Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Zakladatel Amazing Places: Hledáme českou stopu v cizině. Chtěli bychom i Šmejcův ostrov

Petra Jansová

Po Rakousku, Slovensku nebo Polsku se projekt Amazing Places rozroste do dalších a vzdálenějších destinací za hranicemi Česka. Všechna „úžasná místa“ bude spojovat jedna linka. Postavili je nebo je provozují Češi. „Už dlouho mě láká představa zmapovat místa, kde jsme zanechali stopu. A projekt Češi, potažmo Slováci ve světě, už se skutečně rýsuje,“ říká zakladatel Amazing Places Petr Kotík v dalším díle podcastu Realitní Club.

Reklama

A kde všude zanechali Češi nebo Slováci svoji stopu? Respektive kde všude ji našel tým z Amazing Places pro tuzemské cestovatele? Jde například o Art House na Kostarice, pětihvězdičkový resort Tulien na Zanzibaru, ale i soukromý ostrov miliardáře Petra Šmejce na Maledivách, vilu na Tenerife, chorvatskému Visu nebo na Bali.

„Před necelým rokem jsme vstoupili do projekt Bába na Bali a pomohli jsme vybudovat jeden z resortů,“ říká Petr Kotík.

Ilustrační foto

Češi zjistili, že za stejné peníze jako v Krkonoších koupí nemovitost v jižní Evropě, říká šéf realitky

Zájem Čechů o luxusní nemovitosti v zahraničí se v poslední době zvyšuje. Lidé nemají zájem pouze o typicky české dovolenkové destinace jakými jsou Chorvatsko či Španělsko, ale čím dál více investují také do nemovitostí v Thajsku či Dubaji. Uvedl to výkonný ředitel realitní kanceláře Luxent Jiří Kučera.

Přečíst článek

Na Bali mají k dispozici ještě jeden volný pozemek (pozemky na Bali nelze vlastnit, lze si je jenom dlouhodobě pronajmout pozn.red.) o velikosti zhruba tři tisíce metrů čtverečních, na nichž postaví pět luxusních vil. „Stavíme je a budeme je spravovat pro soukromé investory,“ přibližuje Kotík v podcastu Realitní Club.

Bali si podle Kotíka oblíbili cestovatelé z celého světa, což se projevilo právě i na poptávce po tamních vilách. Ta byla enormní.

Aktuální díl podcastu Realitní Club s Petrem Kotíkem si můžete pustit v úvodu tohoto článku nebo na vaší oblíbené podcastové platformě.

Poslechněte si i další díly našeho realitního podcastu

Na kolik vyjde apartmán na Kapverdách.

Na chatu do Afriky? Na Kapverdách se dá koupit apartmán za milion

Kapverdy nejsou jen synonymem pro luxusní dovolenou, ceny tamních nemovitostí přináší i zajímavé investiční příležitosti. Apartmány nebo vily tam začali kupovat i Češi. Vyjde je to totiž levněji než v Česku.

Přečíst článek

Luxusní vila v rezortu Neano na ostrově Bali

3+1 na Proseku, nebo luxusní vilu na Bali? Češi objevují bydlení v exotických končinách

Bali patří k nejkrásnějším místům na světě. A luxusní vila u moře tu stojí kolem 330 tisíc eur, tedy v přepočtu necelých osm milionů korun. Domy určené k rekonstrukci pak vyjdou ještě na výrazně méně.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry. 

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Hotel W Budapest

Skokanem na trhu hotelového byznysu je letos Budapešť, Praha se drží na druhém místě

Přečíst článek
Restaurace Ithaa, Alif Dhaal Atoll na Maledivách je umístěna pět metrů pod hladinou moře.

Pod mořem, v jeskyni nebo v hnízdě. Prohlédněte si restaurace na sedmi podivuhodných místech světa

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme