Reklama

Bitcoin zažil další propad. Jeho hodnota se dostala pod 35 tisíc dolarů

Bitcoin, ilustrační foto
Photostockeditor
 nst
nst

Nejznámější kryptoměna bitcoin zaznamenala další strmý propad. Během soboty se jeho cena dostala na 34 331 dolarů (tedy zhruba 736 468 korun). Agentura Bloomberg uvedla, že jde o více než padesáti procentní propad z rekordního maxima bitcoinu loni v listopadu, kdy bitcoin dosáhl hranice 69 tisíc dolarů.

Reklama

Agentura Bloomberg dále uvedla, že bitcoin od doby, kdy dosáhl svého rekordu, ztratil ze své tržní hodnoty více než 600 miliard dolarů. Na agregovaném kryptotrhu nejznámější a nejrozšířenější kryptoměna ztratila dokonce více než 1 bilion dolarů

Kolem poledne se již cena za jeden bitcoin dostala zpět nad 35 tisíc dolarů

Portoriko, ilustrační foto

Kryptoboháči „kolonizují” Portoriko. Místní děsí neúnosné ceny realit

Spekulanti v oboru kryptoměn v čase covidu objevili nový ráj na Zemi, karibské Portoriko. Ostrov kryptokolonizátory láká na daňové úlevy i práci z pláže. Ne všichni jsou ale z jejich „nájezdu“ nadšení. Starousedlíci jsou nepříjemně zaskočení z astronomického růstu cen nemovitostí. Domy s cenovkou v desítkách milionů dolarů už nejsou výjimkou, uvedl server CNBC.

Přečíst článek

Bitcoin za poslední dva roky vzrostl více než čtyřnásobně, ale od té doby, co v listopadu dosáhl svého dosavadního maxima kolem 69 tisíc dolarů, se propadl o 30 tisíc dolarů.

Někteří odborníci varují, že trh s kryptoměnami by mohl brzy začít klesat, protože přísnější postoj regulačních úřadů a výrazné kolísání ceny vyhlídky bitcoinu zhoršují.

Například Čína zcela zakázala veškeré aktivity související s kryptoměnami a přísnější jsou vůči trhu s kryptoměnami také americké úřady. Ruská centrální banka ve čtvrtek navrhla zákaz používání a těžby kryptoměn na ruském území se zdůvodněním, že tyto digitální měny představují riziko pro finanční stabilitu a suverenitu měnové politiky. Rusko patří mezi tři největší země, kde lidé těží bitcoiny.

Reklama

Související

Kybernetický zločin - ilustrační foto

Praní špinavých peněz i financování terorismu. Zločinci rekordně zneužívají kryptoměny

Přečíst článek
Luka Planinc

Krypto se v Česku rozjíždí ve velkém. Nyní přijde regulace, říká odborník na právní otázky kryptoměn

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme