Reklama

Hello bank! přestala nabízet nové produkty. V Česku chce skončit

Hello bank! utlumuje aktivity v ČR
ČTK
 ČTK

Hello bank! jako pobočka zahraniční banky BNP Paribas Personal Finance přestává ode dneška na českém trhu poskytovat klientům veškeré nové produkty. V Česku postupně skončí.

Reklama

Pro stávající klienty se v tuto chvíli nic nemění, všechny produkty banky zůstávají dále aktivní. Změna se týká především otevírání nových běžných a spořicích účtů, osobních půjček a kreditních karet, informovala banka na svém webu.

Během následujících měsíců bude ale banka poskytování bankovní služeb ukončovat i pro stávající klienty, kterých má zhruba 300 tisíc.

„Má jít o součást strategických změn, v rámci nichž se BNP Paribas zbavuje málo výdělečných aktiv na zahraničních trzích. Proces má být ale kontrolovaný a žádný run na banku by se tak konat neměl,“ napsal minulý týden server Echo24.

„Nabídku nákupů na splátky budeme postupně ukončovat v souladu s možnostmi našich obchodních partnerů,“ uvedla banka. O dalších krocích bude banka klienty i obchodní partnery informovat v souladu s platnou legislativou.

Vládní dluh stoupl, ilustrační foto

Aktuální sazby spořicích účtů. Víme, kde vám dají nejlepší sazbu

Sazby spořicích účtů v tuzemských bankách se v roce 2023 zatím moc nehýbou. Za celý loňský rok až do současnosti se jim podařilo zhodnocení zdvojnásobit, v těch nejlepších sazbách jsou už dokonce trojnásobně vyšší. Ty nejlepší nabízejí malé banky a kampeličky. Souvisí to s rostoucí inflací a následným zvyšováním základní úrokové sazby České národní banky (ČNB), která se tak pokoušela rozjetou inflaci přibrzdit. Od loňského léta pak začaly tuzemské banky zvedat sazby i kvůli hrozící speciální dani z mimořádných zisků. Největší změnou tak nyní je jen pozastavení vydávání spořicích účtů u Hello bank. Podívejte se, které banky aktuálně nabízejí na spořicích účtech nejvyšší úrok.

Přečíst článek

Skupina BNP Paribas Personal Finance řešení přijala podle svého vyjádření po důkladné analýze všech možností, která zvažovala všechny dostupné příležitosti na české trhu v zájmu klientů, partnerů i zaměstnanců. Vklady klientů na běžných a spořicích účtech budou i nadále úročeny podle platných podmínek a klienti je mohou využívat bez omezení do doby, kdy obdrží výpověď smlouvy. Největší francouzská banka nedávno oznámila také odchod z Rumunska. A oznámila také prodej svých bulharských aktiv. 

Lukáš Kovanda: Koruna je opět při síle. I díky euroamerickým bankovním pádům

Koruna je opět plně při síle. Alespoň prozatím. Včera zpevnila vůči dolaru pod úroveň kursu 21,55, tedy na svoji vůbec nejsilnější úroveň od 22. února 2022. Česká měna je tak vůči té americké nejsilnější ještě od doby před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. Sílí díky podpůrné rétorice České národní banky. A díky předpokladu světových trhů, že nedávné euroamerické bankovní pády a otřesy donutí centrální banky v čele s tou americkou ukončit utahování své měnové politiky dříve. Přičemž zároveň nebudou až tak závažné, aby vyvolaly hlubší recesi. Budou zkrátka „tak akorát“. Což je hodně optimistický, skoro až naivní, předpoklad.

Přečíst článek

„Krize vždy prověří skutečnou kondici firem. Ani v dobách konjunktury Hello bank! nedokázala na českém trhu prorazit. Na rozdíl od Air Bank a Equa bank v minulosti nepřilákala dostatečné portfolio klientů,” řekl spoluzakladatel fintech aplikace Patron GO Jiří Paták. Není tedy podle něj překvapením, že v době škrtů a preventivního hromadění likvidity v bankách ji skupina BNP Paribas z trhu fakticky stahuje.

„Mateřská BNP Paribas zřejmě dospěla k závěru, že operace banky nedávají z byznysového hlediska smysl. Jde tedy o rozhodnutí, které souvisí spíše s optimální alokací kapitálu. Tento krok nemá absolutně nic společného s peripetiemi okolo amerických peněžních ústavů,” doplnil analytik Cyrrusu Tomáš Pfeiler.

Hello Bank! působí na českém bankovním trhu od konce roku 2017. Firma tehdy po dvacetiletém působení na českém trhu pod názvem Cetelem změnila obchodní model a název, do listopadu 2017 poskytovala hlavně spotřebitelské úvěry.

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Měnová reforma v komunistickém Československu v roce 1953 přinesla devalvaci měny až 50 ku 1 a také první masové protesty po únoru 1948.

FOTOGALERIE: Ze dne na den měli lidé z pětistovky desetikorunu. Sedmdesát let od bleskové měnové reformy v Československu

Přečíst článek
Pavel Prokop, výkonný ředitel firemního bankovnictví ČSOB

Firmy už jsou z nejhoršího venku. Vítáme jejich křehký optimismus, říká bankéř Prokop

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme