Reklama

Pravá miliardářka. Blackstone koupil produkční firmu Reese Witherspoonové

Sedmilhářky
HBO
Stanislav Šulc

Investiční gigant chystá mediální projekt. Pomáhají mu bývalí manažeři z Disneyho, kteří loví velká jména světa showbyznysu.

Reklama

Její obchodní talent patří k největším příběhům Hollywoodu posledních let. Kdo ji má zaškatulkovanou jako „hloupou blondýnu” kvůli její nejslavnější roli, ten se šeredně plete. Reese Witherspoonová patří k nejúspěšnějším producentkám, což vedle úspěšných snímků Zmizelá nebo Divočina potvrzuje v poslední době zejména ve spolupráci s televizní stanicí HBO. Pro ni totiž připravila již dvě série veleúspěšného seriálu Sedmilhářky. Kouzlo herečky a producentky vždy pramenilo ve schopnosti zajistit včas práva na knižní bestseller a ten pak dostat ve skvělé podobě na obrazovky.

Nyní Witherspoonová podnikla prvoligový exit, když její produkční společnost Hello Sunshine koupil prozatím bezejmenný mediální projekt financovaný investičním gigantem Blackstone. Cena? 900 milionů dolarů, tedy téměř 20 miliard korun. Přitom Hello Sunshine Witherspoonová založila teprve v roce 2016.

„Hello Sunshine jsem rozjížděla, abychom změnili pohled na ženy v médiích. Během let se nám to postupně dařilo ve filmech, knihách, seriálech a sociálních platformách. Spojením sil s Blackstone děláme ohromný krok kupředu a směrem ke globálnímu publiku,” uvedla Reese Witherspoonová.

Netflix, ilustrační foto

Analýza: Hry jsou pro Netflix nezbytností

Globální televize Netflix údajně zvažuje vstup do herního byznysu. Slovo "údajně" si ale škrtněte. Pro Netflix jsou hry nezbytností. A pořádně se u toho zapotí.

Přečíst článek

„Vstup do Hello Sunshine dává dokonalý smysl pro naši chystanou strategii pro zábavní sektor. I nadále budeme vyhledávat tvůrce, kteří dokáží inovovat, inspirovat a bavit globální publikum. Naše platforma jim chce nabídnout mimořádné podmínky a otevřené příležitosti pro uplatnění jejich vizí,” prohlásili bývalí manažeři Walta Disneyho Kevin Mayer a Tom Staggs, kteří pro Blackstone chystají očekávaný mediální projekt.

Reklama

Magazín Variety připomíná, že Hello Sunshine bylo v Hollywoodu již několik měsíců žhavým zbožím a o produkční společnost se přetahovala řada velkých hráčů. „V jednu chvíli to vypadalo, že je nakonec koupí Apple, který uvedl The Morning Show, další seriál s Witherspoonovou v hlavní roli,” sdělil Brent Lang z Variety.

Lang zároveň připomněl, že vstup Blackstone do Hello Sunshine může spustit řadu prodejů středně velkých (a většinou veleúspěšných) produkčních společností, jako jsou A24, Imagine, Legendary nebo SpringHill Entertainment založený basketbalistou LeBronem Jamesem.

Přes skvělé renomé však částka 900 milionů budí u odborníků rozpaky. Upozorňují, že přes jméno a kvality hlavních osobností Hello Sunshine tato produkční společnost zatím postrádá širší katalog titulů a dalšího duševního vlastnictví, které by bylo možné v budoucnu monetizovat. Právě kvůli šíři katalogu se totiž v současnosti vyplácejí za filmové a televizní společnosti velké peníze. Připomeňme nedávný deal, kdy Amazon koupil za více než osm miliard dolarů studio MGM, které se podílí na natáčení snímků s Jamesem Bondem.

Petr Fejk

Petr Fejk: Jsem hrdý a nepoddajný

Posledních deset let se Petr Fejk držel v ústraní. Ikonický šéf pražské zoologické zahrady, který byl miláčkem médií, upadl v nemilost po angažmá v Českých drahách. Z pozice ombudsmana ho smetly informace o obřím platu, milionové odstupné pak zabilo jeho dlouho budovaný obraz. Fejk se poté držel stranou a rozvíjel podnikatelské plány. Všechno se však změnilo. V exkluzivním rozhovoru pro newstream.cz vysvětluje, proč zmizel a proč se znovu objevuje.

Přečíst článek

Zlatá ryba, ilustrační foto

Klub těch opravdu nejbohatších se za poslední rok rozrostl

Majetek v hodnotě 100 a více miliard dolarů má v současnosti celkem deset lidí. Nejčastěji zakladatelé big tech firem.

Přečíst článek

Americký miliardář a filantrop Warren Buffett odchází z rady Nadace Gatesových.

Firmu vám zabijí tři věci, říká Warren Buffett

Jsou tři věci škodlivé pro firmu jako rakovina, radí investorská legenda.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme