Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Ředitel pojišťovny Uniqa Žáček skončí. Od května ho nahradí Havran

Rastislav Havran, od března povede pojišťovnu Uniqa
Uniqa, užito se svolením
 ČTK

Generální ředitel pojišťovny Uniqa v Česku a na Slovensku Martin Žáček skončí k 30. dubnu ve funkci. Z funkce odchází po 14 letech. Od 1. května ho vystřídá Rastislav Havran, který dosud působil v představenstvu Uniqy.

Reklama

Žáček se podílel na růstu Uniqy na českém a slovenském trhu i na předloňské fúzi s pojišťovnou AXA. Uniqa nyní uvedla, že po dokončení fúze je vhodná doba k předání řízení skupiny dále. Žáček nadále bude působit v koncernu Uniqa Insurace Group v roli poradce.

Martin Žáček, ředitel pojišťovny Uniqa na konci dubna ve funkci skončí Uniqa, užito se svolením

Novým generálním ředitelem se stane Havran, který v koncernu Uniqa Insurace Group působí od roku 2006. Od roku 2016 je členem představenstva, kde byl zodpovědný za oblast informačních technologií.

I přes boj s inflací loni Uniqa zvedla zisk, její vliv pocítí i letos

I přes boj s inflací loni Uniqa zvedla zisk, její vliv pocítí i letos

Čistý zisk pojišťovny Uniqa v Česku a na Slovensku loni dosáhl 1,45 miliardy korun. Meziročně se zvýšil o 15 procent, vyplývá ze zveřejněných předběžných hospodářských výsledků. Uniqa v Česku a na Slovensku se podílela 30 procenty na celkovém pojistném mezinárodní části evropského koncernu Uniqa Insurance Group.

Přečíst článek

Uniqa také oznámila, že s okamžitou platností obměnila své představenstvo. Odchází z něj Marek Bártek, kterého nahradí Sylwia Szymulaová. Po Bártkovi převezme zodpovědnost za retail v Česku a na Slovensku.

Reklama

Uniqa působí na českém pojistném trhu 29 let. V roce 2021 dokončila fúzi s pojišťovnou AXA oznámenou v roce 2020, značka AXA následně opustila český trh. Za loňský rok dosáhla Uniqa v Česku a na Slovensku čistého zisku 1,45 miliardy korun, meziročně se zvýšil o 15 procent.

Česko-slovenská finanční skupina Uniqa je součástí mezinárodního koncernu Uniqa Insurance Group, který je aktivní na 18 evropských trzích a obsluhuje aktuálně zhruba 16 milionů klientů. Klíčovým regionem pro jeho aktivity jsou rakouský trh a střední Evropa.

Vladimír Bezděk, ekonom, poradce a předseda představenstva v investiční společnosti AVANT a

Vladimír Bezděk: Vše směřuje k rovnému důchodu. Každý penzista dostane stejně peněz

Vedl dvě důchodové komise, tu první v letech 2004 až 2005. Pro Vladimíra Bezděka je to dávnověk, v současnosti je předsedou představenstva investičního fondu Avant, jednoho z největších fondů pro kvalifikované investory na českém trhu. Jeho doménou jsou nyní investice do nemovitostí. Téma penzí se však táhne jeho profesní kariérou. Je členem poradního týmu nastupujícího prezidenta Petra Pavla. Podepíše Pavel nižší zvýšení důchodů, o kterém se už dva dny baví poslanci? Bezděk k tomu jistě řekne své. A co bude s českým penzijním systémem? „Vše směřuje k jedné státní důchodové dávce,“ říká trochu věštecky.

Přečíst článek

Jiří Rusnok: Princip zásluhovosti bude z důchodů nevyhnutelně mizet

Jiří Rusnok: Princip zásluhovosti bude z důchodů nevyhnutelně mizet

Bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok souhlasí s Vladimírem Bezděkem, že éra rovných důchodů je nevyhnutelná. Kvůli stárnutí populace se důchody vrátí k primárnímu účelu – tím je zabránit tomu, aby se stáří automaticky rovnalo chudobě, míní exguvernér ČNB. 

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme