Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Kde kotví miliardáři? Letošním hitem je Itálie

Superjachta Dilbar
Alberto-g-rovi / Creative Commons / CC-BY-3.0
Stanislav Šulc

V srpnu kotvilo nejvíc takzvaných superjachet u pobřeží Itálie. Naopak v USA jejich počty výrazně propadají.

Reklama

Jako úkryt před pandemií, ale také před davy obdivovatelů či fanoušků si nejbohatší lidé planety letos volí Středozemní moře. Pobřeží Itálie, Francie, Španělska či Chorvatska jsou letos nejčastějšími přístavy takzvaných superjachet, tedy skutečně luxusních plavidel, která si mohou dovolit jen ti nejbohatší.

Přitom právě Itálie je letošním lídrem, když tu podle analýzy agentury Bloomberg v srpnu kotvilo 228 takových plavidel (o 20 více než v srpnu loňského roku).„Celebrity jako Kendall Jenner, Paris Hilton nebo Dwayne Wade byli spatřeni, jak si na svých jachtách užívají slunce u pobřeží Itálie,“ uvádí Bloobmerg.

Podle informací agentury pak u italského pobřeží byly zaznamenány mimo jiné 511 stop dlouhá jachta Dilbar vlastněná ruským oligarchou Alisherem Usmanovem, 437 stop dlouhá loď Al Mirqab, jejíž majitelem je katarský šejk Hamad Bin Jassim Bin Jaber Al Thani, nebo Le Grand Bleu, 355 stop dlouhé plavidlo Eugena Shvidlera neboli Jevgenije Markoviče Shvidlera, rusko-amerického miliardáře a spolupracovníka Romana Abramoviče.

Amerika na ústupu

Bloomberg upozorňuje na výrazný meziroční propad počtu milirdářských jachet u amerického pobřeží. V celkovém počtu sice USA stále drží druhou příčku, ale meziročně si pohoršily o 43 jachet na letošních 198. Meziroční propady zaznamenalo také Turecko (o 25) či Chorvatsko (o dvě superjachty).

Naopak největší nárůst zaznamenalo Řecko, kde oproti loňsku kotví o 60 miliardářských jachet více.

Trojice největších superjachet světa

Azzam (180 metrů)

Nejdelší jachta světa Azzam Javier Virués Ortega / Creative Commons / CC-BY-3.0

Byla postavena v roce 2013 a jejím majitelem je prezident Spojených arabských emirátů Khalifa bin Zayed Al Nahyan.

 

Fulk Al Salamah (164 metrů)

Jachta ománského královského loďstva Fulk Al Salamah Rennboot / Creative Commons / CC-BY-3.0

Loď byla dokončena v roce 2016 a je ve službách ománského královského loďstva.

 

Eclipse (162,5 metru)

Superjachta Eclipse Romana Abramoviče Pontificalibus / Creative Commons / CC-BY-3.0

V roce 2010 tuto loď převzal ruský oligarcha Roman Abramovič a podle dostupných údajů stála 340 milionů eur.

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

  •  
Reklama

Související

Obchody s uměním by se neuživil. Berlusconiho sbírka kýčů děsí jeho dědice

Obchody s uměním by se miliardář neuživil. Berlusconiho sbírka kýčů děsí jeho dědice

Přečíst článek
Megajachta Alfa Nero, o níž se předpokládá, že ji vlastní Andrej Grigorjevič Gurjev, ruský fosfátový magnát, na nějž USA uvalily sankce za spojení s prezidentem Vladimirem Putinem.

Západ s pompou zabavil jachty ruských oligarchů. A se zatnutými zuby platí miliony za údržbu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme