Reklama

Kdo je nejtajemnější muž PPF?

Pražské sídlo PPF
PPF
Pavel P. Novotný

Špičkový právník, dealmaker i Kellnerův consigliere. Ale také introvert, který chtěl po zbytek života chovat ovce. Tím vším je Tomáš Brzobohatý, nejtajemnější postava současného vedení PPF.

Když po březnové tragické smrti Petra Kellnera skupina PPF představila svůj vrcholný orgán, takzvaný řídicí výbor, jeho složení veřejnost moc nepřekvapilo. Usedli v něm totiž dva minoritní akcionáři Ladislav Bartoníček a Belgičan narozený v Lucembursku Jean-Pascal Duvieusart. Dohromady drží přes jedno procento skupiny, kterou už roky také poměrně aktivně reprezentují. Tyto dva muže doplnila finanční ředitelka Kateřina Jirásková, která v posledních měsících převzala roli hlavní mediální tváře skupiny.

A tak jediným překvapivým jménem, tedy alespoň na první pohled, bylo angažmá Tomáše Brzobohatého. Ze čtyř zmiňovaných manažerů se o něm na korporátním webu dočtete jednoznačně nejméně, jeho biografie obsahuje tři věty, stejně tak uvedená pracovní pozice nehýří květnatostí. „Člen řídicího výboru“ stojí pod jeho jménem. Svým významem ale zdaleka není jen do počtu.

Petr Koblic, šéf BCPP

Šéf burzy Koblic: S dividendovými akciemi se u nás bohužel obchoduje málo

V nadcházejících 12 měsících by se na pražské burze mohlo objevit hned několik nových titulů, předpokládá šéf burzy Petr Koblic. „Na trh START se mohou dostat i tři společnosti, ale může se stát, že jich bude až pět. Co se hlavního trhu týče, debatuje se o několika velkých industriálních firmách vlastněných finančními investory,” prozrazuje Koblic v rozhovoru pro newstream.cz. Akcie na pražské burze letos rekordně rostou, trápí je ale nízké objemy obchodu. 

Přečíst článek

Kdo je muž, který přes 20 let platil za Kellnerova možná nejbližšího a zároveň nejméně okoukaného spolupracovníka, který po smrti svého kapitána musí dotáhnout největší rozjeté projekty, stejně jako udržet na uzdě velmi křehké vztahy ve skupině i mimo ni?

Návrat po dlouhém sabatiklu

Ještě na konci loňského roku nebyl Brzobohatý vůbec součástí personální struktury PPF. Do ní se vrátil až na začátku roku po dlouhodobém sabatiklu – zejména kvůli práci na chystané fúzi banky Moneta s firmami PPF.

Reklama

Přesto se během několika dnů po osudné nehodě vrtulníku na Aljašce stal jedním z pěti nejdůležitějších lidí rozsáhlé investiční skupiny s majetkem přes 40 miliard eur a byznysovými aktivitami od Číny přes Rusko až po Spojené státy. Ke čtyřčlennému výboru je třeba totiž přičíst Renátu Kellnerovou. Manželka a správkyně pozůstalosti Petra Kellnera je pro budoucí směřování skupiny vůbec nejdůležitější osobou.

Jméno Tomáše Brzobohatého ale znalci vztahů ve skupině PPF i kolem ní moc dobře znají. S firmou i samotným Kellnerem ho totiž pojí 25 let velmi těsné a úspěšné spolupráce, ačkoli na první pohled nebyla nikdy příliš vidět.

Burza, ilustrační foto

Týden tradera: Poklidné vody burz rozvířili čínští regulátoři

Uplynulý týden se nesl v letním duchu, kurzotvorných zpráv s dopadem na trhy bylo obecně pomálu. Přesto došlo k několika událostem, které rozbouřily jinak poklidné vody burz, na kterých jsou přítomny stále levné peníze Fedu a ECB.

Přečíst článek

Ve výročních zprávách, kde skupina své hlavní tváře pravidelně představuje na atraktivních tematických fotografiích, byste Brzobohatého hledali marně. Kellner mu umístění na předních stránkách pravidelně nabízel. Brzobohatý ale odmítal.

Neznámá tvář

Uspěli byste až při pohledu do vzdálenější historie. Konkrétně ve výroční zprávě z roku 2004, kde má Brzobohatý dokonce svou ojedinělou fotografii. V tomto roce totiž přestoupil z pozice externího právního poradce z advokátní kanceláře BBH do vnitřní struktury PPF. Jako ředitel investičních projektů se stal jedním z osmi hlavních šéfů rozjeté investiční skupiny s rozsáhlými pravomocemi. Zodpovídal za oblast corporate finance, private equity, nemovitostí a investičního bankovnictví.

Společně s ním v managementu PPF usedli Kellner, Maděryč, Bartoníček, ale také třeba Jiří Šmejc, tehdy taktéž nováček ve skupině, či bankéř Kamil Ziegler.

Od té doby mezi hlavními manažery v oficiální materiálech PPF nefiguroval, ačkoli za oponou, mimo zraky veřejnosti, nadále intenzivně pracoval na všech klíčových obchodech skupiny. Ve stínu se udržel až do letošního roku, kdy introvertního experta na složité transakce a akviziční právo vyhnala na světlo tragická smrt jeho dlouholetého přítele a byznysového souputníka.

>>>>KDO JE NEJTAJNĚJŠÍ MUŽ VEDENÍ PPF? A KAM SE BUDE SKUPINA DÁL UBÍRAT? ČTĚTE V ČLÁNKU TÝDENÍKU HROT<<<<

Uživatelské recenze

Nečekané dopady pandemie. Lidé nechtějí cash a hodnotí zboží na síti

Nárůst uživatelských hodnocení může proměnit reklamní trh a změnit to, jak budeme v budoucnu platit za zboží a služby. Češi jsou však oproti vyspělému světu stále trochu specifičtí.

Přečíst článek

Natáčení filmu - ilustrační foto

Pobídky fungují, světové štáby tu točí jako před pandemií. Dostanou víc peněz

Na pobídky jde z rozpočtu 800 milionů korun ročně. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) chtěl navýšení o 500 milionů, nakonec musel souhlasit "jen" s 300 miliony korun navíc pro filmaře.

Přečíst článek

Reklama
Doporučujeme