Reklama

Ředitel pojišťovny Uniqa Žáček skončí. Od května ho nahradí Havran

Rastislav Havran, od března povede pojišťovnu Uniqa
Uniqa, užito se svolením
 ČTK

Generální ředitel pojišťovny Uniqa v Česku a na Slovensku Martin Žáček skončí k 30. dubnu ve funkci. Z funkce odchází po 14 letech. Od 1. května ho vystřídá Rastislav Havran, který dosud působil v představenstvu Uniqy.

Reklama

Žáček se podílel na růstu Uniqy na českém a slovenském trhu i na předloňské fúzi s pojišťovnou AXA. Uniqa nyní uvedla, že po dokončení fúze je vhodná doba k předání řízení skupiny dále. Žáček nadále bude působit v koncernu Uniqa Insurace Group v roli poradce.

Martin Žáček, ředitel pojišťovny Uniqa na konci dubna ve funkci skončí Uniqa, užito se svolením

Novým generálním ředitelem se stane Havran, který v koncernu Uniqa Insurace Group působí od roku 2006. Od roku 2016 je členem představenstva, kde byl zodpovědný za oblast informačních technologií.

I přes boj s inflací loni Uniqa zvedla zisk, její vliv pocítí i letos

I přes boj s inflací loni Uniqa zvedla zisk, její vliv pocítí i letos

Čistý zisk pojišťovny Uniqa v Česku a na Slovensku loni dosáhl 1,45 miliardy korun. Meziročně se zvýšil o 15 procent, vyplývá ze zveřejněných předběžných hospodářských výsledků. Uniqa v Česku a na Slovensku se podílela 30 procenty na celkovém pojistném mezinárodní části evropského koncernu Uniqa Insurance Group.

Přečíst článek

Uniqa také oznámila, že s okamžitou platností obměnila své představenstvo. Odchází z něj Marek Bártek, kterého nahradí Sylwia Szymulaová. Po Bártkovi převezme zodpovědnost za retail v Česku a na Slovensku.

Uniqa působí na českém pojistném trhu 29 let. V roce 2021 dokončila fúzi s pojišťovnou AXA oznámenou v roce 2020, značka AXA následně opustila český trh. Za loňský rok dosáhla Uniqa v Česku a na Slovensku čistého zisku 1,45 miliardy korun, meziročně se zvýšil o 15 procent.

Reklama

Česko-slovenská finanční skupina Uniqa je součástí mezinárodního koncernu Uniqa Insurance Group, který je aktivní na 18 evropských trzích a obsluhuje aktuálně zhruba 16 milionů klientů. Klíčovým regionem pro jeho aktivity jsou rakouský trh a střední Evropa.

Vladimír Bezděk, ekonom, poradce a předseda představenstva v investiční společnosti AVANT a

Vladimír Bezděk: Vše směřuje k rovnému důchodu. Každý penzista dostane stejně peněz

Vedl dvě důchodové komise, tu první v letech 2004 až 2005. Pro Vladimíra Bezděka je to dávnověk, v současnosti je předsedou představenstva investičního fondu Avant, jednoho z největších fondů pro kvalifikované investory na českém trhu. Jeho doménou jsou nyní investice do nemovitostí. Téma penzí se však táhne jeho profesní kariérou. Je členem poradního týmu nastupujícího prezidenta Petra Pavla. Podepíše Pavel nižší zvýšení důchodů, o kterém se už dva dny baví poslanci? Bezděk k tomu jistě řekne své. A co bude s českým penzijním systémem? „Vše směřuje k jedné státní důchodové dávce,“ říká trochu věštecky.

Přečíst článek

Jiří Rusnok: Princip zásluhovosti bude z důchodů nevyhnutelně mizet

Jiří Rusnok: Princip zásluhovosti bude z důchodů nevyhnutelně mizet

Bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok souhlasí s Vladimírem Bezděkem, že éra rovných důchodů je nevyhnutelná. Kvůli stárnutí populace se důchody vrátí k primárnímu účelu – tím je zabránit tomu, aby se stáří automaticky rovnalo chudobě, míní exguvernér ČNB. 

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme