Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Yeezy chytly druhý dech. Doprodej tenisek po kontroverzním raperovi Ye hojí Adidas

Tenisky Adidas Yeezy
ČTK/AP
Jiří Frydlewicz
fry

Slavným teniskám Yeezy, které vznikly jako spolupráce mezi raperem Kanye Westem (nyní známým jako Ye - pozn. red.) a německým výrobcem sportovní obuvi a oblečení Adidas, se i přes kontroverze ohledně amerického rapera opět daří. Agentura Bloomberg s odkazem na společnost uvedla, že za druhé čtvrtletí vzrostly tržby za tyto tenisky na přibližně 400 milionů eur, tedy zhruba 9,6 miliardy korun.

Reklama

Za pozitivní čísla prodejů může doprodej tenisek v hodnotě 1,2 miliardy eur, které pochází ze zrušené spolupráce společnosti Adidas s rapperem a designérem Ye, se kterým se firma rozešla kvůli jeho antisemitským výrokům a prodeje tenisek na několik měsíců pozastavila.

Německá společnost v prohlášení uvedla, že dosavad.ní čísla z prodejů jí pomohly zlepšit finanční situaci. Současné prodeje tak mají podle odhadů snížit očekávanou celoroční ztrátu na 450 milionů eur místo dříve odhadovaných 700 milionů eur.

Firma hodlá část z vydělaných peněz darovat organizacím, které bojují proti diskriminaci a rasové nenávisti. Již dříve společnost uvedla, že její celkové tržby meziročně klesly na 123,5 miliardy korun. Generální ředitel Björn Gulden uvedl, že se Adidas  zaměřuje především na budování silné základny pro lepší rok 2024.

Žaloba investorů

Konec spolupráce rapera Ye se společností Adidas přinesla německé módní značce značné problémy. V dubnu tohoto roku jí kvůli pozdnímu ukončení spolupráce s rapperem Ye zažalovali její investoři. Ti v žalobě uvedli, že firma věděla o rapperově problematickém chování několik let před loňským ukončením spolupráce kvůli antisemitským výrokům. Adidas podle nich nepřijal dostatečná opatření, aby minimalizoval riziko pro investory. Firma se proti obvinění ohradila, uvedl server BBC News.

Adidas ukončil spolupráci s americkým rapperem loni v říjnu kvůli sérii antisemitských a jinak urážlivých výroků, které West tehdy pronesl. Jeho komentáře a činy firma označila za „nepřijatelné, nenávistné a nebezpečné" a v rozporu s firemními hodnotami. 

Úvodní plakát k výstavě "A line of beauty" k celoživotní tvorbě oděvního návrháře Karla Lagerfelda

Newyorské Metropolitní muzeum umění hostilo unikátní výstavu z tvorby Karla Lagerfelda

Zcela jedinečný průřez 65 lety tvorby slavného oděvního návrháře Karla Lagerfelda představila letos newyorská výstavní síň – Metropolitní muzeum umění. Fanoušci německo-francouzské ikony módního průmyslu měli ale na shlédnutí unikátní výstavy „Karl Lagerfeld: Linie krásy“ jen pár týdnů, a tak se na ni stály nekonečné fronty. Stálo to za to si je ale vystát. Ať už se vám totiž Lagerfeldovy módní kreace líbí či nikoliv, jeho téměř neohraničená fantazie, absurdní duality a kontrasty a zásadní vliv na módní průmysl i řadu generací žen, které jeho modely nosily, se mu upřít opravdu nedá. Přinášíme vám ve FOTOGALERII alespoň malou ochutnávku z této jedinečné výstavy. 

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme