země ruským dělostřelectvem, napsal server Ukrajinska pravda s odvoláním na oblastní úřady.

Indie bude i nadále kupovat 🛢️🛢️🛢️ ruskou ropu, navzdory pohrůžkám postihy od amerického prezidenta Donalda Trumpa. S odkazem na indické úředníky to dnes napsal web deníku The New York Times. Agentura Reuters tento týden s odkazem na své zdroje informovala, že indické rafinerie nákupy ruské ropy přerušují.

Arménie a Spojené státy uspořádají společné 🪖🪖🪖 vojenské cvičení, které v jihokavkazské zemi potrvá od 12. do 20. srpna. Podle tiskových agentur o tom dnes informovalo arménské ministerstvo obrany. Cvičení Eagle Partner 2025 se podle ministerstva zaměří na přípravu a uskutečňování operací pro zachování míru s důrazem na nácvik zdravotnických procedur při evakuacích.
Zájem o koupi zlata do rezervních portfolií mezi centrálními bankami výrazně roste. Z letošního průzkumu Světové rady pro zlato (World Gold Council) vyplývá, že 43 procent oslovených centrálních bank plánuje v následujících 12 měsících zvýšit své zlaté rezervy. Loni to bylo 14 procent
V části pražského metra linky C dnes začíná kvůli modernizaci zabezpečovacího zařízení týdenní výluka. Ode dneška do pátku nepojede metro mezi stanicemi Chodov a Muzeum a navazující víkend bude výluka prodloužena na Nádraží Holešovice.
Doporučujeme