Reklama

Minimalistický dům se uchází o architektonickou cenu

Minimalistický dům se uchází o architektonickou cenu
Česká cena za architekturu/Filip Šlapal
Petra Jansová
pej

Projekt rodinného domu v Habartově na Karlovarsku pražského architektonického ateliéru JRA zaujal nejenom prestižní zahraniční server Archdaily, odborná porota České ceny za architekturu ho také vybrala do užšího kola letošního ročníku soutěže.

Projekt rodinné domu Magdaleny Rochové a Radka Jarouška do kontextu krajiny citlivě vstupuje. Na pozemku zůstaly všechny stromy, které architekti zakomponovali do prostoru zahrady.
„Chtěli jsme, aby dům vplouval do krajiny, aby se architektura rozmělnila z města do přírody se stromy a rybníkem,“ píše se v autorské zprávě.

Projekt se uchází o Českou cenu za architekturu.

„Krajina Sokolovska nás překvapila svou krásnou, o které jsme neměli zdání. O to víc bylo pro nás zajímavé navrhnout dům do této oblasti,“ popisují architekti. 

Jednopodlažní objekt je částečně zapuštěn do svahu. Přičemž do ulice je spíše uzavřený, směrem do zahrady se naopak otevírá velkými prosklenným plochami.

Reklama

>>>>>>Více o architektuře můžete sledovat zde<<<<<<

Robert Šlachta, Přísaha

Překročit volební práh, to je oč tu běží

Jak bude vypadat příští vláda, mohou rozhodnout menší strany, které se derou do sněmovny.  Pro dominantní ANO platí, že případného koaličního partnera bude muset hledat právě mezi nimi. Pokud se nespokojí s Okamurovou SPD.

Přečíst článek

Kapsle SpaceX se spustila do oceánu těsně před západem slunce.
video

Vesmírné turistice o krok blíž. Civilní posádka Crew Dragon je zpět na zemi

V Atlantském oceánu u pobřeží amerického státu Florida přistála po letu na oběžné dráze kolem Země čtyřčlenná civilní posádka lodi Crew Dragon společnosti SpaceX podnikatele Elona Muska.

Přečíst článek

Reklama
Doporučujeme