Reklama

První účet amerického T-Mobilu za únik dat: půl miliardy dolarů

T-Mobile, ilustrační foto
ČTK
 ČTK

Americká telekomunikační společnost T-Mobile US se dohodla, že vynaloží 500 milionů dolarů (zhruba 12 miliard korun), aby urovnala hromadnou žalobu, kterou na firmu podali zákazníci kvůli rozsáhlému úniku osobních údajů. Informovaly o tom o víkendu agentury DPA a AP.

Reklama

Společnost T-Mobile US podle dohody zaplatí 350 milionů dolarů žalujícím zákazníkům. Dalších 150 milionů dolarů firma v letošním a příštím roce vynaloží na posílení kybernetické bezpečnosti.

Podle soudních dokumentů se loňský kybernetický útok na firmu T-Mobile US dotkl 76,6 milionu obyvatel Spojených států. Hackeři získali například jména, data narození, čísla sociálního pojištění či informace o řidičských průkazech. Zákazníci následně firmu obvinili z nedostatečného zabezpečení osobních údajů.

Margrethe Vestagerová, evropská komisařka pro hospodářskou soutěž

T-Mobile, O2 i CETIN se vyhnuly tučným pokutám. Bruselu přislíbily modernizaci sítí

Evropská komise (EK) oznámila, že přijala závazky, které čeští mobilní operátoři T-Mobile a O2 a provozovatel telekomunikační infrastruktury CETIN nabídli s cílem urovnat obvinění z omezování hospodářské soutěže. Podle agentury Reuters tak EK ukončila vyšetřování těchto podniků, kterým hrozily miliardové pokuty.

Přečíst článek

Společnost T-Mobile US upozornila, že dohoda o urovnání hromadné žaloby nezahrnuje uznání zodpovědnosti či pochybení žalované strany. Dohodu ještě musí schválit soud, což by se podle firmy mohlo stát v prosinci.

Největším akcionářem podniku T-Mobile US je německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom, která v něm vlastní přes 48 procent.

Google zaplatí mimosoudní vyrovnání v kauze platové diskriminace

„Rovnostářský“ Google mimosoudně zaplatí miliardy kvůli žalobě, že diskriminuje ženy

Google urovnal hromadnou žalobu, která jej obvinila ze systematické mzdové diskriminace žen. Slíbil, že zaplatí finanční vyrovnání ve výši 118 milionů dolarů (asi 2,75 miliardy korun). Zároveň pozve pozorovatele zvenčí, aby přezkoumali jeho platové praktiky. Pro Google, který se pyšní rovnostářským étosem, byl dlouhotrvající právní spor nepříjemným tématem, chybu ale i přes mimosoudní dohodu nepřiznal, napsal deník The New York Times.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme