Reklama

Nejdražší urovnání sporu s berňákem. Manažeři fondu Renaissance zaplatí 150 miliard

ilustrační foto
ČTK

Největší urovnání daňového kauzy v historii, tak hodnotí list Wall Street Journal "vykoupení" manažerů fondu Renaissance Technologies ze sporu s berňákem.

Reklama

Vedoucí představitelé amerického investičního fondu Renaissance Technologies se dohodli, že zaplatí až sedm miliard dolarů (asi 150 miliard korun), aby urovnali spor s americkým daňovým úřadem. S odvoláním na informované zdroje a na dopis zaslaný investorům to uvedla americká média. 

Podle dopisu, který zaslal investorům šéf Renaissance Peter Brown, navíc zakladatel fondu James Simons zaplatí daňovému úřadu částku 670 milionů dolarů, upozorňuje agentura Reuters.

Společnost Renaissance čelí obvinění, že v letech 2005 až 2015 využívala mechanismy, pomocí kterých přeměňovala krátkodobé příjmy z obchodování v divizi Medallion na dlouhodobé zisky, které podléhají výrazně nižší daňové sazbě. Divize Medallion investuje pouze peníze pracovníků fondu a jejich rodinných příslušníků a přátel, upozornil The Wall Street Journal.

Čapí hnízdo, ilustrační foto

Policie musí došetřit kauzu Čapí hnízdo

Případ padesátimilionové dotace pro farmu Čapí hnízdo se vrací k došetření policii.

Přečíst článek

Brown uvedl, že firma s daňovým úřadem několik let jednala ve snaze obhájit správnost daňových výkazů divize Medallion. Nakonec však dospěla k závěru, že bude lepší uzavřít dohodu o urovnání sporu, než riskovat „horší výsledek, včetně tvrdších podmínek a postihů, který by mohl vzejít ze soudního procesu”.

Martin Dvořák, bývalý šéf DPP

Dvořák i Rittig jsou nevinní. Obžaloba je vinila z praní špinavých peněz z jízdenek

Pražský vrchní soud potvrdil osvobození bývalého šéfa pražského dopravního podniku (DPP) Martina Dvořáka, lobbisty Iva Rittiga i ostatních deseti obžalovaných v takzvané jízdenkové kauze.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Petr Fiala, ODS

Banky nabízejí Fialově vládě handl. Místo válečné daně dají 50 miliard na pomoc ekonomice

Přečíst článek

Digitální nomádi nechodí do práce, lebedí si v teple, ale trápí je psychika

Přečíst článek
ČSOB

Lukáš Kovanda: Zdanění bank už není „válečnou” daní, ale reakcí na nevstřícnost vůči klientům

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme