Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Hello bank! přestala nabízet nové produkty. V Česku chce skončit

Hello bank! utlumuje aktivity v ČR
ČTK
 ČTK

Hello bank! jako pobočka zahraniční banky BNP Paribas Personal Finance přestává ode dneška na českém trhu poskytovat klientům veškeré nové produkty. V Česku postupně skončí.

Reklama

Pro stávající klienty se v tuto chvíli nic nemění, všechny produkty banky zůstávají dále aktivní. Změna se týká především otevírání nových běžných a spořicích účtů, osobních půjček a kreditních karet, informovala banka na svém webu.

Během následujících měsíců bude ale banka poskytování bankovní služeb ukončovat i pro stávající klienty, kterých má zhruba 300 tisíc.

„Má jít o součást strategických změn, v rámci nichž se BNP Paribas zbavuje málo výdělečných aktiv na zahraničních trzích. Proces má být ale kontrolovaný a žádný run na banku by se tak konat neměl,“ napsal minulý týden server Echo24.

„Nabídku nákupů na splátky budeme postupně ukončovat v souladu s možnostmi našich obchodních partnerů,“ uvedla banka. O dalších krocích bude banka klienty i obchodní partnery informovat v souladu s platnou legislativou.

Reklama

Aktuální sazby zářijových spořicích účtů. Víme, kde vám dají nejlepší sazbu

Zatímco jedna velká banka sazbu svého spořicího účtu v září snižuje téměř na půlku, při nesplnění podmínek na zvýhodněnou sazbu, jiná velká zase vyrazila atakovat šestiprocentní sazbu. Tu ostatně nabízí v Česku stále několik dalších bank. Složité hry s podmínkami pro výhodné úročení a na garance úrokové sazby tak pokračují. Podívejte se, které banky aktuálně nabízejí na spořicích účtech nejvyšší úrok.

Přečíst článek

Skupina BNP Paribas Personal Finance řešení přijala podle svého vyjádření po důkladné analýze všech možností, která zvažovala všechny dostupné příležitosti na české trhu v zájmu klientů, partnerů i zaměstnanců. Vklady klientů na běžných a spořicích účtech budou i nadále úročeny podle platných podmínek a klienti je mohou využívat bez omezení do doby, kdy obdrží výpověď smlouvy. Největší francouzská banka nedávno oznámila také odchod z Rumunska. A oznámila také prodej svých bulharských aktiv. 

Lukáš Kovanda: Koruna je opět při síle. I díky euroamerickým bankovním pádům

Koruna je opět plně při síle. Alespoň prozatím. Včera zpevnila vůči dolaru pod úroveň kursu 21,55, tedy na svoji vůbec nejsilnější úroveň od 22. února 2022. Česká měna je tak vůči té americké nejsilnější ještě od doby před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. Sílí díky podpůrné rétorice České národní banky. A díky předpokladu světových trhů, že nedávné euroamerické bankovní pády a otřesy donutí centrální banky v čele s tou americkou ukončit utahování své měnové politiky dříve. Přičemž zároveň nebudou až tak závažné, aby vyvolaly hlubší recesi. Budou zkrátka „tak akorát“. Což je hodně optimistický, skoro až naivní, předpoklad.

Přečíst článek

„Krize vždy prověří skutečnou kondici firem. Ani v dobách konjunktury Hello bank! nedokázala na českém trhu prorazit. Na rozdíl od Air Bank a Equa bank v minulosti nepřilákala dostatečné portfolio klientů,” řekl spoluzakladatel fintech aplikace Patron GO Jiří Paták. Není tedy podle něj překvapením, že v době škrtů a preventivního hromadění likvidity v bankách ji skupina BNP Paribas z trhu fakticky stahuje.

„Mateřská BNP Paribas zřejmě dospěla k závěru, že operace banky nedávají z byznysového hlediska smysl. Jde tedy o rozhodnutí, které souvisí spíše s optimální alokací kapitálu. Tento krok nemá absolutně nic společného s peripetiemi okolo amerických peněžních ústavů,” doplnil analytik Cyrrusu Tomáš Pfeiler.

Hello Bank! působí na českém bankovním trhu od konce roku 2017. Firma tehdy po dvacetiletém působení na českém trhu pod názvem Cetelem změnila obchodní model a název, do listopadu 2017 poskytovala hlavně spotřebitelské úvěry.

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Spořák se sazbou přes šest procent a na podzim i hypotéky. Partners Banka startuje

Přečíst článek
Hacker (ilustrační foto)

Muži chtějí vydělat, ženy románek. Kyberpodvodníci jsou stále rafinovanější, říká policejní expert

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme