Reklama

PPF slaví 30 let, poprvé bez Kellnera. Jeho slovy připomínáme úspěchy i vize skupiny

Petr Kellner
ČTK
Stanislav Šulc

V pondělí 6. září uplyne přesně 30 let od chvíle, kdy se začala psát historie skupiny PPF. Tehdy Petr Kellner s partnery založil společnost Správa Prvního privatizačního fondu. Stačilo jim k tomu 100 tisíc Kčs. Dnes už se kola mnohamiliardového kolosu točí bez jeho zakladatele. Jak šel čas s PPF i Kellnerem připomínáme jeho slovy.

Reklama

Měl rád adrenalin i velké změny. Rád přemýšlel, díval se na problém z jiných perspektiv. I díky tomu se Petru Kellnerovi podařilo vybudovat finanční a telekomunikační impérium. Nyní už jeho odkaz budou naplňovat jiní.

V co věřil, čeho se děsil, čeho litoval a kam směřoval svůj byznys nejbohatší Čech a do své tragické smrti v březnu tohoto roku také majoritní vlastník PPF Group?

Následující galerie je souborem citátů Petra Kellnera:

Co o něm řekli jiní? 

„Celý svůj život spěchal, zkoumal, vzdělával se. Byl ohromnou silou, která dokázala inspirovat. Dával si cíle a výzvy, které jiní považovali za nemožné. Hledal rovnováhu mezi svobodou, rizikem a odpovědností,“ napsala v úvodu výroční zprávy PPF za rok 2020 Renáta Kellnerová, která byla po smrti svého manžela jmenována správkyní jeho pozůstalosti.

„Petrův způsob myšlení a přístup k byznysu jsou hluboko v kořenech PPF. Budeme proto naplňovat jeho odkaz a realizovat myšlenky a plány budoucího rozvoje skupiny,” napsal v úvodu téže zprávy výkonný ředitel PPF Ladislav Bartoníček.

Reklama

Pražské sídlo PPF

Kdo je nejtajemnější muž PPF?

Špičkový právník, dealmaker i Kellnerův consigliere. Ale také introvert, který chtěl po zbytek života chovat ovce. Tím vším je Tomáš Brzobohatý, nejtajemnější postava současného vedení PPF.

Přečíst článek

Avast, sídlo

Analytici: Avast skončí na pražské burze. Bude se obchodovat jen na Nasdaqu

Spojení české nadnárodní antivirové společnosti Avast s americkou firmou NortonLifeLock bude znamenat odchod další české firmy z pražské burzy, míní analytici.

Přečíst článek

 

 

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme