Jak vybudujete značku, kterou zákazníci zbožňují? Poslouchejte příběhy českých podnikatelů z firem, které jsou na tom stejně jako vy. Oddané svému řemeslu. Jak přemýšlí? Co je inspiruje? Jakých chyb se ve svém podnikání dopustili? Jak se jim povedlo přežít v extrémně náročném prostředí byznysu? Podcast Buduj značku vám pomáhá na vaší byznysové cestě. Rozhovory moderuje Petr Schwank z podcastového vydavatelství EP Events and Production.
podcast
77: DEBATA: Online vs. offline marketing v roce 2020
Dva hosté. Poprvé v podcastu Buduj značku. David Rajmont a Martin Jiras. První má agenturu na výrobu reklamních předmětů, druhý několik let šéfuje úspěšné digitální agentuře. Pokud přemýšlíte, jak budete v příštím roce utrácet peníze na reklamu, tento rozhovor by vám měl dát důležité tipy.
Především se totiž oba pánové dotknou aktuálních trendů, které nás čekají. Poradí, v čem a jak si může člověk v marketingu pomoci sám. A jak poznat spolehlivého obchodního partnera. Příjemný poslech!
76: Největší chyby, které jsem v tomto roce udělal
Je načase rekapitulovat. V poslední sólo epizodě podcastu Buduj značku se s vámi chci podělit o chyby, které jsem jako majitel firmy udělal a co mi to dalo. Je dost možné, že mnozí z vás budete řešit podobné
3 klíčové informace:
Pohlídejte si, jak do detailu máte nastavené smlouvy
Pokud vás nebaví administrativní práce, vymstí se vám to
Eliminujte množství falešných zákazníků
Partneři epizody:
Nealkoholické drinky SamuraiShot.cz. Během nákupu vložte heslo BUDUJ ZNAČKU a máte 10% slevu. Pozornost pro posluchače. :)
75: Pavel Stuchlik: Uspěl jsem v Americe a sesypal se. Pomohlo mi až 10 dnů v jeskyni
Neuvěřitelný příběh investora, podnikatele a dnes už i DJe Pavla Stuchlika možná znáte. Je to člověk, který od patnácti let žije ve Spojených státech amerických. Díky jeho pracovnímu nasazení se mu tady povedlo vybudovat několik celostátně úspěšných firem. Ale stálo ho to zdraví. Trpěl únavovým syndromem a měl problémy s ledvinami. Nakonec firmy prodal a rozhodl se hledat smysl života jinde. V biohackingu a hudbě.
Dnes je instruktorem Wim Hofovi metody a DJem. Je 200 dnů v roce na cestách a jeho netradiční koncerty a party jsou zážitkem všech smyslů. Na konci roku se na pár dní objevil i v České republice. Toto je jeden z mála rozhovorů, které poskytl. Poslechněte si jeho kompletní znění.
Blíží se Vánoce a s nimi taky vstup do Nového roku. Pokud jste majitelem firmy, podnikáte nebo vedete tým lidí, pak pravděpodobně tento čas využíváte k bilancování. A k plánování kroků do nového období, které nás čeká. Rok 2020 bude zajímavou výzvou, ostatně jako pokaždé když se mění letopočet. V tomto dílu podcastu Buduj značku byste se měli dozvědět, co dělat, abyste byli ve své práci zase o krok lepší. Příjemný poslech!
3 klíčové informace:
Čím dál větší roli bude hrát komunikace online
Pokoušejte se myslet na planetu a žít víc zeleně
Poznejte limity vašich zaměstnanců a týmu
Partneři epizody:
Nealkoholické drinky SamuraiShot.cz. Během nákupu vložte heslo BUDUJ ZNAČKU a máte 10% slevu. Pozornost pro posluchače. :)
73: Robert Sovík: Většina lidí se vzdá po první chybě
Každý byl svého času student. Ti nejlepší dnes možná skončí v péči Roberta Sovíka, který těm nejlepším studentům a sportovcům zároveň pomáhá dostat se na prestižní americké univerzity. Ačkoliv vzdělávací systém u nás má častokrát s reálným světem společného jen velmi málo, určitý průsečík existuje. Aby se mohl student z českého prostředí dostat a uspět na americké Ivy League, musí začít cíleně pracovat na změně myšlení. V podnikání a řízení lidí je to podobné.
Pokud vás zajímají témata jako je motivace, dělání chyb či odpovědnost, tento rozhovor si pusťte.
72: Co je to Syndrom podvodníka a proč vás může brzdit
Úspěšní lidé mohou trpět pocitem, že si svůj úspěch nezaslouží. Že jsou podvodníci. Že ostatní oklamali a dostali se na svou pozici neprávem. Trápí vás někdy podobné pocity? Jde o fenomén, který psychologové pojmenovali jako “Imposter syndrome”, tedy syndrom podvodníka. Vypadá nevinně, ale může vás brzdit ve vašem růstu. A může častokrát za úzkosti a deprese, kterými lidé trpí. Především na vedoucích pozicích. Jak “podvodníka” ve své hlavě odhalit a nepustit ho ke slovu?
3 klíčové informace:
Každý třetí člověk na světě zažil pocity spojené se syndromem podvodníka
Kdo si nehlídá prvotní příznaky, může ze syndromu podvodníka sklouznout až k úzkostem a depresím
Nebojte se o svých úspěších mluvit nahlas
https://impostorsyndrome.com - webová adresa věnovaná Imposter syndromu.
Partneři epizody:
Nealkoholický drink Samurai Shot. Objednávejte s heslem "BUDUJ ZNAČKU" a získáváte slevu 10%.
Organizace USA Sport & Study. Pomoc se získáním stipendií na prestižní americké školy pro nadané studenty.
71: Adam Pýcha: Ročně u nás vyjde až 18 tisíc knih
Adam Pýcha má na starosti online komunikaci jednoho z největších knihkupectví u nás, Knihy Dobrovský. Má za sebou bohatou kariéru v marketingu, kterou se mu povedlo u Dobrovského přetavit v několik úspěchů. Teď naposledy třeba vytvořením největší čtenářské online komunity u nás. Z hlediska budování značky toho tedy Adam ví hodně. A navíc ještě disponuje zajímavými čísly, která prozrazují aktuální čtenářské návyky Čechů.
V rozhovoru odhalíme mýty o knihách nebo co se teď aktuálně čte. A proč chceme být knižními závisláky.
--------
Partnerem této epizody je holešovických e-shop s nealkoholickými drinky Samurai Shot. Zadejte při objednávce kód BUDUJ ZNAČKU a máte 10% slevu.
Pravidelně vypnout umí jen někteří. Úplně zapomenout na pracovní život je pro stále větší množství výkonných manažerů či podnikatelů neřešitelný úkol. Hodně se ve spojitosti s tím skloňuje pojem work-life balanc. Je to snaha potlačit čas strávený prací, abyste ve chvíli, kdy se do práce vracíte, byli ještě produktivnější. Je vůbec něco takového možné a nezaklínají se tím jen různě pochybní koučové? Zjistíte v aktuálním dílu podcastu Buduj značku.
3 klíčové informace:
Dokonalý work-life balanc neexistuje
Upřednostněte vaše zdraví
Dělejte si čas pro sebe
Partnerem této epizody podcastu je podnikatelské miminiště TIVO.
69: Jakub Hon: Každý obchodník musí být schopen dobře poradit
Je CEO společnosti Salesdock, kterou si jiné firmy najímají, když potřebují pomoct nakopnout vlastní obchod. Jakub sám se v obchodě pohybuje v podstatě od konce puberty a dnes dostává na trh i velká softwarová řešení pro nadnárodní společnosti. Měl by tedy vědět, jak vypadá dobrý obchodník. V podcastu se dozvíte, jestli třeba cold emailing či cold calling stále fungují nebo jak by měl dnes vypadat moderní obchodník. Tento díl podcastu je pro každého, kdo ve své práci musí něco někomu prodávat.
68: Chcete podnikat? Jak zjistíte, že máte dobrý nápad
Ověření, že jdete do podnikání s dobrou myšlenkou, je klíčové. Proto byste to neměli podcenit (jako ze začátku já). Co všechno je potřeba udělat pro to, abyste váš podnikatelský nápad dostatečně prověřili? A čeho byste se naopak měli vyhnout? To je předmětem této epizody podcastu Buduj značku. Příjemný poslech!
3 klíčové informace:
Když někdo už dělá něco podobného, je to spíš dobře než špatně
Dejte na feedback relevantních a zkušenějších lidí
Nepřehánějte to s průzkumy trhu
Hrdí partneři této epizody:
USA sport & study. Pomoc se sportovními stipendii nadaným dětem s ambicemi studovat na prestižních amerických školách.
TIVO. Podnikatelský prostor, kde se malé a nové firmy cítí jako doma.
Finewine.cz. Malý holešovický e-shop s víny od prověřených vinařů.
67: Lukáš Matějček: V Íránu mě na 12 hodin zavřeli
Lukáš Matějček je mladým podnikatelem z Ostravy, který stojí za značkou bagind.cz. Nápad na ni vznikl při jeho cestách po Indii, kde se seznámil s tamním zpracovatelem kůže. Po několika letech úspěšné spolupráce ještě s dalšími společníky vytvořil koncept kožených doplňků, který láká retro designem a zpracováním. Proč Lukáš považuje za důležité cestování? Jak vlastně dokázal oslovit a zaujmout mezi nekonečnou řadou módních značek?
Partnery této epizody podcastu jsou:
Podnikatelský prostor TIVO
Dodavatel kvalitních světových vín finewine.cz
Jste na trhu teprve prvních pár let nebo měsíců. Ještě se vám úplně nedaří zajistit toho, že o vás lidé vědí, znají vaši přidanou hodnotu a ozývají se vám sami od sebe. Musíte se svou službou nebo produktem vstoupit na trh a patrně se při tom setkáte s různými názory. Objeví se problémy, které budete muset řešit. Ale hlavně budete muset prodávat. Jak byste to měli dělat a jak reagovat na problémy, které z toho pramenní?
65: Lukáš Pytloun: Denně mi přijde 300 e-mailů. Všechny čtu
Lukáš Pytloun má víc než 1000 postelí. Jeho designové hotely jsou rozmístěné po celé České republice, on sám ale začínal v Liberci. Tam například rekonstruoval historický hotel Imperial. Ještě před čtyřicítkou patří mezi přední české podnikatele. Jak se vyrovnává se stresem? Čte negativní recenze? A jak tráví běžný den? Nejen na to přinese odpovědi tento rozhovor. Příjemný poslech!
Partnery epizody jsou:
E-shop s domácí atmosférou finewine.cz
Organizace USA Sport & Study, která pomáhá mladým vrcholovým sportovcům se stipendii na prestižních školách
64: Překonejte komfortní zónu: 4 zásady publikování obsahu
Nemilým údělem menších firem je, že přípravu kvalitního obsahu mnohdy podceňují nebo jí nevěnují dost pozornosti. A přitom svět se mění. A klasická reklama zdražuje. Proto je potřeba neustále hledat nové cesty, jak se dostat k očím zákazníků či klientů. Vlastně ani není nutné je hledat. Objeveny už byly. Stačí vzít odvahu a vydat se po nich. Jednou z nových cest je začít se definovat jako tvůrce kvalitního obsahu. A právě do této role by vás měl uvést tento díl podcastu Buduj značku. Příjemný poslech!
3 klíčové informace:
Síla obsahu je v tom, že ho může kvalitně tvořit úplně každý
Objevujte neustále nové cesty, kterými se můžete vydat
Mějte jasno v tom, co jsou vaše silné stránky
63: Michal Rozehnal: Sbírání dat může proměnit celou strategii firmy
Už 8 let je jedním ze zakládajících členů projektu Reporting.cz. V portfoliu mají největší české společnosti a několik evropských velkých ryb. Michal Rozehnal je expert přes sbírání a vyhodnocování dat. V rozhovoru popisuje, jak k tomu přistupovat. Šetří to čas vašim zaměstnancům nebo rovnou celému týmu.
62: Hledání motivace. 5 tipů na zlepšení pracovní morálky
Můžete mít práci snů, a přece se cítíte na konci dne bez energie. Dosáhnout vysněných cílů v podnikání či práci je proces, který stojí spoustu úsilí a přemáhání a ne vždycky je spojen s pozitivními emocemi. Ztratíte směr, hledáte motivaci k práci. Nebo se vám do té - kdysi vysněné - práce nechce. Začnou se vám vkrádat myšlenky na to, jestli vůbec děláte to, co vás baví. V této epizodě podcastu zlepšujeme pracovní morálku. A hledáme způsoby, jak si ji udržet co nejdéle.
3 klíčové informace:
Dostat se do spirály stereotypu je vždycky dočasné
Strach a lenost jsou velmi blízcí příbuzní
Čas na dělání věcí, které máme rádi, si vždycky najdeme
61: Michal Holub: Dělejte si meetingy sami se sebou
Patří mezi velmi aktivní kouče, kteří řeší především tematiku osobního a firemního růstu. Kdysi byl člověkem, který se děsil mluvení na veřejnosti a měl strach z ukazování se. Dnes hravě zvládá obojí. Dá se to podle něj naučit stejně jako se dá například naučit přirozenost.
Přetížení manažeři a majitelé mají podle Michala především dva problémy: komunikaci s týmem a delegování úkolů. Jak jim pomáhá se z toho dostat? Rozhovor by vám v tomto všem měl podat správné odpovědi. Příjemný poslech!
Budoucnost patří komunitám. Tedy skupinám, které věří vaší vizi a jsou vašimi následovníky. Už nepůjde o pouhé publikum, kterému servírujete obsah. Půjde o komunitu, která žije vlastním životem. Jak se budování komunit projeví v příštích letech? A jak na tento nový trend jakožto majitelé nebo manažeři budete muset zareagovat? První krok je nezaspat. V dnešní epizodě podcastu rozebereme byznysový přínos komunit pro firmy.
3 klíčové informace:
Nejdůležitější je čas, který do budování komunity investujete
Všechno musíte postavit na kvalitním obsahu
Vymyslete, čím se lišíte od ostatních a využijte to
Partnerem epizody je:
Podnikatelská komunita podnikejtelépe.cz
59: Karolína Šustrová: Obchod, který voní, má lepší výsledky
Češi mají rádi obchodní centra. Mají je rádi i provozovatelé značek, kteří se sem houfně stahují. Karolína Šustrová má na starosti obchodní centra ve firmě Unibail Rodamco Westfield. Patří sem například nově přejmenované Centrum Chodov v Praze a mnoho dalších. Co všechno musí v dnešní době obchodní domy dělat, aby byly lákavé jak pro zákazníky, tak pro firmy? V podcastu zmíníme například i to, proč je Karolina Šustrová hrdá na stav toalet na Chodově.
58: Jak dlouho trvá, než v podnikání zažijete úspěch?
Dívat se na statistiky úspěšnosti nových firem není příjemné. Vyplývá z nich totiž, že drtivá většina čerstvě založených společností velmi rychle končí. Důvody můžou být různé a jen potvrzují, že vstoupit do světa byznysu vyžaduje velké odhodlání. Jak dlouho byste měli vydržet, aby se z neúspěchu stal úspěch? Existují faktory, které můžete ovlivnit vy sami. A na ně se podíváme v této epizodě podcastu Buduj značku. Příjemný poslech!
3 klíčové informace:
Ze začátku je potřeba snížit náklady na úplné minimum
Většinou trvá několik let, než se podnikatelům podaří uspět
Nejhorší pro firmu je nekompetentní lídr
Partnerem této epizody je:
Podnikatelská komunita PodnikejteLépe.cz
Americký prezident Donald Trump oznámil nová dovozní cla pro šest dalších zemí. Evropská unie mezi nimi není. Na alžírský, irácký a libyjský dovoz se bude vztahovat 30 procent. Pro zboží z Moldavska a Bruneje vyměřil prezident 25procentní clo a na zboží z Filipín čeká celní přirážka 20 procent. Vyplývá to z dopisů adresovaných představitelům těchto zemí, jež na své síti Truth Social Trump zveřejnil. Opatření vstoupí v platnost k 1. srpnu.
Číst více
Generální ředitelka sociální sítě X Linda Yaccarinová odstupuje z funkce. Informovala o tom agentura Reuters. Síť tehdy známou jako Twitter v roce 2022 koupil miliardář Elon Musk. Yaccarinová nastoupila do čela X v roce 2023 poté, co Musk propustil většinu zaměstnanců a uvolnil pravidla pro regulaci obsahu.
Číst více
Americký výrobce čipů Nvidia se stal celosvětově první firmou s akciemi na burze, jejíž tržní hodnota dosáhla čtyř bilionů dolarů (84,2 bilionu korun). Akcie firmy dnes přidávají 2,5 procenta. Takzvaná tržní kapitalizace vyjadřuje finanční hodnotu firmy podle celkové hodnoty všech akcií v oběhu.
Číst více
Externí audit k prozkoumání a zjištění procesů ministerstva spravedlnosti v bitcoinové kauze provede firma Grant Thornton. Po dnešním jednání vlády to na tiskové konferenci řekla ministryně spravedlnosti Eva Decroix (ODS) , smlouvu podle ní ministerstvo uzavře dnes, nebo ve čtvrtek.
Číst více
Vláda zakázala používat ve státní správě jakékoli produkty čínské společnosti DeepSeek. Rozhodla tak na základě doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se dnes po svém příletu do Říma setkal při soukromé audienci s papežem Lvem XIV., píše agentura ANSA. Podle Vatikánu mluvili například o možných mírových jednáních. Zelenskyj do Říma přicestoval, aby se zúčastnil konference o obnově Ukrajiny.
Vláda schválila nákup 11 lehkých vrtulníků 🚁 pro Leteckou službu Policie ČR. Zakázku odsouhlasila do maximální výše 5,54 miliardy korun. V tiskové zprávě to uvedlo ministerstvo vnitra.
Americký prezident Donald Trump loni na soukromé schůzce s dárci řekl, že se v minulosti snažil odradit ruského prezidenta Vladimira Putina od invaze na Ukrajinu hrozbou, že v odvetě vybombarduje Moskvu. Stanice CNN dnes zveřejnila zvukový záznam, na kterém podle ní Trump o rozhovoru s Putinem dárcům vypráví.
Evropský parlament schválil přidělení 114 milionů eur (zhruba 2,8 miliardy korun) České republice po loňských povodních. Částka je součástí pomoci v hodnotě 280 milionů eur. Opatření je součástí širšího balíku povodňové pomoci v hodnotě 280 milionů eur (6,9 miliardy korun), který kromě ČR zahrnuje také Slovensko, Polsko, Rakousko, Moldavsko a Bosnu a Hercegovinu.
Společnost Duslo zavře kvůli špatným hospodářským výsledkům svůj bratislavský závod vyrábějící chemikálie pro gumárenský průmysl známý jako Istrochem či Dimitrovka. Serveru Aktuality.sk to potvrdil ředitel firmy Petr Bláha, podle kterého závod nemá šanci konkurovat levným čínským producentům. O práci tak přijde zhruba 200 lidí. Duslo patří do skupiny Agrofert.
Číst více