Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Globální dodávky chytrých telefonů letos klesnou téměř o desetinu

Smartphony (ilustrační foto)
ČTK
 ČTK

Celosvětové dodávky chytrých telefonů se v letošním roce propadnou o 9,1 procenta na 1,24 miliardy přístrojů. Předpověděla to výzkumná společnost International Data Corporation (IDC). V příštím roce pak očekává nárůst o 2,8 procenta na 1,27 miliardy přístrojů.

Reklama

„Domníváme se, že situace na globálním trhu s chytrými telefony zůstane v první polovině příštího roku obtížná. Doufáme, že v polovině roku nastane zlepšení a že druhá polovina roku přinese růst ve většině regionů,“ uvedl Ryan Reith ze společnosti IDC. „Navzdory útlumu trhu pokračují v růstu průměrné prodejní ceny, protože spotřebitelé si vybírají prémiové přístroje, které jim mohou vydržet tři až čtyři roky,“ upozornil Anthony Scarsella z IDC.

Scarsella předpověděl, že průměrná prodejní cena chytrých telefonů se letos zvýší na 413 dolarů (zhruba 9500 korun) z loňských 388 dolarů. Upozornil, že nad hranicí 400 dolarů se průměrná nacházela naposledy v roce 2011.

Elon Musk

Muskovy eskapády s Twitterem mají vlivného zastánce – šéfa investiční banky Morgan Stanley

Nástup Elona Muska do čela své nové a drahé akvizice v podobě sociální sítě Twitter sebou přinesl obrovské propouštění, odchod velkých inzerentů v čele s Applem i celebrit se svými účty a nejistotu ohledně nárůstu šíření nepravdivých informací na této síti. Kromě kritiků ale našel nejbohatší muž planety a novopečený majitel Twitteru i jednoho velmi vlivného zastánce – šéfa americké investiční banky Morgan Stanley Jamese Gormana.

Přečíst článek

Sluchátka AirPods od Applu

Po novém iPhonu bude Apple v Indii vyrábět i sluchátka

Technologický gigant Apple se snaží přesunout část výroby z Číny jinam. Důvodů pro to má více, podstatnou roli v tom hrají zhoršující se vztahy Washingtonu a Pekingu. Preferovanou lokalitou se pro Apple stává Indie, kde bude vyrábět i nejnovější iPhony a nově také sluchátka AirPods, píše CNBC.

Přečíst článek

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

Spletl jsem se, napsal Zuckerberg a propustil tisíce lidí

Ve stopách Twitteru Elona Muska kráčí i další z amerických miliardářů, Mark Zuckerberg. Ve společnosti Meta Platforms chystá obří propouštění. Matku Facebooku musí opustit 11 tisíc lidí, což představuje asi 13 procent její pracovní síly.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme