Reklama

Hliníková střecha i fasáda. I tak může vypadat chata

Netypická chata v Krušných horách
Petr Polák
Petra Jansová
pej

Lesnatý pozemek o velikosti zhruba tisíc metrů čtverečních ukrývá netypickou chatu. Má hliníkovou fasádu i střechu a na první pohled připomíná rozhlednu. Díky tmavému plášti dokonale splývá s okolím.

Reklama

Dům je jen pár metrů od okraje lesa, na svažitém pozemku o velikosti zhruba tisíc metrů čtverečních. Netypický k nebi protáhlý tvar objektu má praktický důvod, stejně jako prudký sklon střechy. Přizpůsobuje se tak povětrnostním podmínkám Krušných hor a množství sněhu, který tam v zimě napadne.

>>>>Zajímá vás současná česká architektura? Sledujte rubriku Enjoy.<<<<<

V současnoti dům slouží především k rekreaci. To se ale v budoucnu změní. I na to se myslelo už během projektování, spací kouty jsou nadimenzovány pro deset lidí. V budoucnu se proto rozšíří i energetická koncepce domu, který je vybavený připojovacími body pro střešní fotovoltaický systém a pro vertikální větrné turbíny.

Objekt navrhli architekti ze studia New How.

Chystaný projekt developera UDI Group v blízkosti Smíchovského nádraží v Praze 5.

Sporný projekt na Smíchově za dvě miliardy se pohnul z mrtvého bodu

Projekt za dvě miliardy korun, kancelářské budovy a byty, které developer UDI Group plánuje postavit na pražském Smíchově, se pohnul z místa. Investor uzavřel s městem a Dopravním podnikem dohodu, která by měla výstavbu odblokovat.

Přečíst článek

Netradiční chalupa v Beskydech vznikla podle návrhu zlínského architekta Pavla Míčka.

Beton, sklo a dřevo. Tak vypadá netypická chata v Beskydech

V téměř nedotčené horské krajině Moravskoslezských Beskyd vyrostla netypická chata podle návrhu zlínského architekta Pavla Míčka.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme