Reklama

Rusňák a spol. vsadili na nájemní byty. A nevypadá to špatně

David Rusňák, DRFG
DRFG

Skupina Czech Home Capital vlastní přes tisícovku nájemních bytů, další tisíce spravuje. Co se týče rizika, je na sebe celkem přísná.

Reklama

Skupina Czech Home Capital (CHC) má devět investorů - kromě Davida Rusňáka z DRFG jde povětšinou o osoby z jeho okruhu. Aktuálně vlastní 1099 bytových jednotek na celkem 80 tisíci čtverečných metrech v hodnotě jedné miliardy korun. Cílově má být bytů 2,5 tisíce. Nájemní byty se kromě Prahy nacházejí i v menších městech jako Chomutov a Beroun. Sto milionů korun chce firma vyčlenit na nákup bytů v Německu. 

CHC se financuje především na dluh, na nákup nemovitostí už vydala pět tranší dluhopisů s kupony kolem pěti procent a maximálním objemem 1,3 miliardy korun. Letos v červnu firma vydala další prospekt a z něj dvě nové emise. Firma se v prospektu zavázala k řadě omezení ve smyslu zadlužení, předmětu podnikání a také k tomu, že bude na svých webových stránkách pravidelně zveřejňovat aktuální tržní hodnotu nemovitostí. Pokud firma zvládne reagovat na rostoucí úrokové sazby, bude se jednat o dluhopisy s příjemným poměrem rizika a výnosu. 

Podrobnou analýzu dluhopisů si přečtěte na dluhopisar.cz.

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme