Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Výrobce tramvají hlásí zvýšení čistého zisku za rok 2021 o 5,5 milionu. Čistý obrat firmě ale klesl o 128 milionů

Krnovské opravny a strojírny
Se svolením Krnovské opravny a strojírny
 ČTK

Společnost Krnovské opravny a strojírny (KOS) z Krnova na Bruntálsku zvýšila loni čistý zisk o 5,5 milionu na 14,9 milionu korun. Její čistý obrat se meziročně snížil o 128 milionů na 769,1 milionu korun. Hospodářské výsledky firmy ovlivňovala koronavirová pandemie i růst nákladů. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Reklama

"I v roce 2021 se společnost potýkala s následky pandemie covidu-19, a to jak v oblasti zajištění lidských zdrojů, vícenákladů souvisejících s opatřeními proti šíření nákazy nebo narušením dodavatelských řetězců. Tyto vlivy se promítly do zvýšení nákladů jak na materiál a subdodávky, tak negativně ovlivňovaly plnění smluvních termínů zakázek," uvedla firma. Ve druhé polovině roku pak značný růst nákladů způsobily otřesy na energetickém trhu. I přes všechny nepříznivé faktory dosáhla společnost kladného výsledku, i díky dividendě ze společnosti Pragoimex.

Plyn, ilustrační foto

Putinova noční můra. Cena plynu dramaticky klesá

Rychlé dodávky z alternativních zdrojů, německé zásobníky téměř plné a více než příhodná předpověď počasí. Zdá se, že Evropa přeci jen energetickou krizi zvládne.

Přečíst článek

KOS vyrábějí a kompletují tramvaje, druhou výrobní oblastí je tradiční strojírenská výroba dílů, součástí a měřidel pro kolejová vozidla či svařenců. Rovněž modernizují a rekonstruují všechny typy kolejových vozidel, osobní, nákladní i speciální vagony. Podnik má téměř 400 zaměstnanců.

"V roce 2021 byly po pěti letech dokončeny opravy osobních vozů pro České dráhy ze starší smlouvy a dále probíhaly opravy pro stejného klienta pro novou smlouvu z roku 2020. Podařilo se také zvítězit v novém výběrovém řízení na opravy osobních vozů pro ČD," uvedla firma. Tržby z oprav osobních vozů loni KOS významně zvýšily.

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme