Reklama

Globální dodávky chytrých telefonů letos klesnou téměř o desetinu

Smartphony (ilustrační foto)
ČTK
 ČTK

Celosvětové dodávky chytrých telefonů se v letošním roce propadnou o 9,1 procenta na 1,24 miliardy přístrojů. Předpověděla to výzkumná společnost International Data Corporation (IDC). V příštím roce pak očekává nárůst o 2,8 procenta na 1,27 miliardy přístrojů.

Reklama

„Domníváme se, že situace na globálním trhu s chytrými telefony zůstane v první polovině příštího roku obtížná. Doufáme, že v polovině roku nastane zlepšení a že druhá polovina roku přinese růst ve většině regionů,“ uvedl Ryan Reith ze společnosti IDC. „Navzdory útlumu trhu pokračují v růstu průměrné prodejní ceny, protože spotřebitelé si vybírají prémiové přístroje, které jim mohou vydržet tři až čtyři roky,“ upozornil Anthony Scarsella z IDC.

Scarsella předpověděl, že průměrná prodejní cena chytrých telefonů se letos zvýší na 413 dolarů (zhruba 9500 korun) z loňských 388 dolarů. Upozornil, že nad hranicí 400 dolarů se průměrná nacházela naposledy v roce 2011.

Elon Musk

Muskovy eskapády s Twitterem mají vlivného zastánce – šéfa investiční banky Morgan Stanley

Nástup Elona Muska do čela své nové a drahé akvizice v podobě sociální sítě Twitter sebou přinesl obrovské propouštění, odchod velkých inzerentů v čele s Applem i celebrit se svými účty a nejistotu ohledně nárůstu šíření nepravdivých informací na této síti. Kromě kritiků ale našel nejbohatší muž planety a novopečený majitel Twitteru i jednoho velmi vlivného zastánce – šéfa americké investiční banky Morgan Stanley Jamese Gormana.

Přečíst článek

Sluchátka AirPods od Applu

Po novém iPhonu bude Apple v Indii vyrábět i sluchátka

Technologický gigant Apple se snaží přesunout část výroby z Číny jinam. Důvodů pro to má více, podstatnou roli v tom hrají zhoršující se vztahy Washingtonu a Pekingu. Preferovanou lokalitou se pro Apple stává Indie, kde bude vyrábět i nejnovější iPhony a nově také sluchátka AirPods, píše CNBC.

Přečíst článek

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

Spletl jsem se, napsal Zuckerberg a propustil tisíce lidí

Ve stopách Twitteru Elona Muska kráčí i další z amerických miliardářů, Mark Zuckerberg. Ve společnosti Meta Platforms chystá obří propouštění. Matku Facebooku musí opustit 11 tisíc lidí, což představuje asi 13 procent její pracovní síly.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme