Reklama

Startup GitGut získal miliony na hlasového asistenta v League of Legends

Jednou z hlavních postav proslulé hry League of Legends je mistr popravčí Draven.
artubr / Creative Commons / CC BY 2.0
Dušan Kütner
duk

Český IT startup GitGut zaměřený na oblast počítačových her a videogamingu získal investici 8,5 milionu korun. Z toho zhruba 2,5 milionu je od andělského fondu investiční skupiny DEPO Ventures. Firma vyvíjí hlasového asistenta, který s pomocí umělé inteligence hráče koučuje a vylepšuje jejich možnosti v hrách včetně proslulé League of Legends (na snímku).

„Očekáváme, že herní odvětví dál poroste, a proto jsme měli tento segment v hledáčku už delší dobu,“ uvedl partner fondů DEPO Ventures Jan Krahulík. „GitGut posouvá herní zážitek na vyšší úroveň. Hlasový kouč využívá umělou inteligenci a je založen na hloubkovém porozumění hráčům, včetně jejich psychologického profilu. Vzdělává je a pomáhá jim dál růst,“ dodal.

Microsoft posiluje na herním trhu. Kupuje tvůrce herní série Call of Duty

Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů Activision Blizzard, tvůrce videoher, který stojí za franšízou herní série „Call of Duty”. Má jít o největší akvizici Microsoftu v historii, a také největší akvizici v dějinách herního průmyslu, píše Bloomberg News. Akcie Activision Blizzard před otevřením burzy přidávají 40 procent.

Přečíst článek

GitGut se nyní zaměřuje na jednu z největších her v oblasti esportu League of Legends. Uživatel si stáhne aplikaci, která se ke hře připojí pomocí rozhraní lolAPI. Díky tomu je podle autorů aplikace schopna rozeznat, v jaké konkrétní situaci se hráč nachází. Hráčům poskytne informace o hře a analytické modely doporučí nejlepší postup v různých scénářích – a to hlasem samotného hráče nebo herce, nikoli syntetickým hlasem robota.

Aplikace je zatím ke stažení zcela zdarma. Do budoucna se počítá s prémiovým předplatným, které nabídne hráčům přesnější a personalizovanější zážitek na základě výkonu a psychologického profilu,“ podotkl zakladatel GitGutu Jan Francírek.

Komunita kolem hry rychle roste, během loňského roku získala aplikace 15 tisíc uživatelů. Třetina z nich používá aplikaci každý den. Loni také GitGut představil dva placené hlasové balíčky pro hráče z Česka. Namluvili je herec Petr Rychlý a dabér Vlastimil Zavřel, jinak známý jako hlas Homera Simpsona.

Netflix, ilustrační foto

Analýza: Big Tech firmy chtějí do herního průmyslu. Zatím jim to moc nejde

Netflix koupil první herní studio a Amazon konečně vydal svou očekávanou onlinovku Nový svět. Naplní se konečně predikce, že Big Tech firmy začnou vydělávat na herní branži?

Přečíst článek

„Letos chceme dál rozšiřovat českou komunitu a zároveň vytvořit první hlasové balíčky v angličtině. Během půl až tři čtvrtě roku bychom chtěli zdolat hranici sta tisíc uživatelů. Hledáme dobré streamery v angličtině i slavné herce. Od DEPO Ventures si slibujeme mentoring a také pomocnou ruku v praktických otázkách a kontaktech,“ dodal Francírek.

DEPO Ventures je investor pro rané startupy v regionu střední a východní Evropy opřený o komunitu andělských investorů. Spravuje andělské fondy, které umožňují investorům aktivní zapojení. První andělský fond Grouport má 15 investic, například do společností Tatum, SmartGuide, Mileus, Oxus.AI. Druhý andělský fond DEPO Angels Fund II., který se otevřel v roce 2021, dosud uskutečnil tři investice.

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Zmocněnec české vlády pro obnovu Ukrajiny Tomáš Kopečný

Tomáš Kopečný: České firmy by měly sledovat, do čeho na Ukrajině zamíří největší investice

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme