Přepravce GLS má nového šéfa. Je jím Petr Pěcha

Novým ředitelem přepravní společnosti GLS v Česku se od března stal Petr Pěcha (38). Nahradil Pavla Včelu, který pozici zastával 17 let.
Pěcha dříve pracoval jako obchodní ředitel v dopravci RegioJet. Působil také ve společnostech Seznam.cz či Home Credit. „Chci navázat na úspěšnou dvacetiletou historii GLS v České republice a zaměřit se především na optimalizaci procesů, posilování brandu, pozitivní zákaznickou zkušenost a růst,“ řekl Pěcha.
Včela v GLS zůstává a bude zodpovědný za transformaci provozních procesů společnosti ve východní Evropě. „Jednou z výzev v životě úspěšných firem je i generační obměna a správné načasování předání štafety mladším kolegům. Jsem přesvědčen, že pod Petrovým vedením GLS dále poroste a bude každý den klientům přinášet pozitivní zákaznickou zkušenost,“ uvedl.
Společnost GLS Group působí ve 40 zemích, sídlo má v Nizozemsku. Uvádí o sobě, že ve finančním roce 2023/2024 dosáhla obratu 5,6 miliardy eur (podle aktuálního kurzu 140,5 miliardy korun), v roce předchozím to bylo přibližně 5,4 miliardy eur.
Martina Chloupková se na pozici Chief People Officer v Seyforu posouvá po necelém půlroce z pozice Enterprise & Public HR manažerky. V nové funkci tak využije kromě znalosti interních postupů Seyforu také bohaté zkušenosti z dřívějšího působení v Edenredu, a především pak z Heureka Group, kde působila 3,5 roku na pozici Group HR Director a řídila tým napříč čtyřmi zeměmi.
Novou šéfkou HR ve společnosti Seyfor je Martina Chloupková
Zprávy z firem
Novým generálním ředitelem Plzeňského Prazdroje je od února pětapadesátiletý Michal Mrowiec. Vystřídal Dragoše Constantinesca, který se po téměř čtyřech letech posouvá na vyšší post, do vedení evropské pobočky mateřské společnosti Asahi Europe & International.
Plzeňský Prazdroj má nového šéfa. Je jím Michał Mrowiec
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.