Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Už i na Slovensku se inflace dostala pod dvojcifernou hodnotu

nákup
iStock
 ČTK

Inflace na Slovensku zvolňuje pátý měsíc za sebou.

Reklama

Růst inflace na Slovensku po půldruhém roce zvolnil na jednocifernou hodnotu, v červenci spotřebitelské ceny stouply proti stejnému období loni o 9,7 procenta. Inflace zvolnila tempo už pátý měsíc v řadě, v červnu činila 10,8 procenta.

Ke zvolnění inflace přispělo kromě jiného pomalejší zvyšování cen potravin a nákladů na bydlení včetně energií, které mají dohromady největší podíl na výdajích slovenských domácností. Potraviny v červenci meziročně zdražily o 16,5 procenta, což je nejméně od loňského dubna. Ve skupině bydlení a energie ceny vzrostly o 8,4 procenta, což byl nejpomalejší růst od konce roku 2021.

Peněženka, ilustrační foto

Konsolidační balíček zvýší lidem inflaci a firmám marže, prognózuje ČNB

Připravovaný konsolidační balíček zvýší lidem inflaci a firmám marže. Konstatuje to Česká národní banka ve své v pátek zveřejněné Zprávě o měnové politice.

Přečíst článek

Zdražování energií na Slovensku zpomaluje

Do vývoje meziroční míry inflace se promítlo také zrušení koncesionářských poplatků a meziročně levnější pohonné hmoty.

Letos v únoru, stejně jako loni v listopadu a prosinci, ceny zboží a služeb vzrostly v meziročním srovnání shodně o 15,4 procenta. To je nejrychleji za poslední více než dvě dekády.

Walmart

Inflace v USA v červenci vykázala první nárůst za více než rok

Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v červenci zrychlil na 3,2 procenta z červnových tří procent. Vyplývá to z dnešní zprávy amerického ministerstva práce.

Přečíst článek

V červenci na Slovensku spotřebitelské ceny proti červnu klesly o 0,3 procenta, letos šlo o druhý meziměsíční pokles.

V České republice se meziroční míra inflace dostala na jednocifernou hodnotu už letos v červnu. V červenci zpomalila ještě více, a to na 8,8 procenta z červnových 9,7 procenta.

Zájem o nové byty v Praze roste

V Praze roste zájem o nové byty, meziročně se jich prodalo o 50 procent více

Zájem o nové byty v Praze letos postupně roste. Během prvního pololetí se jich v metropoli prodalo 1650, což je o 50 procent více než ve druhé polovině loňského roku. Důvodem je podle developerů zpomalující inflace i postupné zlevňování energií.

Přečíst článek

Kilogram hub je letos nejdražší v historii

Lukáš Kovanda: Kilogram hub je nejdražší v historii. Houbaři mohou nasbírat miliardy

Nynější deště přejí houbám, lidé v Česku by si jich letos mohli z lesů odnést za více než pět miliard korun. Kilogram hub je letos nejdražší v historii, vyjde na 220 korun – na rok 2013, tak zlý pro pojišťovny, ale celkový sběr hub a jejich cena stačit nebudou.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Rusové vybírají hotovost v obavách ze sankcí západu.

Život v Rusku je s každým dalším týdnem invaze nákladnější. Ceny potravin rostou i o desítky procent

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme