Reklama

Do půl roku bude úmrtí na covid méně než na chřipku, tvrdí Gates

Bill Gates během Global Investment Summit v Londýně 19. října 2021
ČTK/AP
Dušan Kütner
duk

Na covid bude bude již do poloviny příštího roku umírat méně lidí než na běžnou chřipku – pokud se tedy mezitím neobjeví další zmutované a nebezpečnější varianty viru. Prohlásil to čtvrtý nejbohatší muž planety, miliardář a zakladatel Microsoftu Bill Gates na konferenci Bloomberg New Economy Forum v Singapuru.

Reklama

„Mezi dobou přirozené a dobou vakcinační imunity po nástupu nově vznikající perorální léčby by úmrtnost a míra nemocí měly klesat docela dramaticky,“ uvedl Gates podle serveru Bloomberg. „Omezení týkající se očkování proti COVID-19 ve světě se příští rok změní, protože problémy s dodávkami budou vyřešeny a nahradí je otázky, jak je všechny logisticky distribuovat,“ dodal.

Podívejte se na vystoupení Billa Gatese na Bloomberg New Economy Forum v Singapuru 18. listopadu 2021:

Gates míní, že v mnoha zemích dosud není jasné, jak vysoká bude úroveň poptávky, zejména v místech, jako je například subsaharská Afrika. Dodal také, že svět by měl také pracovat i na vymýcení chřipky, aby se snížily hrozby budoucích pandemií. To nyní například dělá Francie, která v říjnu naplno rozjela celostátní očkovací kampaň proti chřipce. 

testování na COVID-19 v Praze dne 31. října 2021 před O2 arenou

Česko přechází na „bavorský model“ a ruší uznávání testů jako covidového certifikátu

Od noci z neděle na pondělí bude v České republice zaveden takzvaný bavorský model, který ruší uznávání testů jako covidového certifikátu. V České televizi to oznámil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Opatření bude schvalovat ve čtvrtek dopoledne vláda, jejíž většina se k tomu podle Babiše přiklání.

Přečíst článek

Gates je soustem pro fake news

Gates patří k miliardářům, který dlouhodobě finančně podporuje výzkum a vývoj vakcín včetně té proti covidu. Tomu ostatně vyneslo i hlavní roli ve světě se šířících fake news týkající se covidu, podle nichž Gates chce využít očkování lidí k tomu, aby do nich vpravil čip a na jeho základě mohl lidstvo kontrolovat. Smutné je, že pro některé obyvatele se tento nesmysl stal skutečným důvodem jejich odporu k očkování proti covidu.

Jako optimista co se týče vývoje covidu se Gates projevil i v minulosti. Například v polovině února Gates v rozhovoru pro BBC prohlásil, že ve srovnání s bojem proti klimatickým změnám je zastavení pandemie COVID-19 velmi snadné.

Reklama

„Pandemie skončí, protože během roku byly vynalezeny úžasné vakcíny a nyní se je snažíme dostat do patřičného měřítka a přizpůsobit mutacím. Ale ve srovnání s klimatickými změnami je to velmi, velmi snadné,” uvedl tehdy.

Moderna

Moderna má problémy se zásobami vakcíny. Akcie padají

Tak rušno jako v posledních dvou dnech u akcií farmaceutických firem již dlouho nebylo. Tržní kapitalizace Moderny se za poslední dva dny zřítila o třetinu, naopak Pfizer jde nahoru i kvůli výsledkům testů nových léků na covid-19.

Přečíst článek

Reklama

Související

Zakladatel Microsoftu a filantrop Bill Gates

Miliardář Gates: Díky promoření je víc lidí imunních než díky vakcínám. V budoucnu přijdou další pandemie

Přečíst článek
Čínští turisté se rozjedou do celého světa

Stanislav Šulc: Pandemie 2.0? Čína zrušila covid a pouští turisty do světa. Mazaní Češi je čekají s otevřenou náručí

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme