Reklama

Marmeláda z rakytníku nebo rajčatové pesto. Které další české výrobky získaly gastro Oscara?

Pomerančová marmeláda s rakytníkem
Se svolením MarmelLady
Petra Jansová
pej

Punc kvalitní potraviny Great Taste získalo hned pět výrobků tuzemské provenience. Mezinárodní porota složená z food kritiků, kuchařů, restauratérů, maloobchodních nákupčích nebo food blogerů ocenila tyři jsou vyrobené v Česku, pátý exkluzivně dovážený. Ten získal nejvyšší ocenění Zlatou vidličku.

Reklama

Výběru těch nejlepších potravin jasně dominovaly sladkosti. Ať už marmeláda z pomerančů a rakytníku značky MarmelLady, vaječný likér Pannyruty nebo Šalamounova čokoláda od Míšina čokoláda.

Odbornou gastro porotu zaujalo i pesto ze sušených rajčat s bazalkou, kterou vyrábí společnost Zach's pesto & chilli nebo nabídka autentického Kampotského pepře z Pepperfield.

.pepper..field

Miláček šéfkuchařů. Víme, jak chutná nejlepší pepř na světě

Raději menší množství, ale ve špičkové kvalitě. Tenhle gastronomický trend je jednoznačný. A týká se většiny surovin, ty základní nevyjímaje. Třeba pepř.

Přečíst článek

Ocenění nižšího řádu získalo dalších 49 potravinových produktů, přičemž o značku Great Taste, kterou od roku 1994 uděluje vydavatelství Guild of Fine Food, usilovalo 14 113 různých produktů ze 108 zemí.

Anonymní degustaci provádělo 86 dní na čtyřech londýnských místech 355 porotců včetně bývalého šampiona MasterChef Kennyho Tutta a nákupčích ze Selfridges, Fortnum & Mason a Partridges.

Reklama

Jak chutná v pražské restauraci Bruxx.

Dvakrát smažené hranolky a 60 druhů piv. Tak chutná Belgie v pražském Bruxxu

Francouzi mají víno, Irové whisky a Belgičané pivo. Šedesát druhů lahvového a osm druhů na čepu lze ochutnat například v pražském podniku Bruxx. Na jejich jídelním lísku kromě speciálně kvašeného moku lze najít i další tradiční belgické pokrmy – od dvakrát smažených hranolek přes mušle, ústřice až po lutyšské vafle.

Přečíst článek

kimchi, ilustrační foto

Korejské kimchi dobylo svět, vesmír i české kuchyně. V čem je jeho největší síla?

Všechno kvašené či fermentované je v gastronomii na vrcholu obliby. Dává to smysl, touha po jídle, které podpoří zdraví a posílí organismus je zcela na místě. Na výsluní se ale nedostává naše tradiční kysané zelí, ale pikantní korejská fermentovaná zelenina kimchi. Je to čistě otázka módních vln a osobních preferencí, zda si do kuchyně pustíme kimchi či kvašené zelí. Každopádně kvašené zelenině bychom měli otevřít dveře dokořán. A obzvlášť v době, kdy létají vzduchem lecjaké viry.

Přečíst článek

Reklama

Související

Alpské sushi

Jak chutná alpské suši? V Rakousku se snoubí sport se špičkovou gastronomií

Přečíst článek
Manifesto Market Berlín otevře v druhé polovině letošního roku.

Manifesto míří do Německa. V Berlíně otevře dosud největší gastronomický hub

Přečíst článek
šéfkuchař Přemek Forejt

Nikdy jsem se netajil láskou k fastfoodu, říká Forejt o spolupráci s McDonald´s

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme