Reklama

Beton, sklo a dřevo. Tak vypadá netypická chata v Beskydech

Netradiční chalupa v Beskydech vznikla podle návrhu zlínského architekta Pavla Míčka.
BoysPlayNice
Petra Jansová

V téměř nedotčené horské krajině Moravskoslezských Beskyd vyrostla netypická chata podle návrhu zlínského architekta Pavla Míčka.

Reklama

Stavbu domu usazeného do chráněné krajinné oblasti v Beskydech provázely na počátku komplikace. „Proces to nebyl nijak snadný, neboť do něho významným způsobem promlouvala správa CHKO Beskydy se svými rigidními stavebními předpisy,” konstatuje autorská zpráva s tím, že dodržet stanovené podmínky bylo mnohem obtížnější než projektovat do komplikovaného svažitého pozemku.

A okolní kontext, nezastavěná zelená kopcovitá krajina, ovlivnila i to, z čeho je dům postaven. Beton i modřínové dřevo totiž získají časem žádoucí patinu. „Beton zešedne, poroste mechem, modřínové dřevo stárnutím získá šedostříbrnou patinu, přístupová pěšina z pískovcových kamenů se bude ztrácet v luční trávě,” přibližuje dále autorská zpráva.

Materiálová i barevná střídmost dominuje i interiéru. Hlavní roli v něm hraje dřevo na podlaze i na podhledech. Ve spodní částo objektu jsou ložnice, ve vrchní části je jedna velká propojená místnost, která funguje jako obývací pokoj, kuchyň i jídelna.

>>>>>Máte rádi moderní architekturu? Sledujte s námi podařené stavby i přestavby.<<<<<<

Pizza má certifikát společnosti Associazione Verace Pizza Napoletana.

Poznávejte chutě světa: Zakousněte se do pravé pizzy z Neapole

Nadýchané, a přitom vypečené okraje, čerstvá rajčatová omáčka a roztékající se mozzarella s čerstvou bazalkou. Tak by měla vypadat pravá nefalšovaná neapolská pizza.  A přesně takovou dělají v pražské Pizza Nuova.

Přečíst článek

Zdeněk Pohlreich, šéfkuchař a gastropodnikatel

Zdeněk Pohlreich: Lidé si neváží práce. A stát je v tom podporuje

Z televize už trošku vycouval. Nestíhal se starat o vlastní restaurace. Zdeněk Pohlreich přesto zůstává největší celebritou mezi tuzemskými kuchaři. Byl vidět i v době covidu, když vařil pro hasiče nebo sestřičky. Že by mu to zvedlo popularitu, si však nemyslí. Své podniky přesto udržel naživu. Tak trochu státu navzdory.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme