Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Byty místo brownfieldu. AFI Europe zkolaudovala v Praze tři projekty nájemního bydlení

Investice do AFI Home v pražském Karlíně přesáhla miliardu korun.
AFI Europe
 ČTK

Tři projekty nájemního bydlení letos v Praze zkolaudovala developerská společnost AFI Europe, dohromady jsou za více než dvě miliardy korun.

Reklama

AFI Europe aktuálně dokončila stavbu prvního ze dvou apartmánových domů AFI Home Kolbenova ve Vysočanech se 313 nájemními byty. K nastěhování budou během příštího roku stejně jako 172 bytů v Karlíně a už obsazených 61 bytů na Třebešíně.

Firma se letos zaměřila na nájemní bydlení, o které je po zdražení hypoték zvýšený zájem. V nové čtvrti AFI City, vznikající na bývalém brownfieldu v Praze 9, vyšla investice do prvního ze dvou nájemních domů na 900 milionů korun. Byty budou vybavené a k nastěhování v květnu.

Bytové domy projektu Unicity Living na Zeleném trojúhelníku vedle kampusu Západočeské univerzity v Plzni na snímku z 18. března 2021. Byty, které postavila česká realitní a investiční společnost Daramis, koupila švédská společnost Heimstaden, třetí největší poskytovatel nájemního bydlení v Evropě.

Výstavba nájemního bydlení raketově roste. Developeři vidí v nájmu budoucnost

Na pražský trh letos míří stovky nájemních bytů, nejvíc za poslední desítky let. Rodí se staronový trend, nájemní bydlení. Protože ceny nových bytů už jsou pro Čechy příliš drahé.

Přečíst článek

Výstavba v bývalém areálu ČKD Slévárny a Moury v Kolbenově ulici začala v roce 2016. Revitalizace pozemku o rozloze 15 hektarů počítá s celkem 110 tisíci metry čtverečními kancelářských, obchodních a ubytovacích ploch a 40 tisíci metrů čtverečních bytů. Už bylo dokončeno šest domů s celkem 473 byty do vlastnictví a zmíněných 313 nájemních apartmánů. Ve čtvrti vyrostla i první z kancelářských budov AFI City 1 s více než 17 tisíci metry čtverečními.

Reklama

Byty místo průmyslového komplexu

Bývalý průmyslový komplex v pražských Vysočanech byl založen v roce 1896. Po roce 1989 došlo v některých provozech k útlumu nebo ukončení výroby a areál od té doby chátral.

Investice do AFI Home Karlín na rohu ulic Thámova a Pernerova přesáhla jednu miliardu korun. Z plánovaných 172 bytů jsou otevřeny dva vzorové. V AFI Home Třebešín byla pátá etapa rezidenčního projektu určena pro nájemní bydlení a 61 bytů vyšlo navíc než 250 milionů korun.

Vše o realitách čtěte zde

Developer AFI Europe ze skupiny AFI Properties se soustředí na komerční a bytové prostory. V Česku působí od roku 1997. Mezi její dokončené projekty patří například nákupní centra Palác Flora nebo AFI Palác Pardubice, dále bytové projekty Korunní Dvůr, Tulipa Rokytka, Tulipa Modřanská rokle, Tulipa City nebo logistické centrum D8 European Park. Z kancelářských projektů to byly třeba Classic 7 Business Park, AFI Karlín nebo AFI Vokovice.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry. 

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Ceny nájemného se v květnu zastavily a někdy i mírně klesaly

Ceny nájemného začaly stagnovat i mírně klesat, byt v Praze vyjde průměrně na více než 19 tisíc

Přečíst článek
Prosek Park - vizualizace projektu nájemního bydlení.

Obrat k nájemnímu bydlení. Velcí developeři hledají odbyt a nabízejí městu výstavbu levných bytů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme