Reklama

Loft ve zlínském mrakodrapu připomíná vesmírnou loď

Loft ve zlínském mrakodrapu připomíná vesmírnou loď
BoysPlayNice
Petra Jansová
pej

Loft v osmém patře zlínského mrakodrapu nemá téměř žádné zdi. Dvoupodlažní prostor dělí vložená struktura - bílá rampa.

Jméno architekta Petra Jandy a jeho ateliéru, který interiér loftu navrhl, se v posledních týdnech objevovalo především v souvislosti se dvěma oceněními - Architekt roku a Česká cena za architekturu, jejíž odbornou porotu zaujala realizace rodinné domu rovněž ve Zlíně.

Do povědomí pražské veřejnosti se Janda vepsal především díky revitalizaci náplavek, úspěšný je ale i daleko za hranicemi. Podle jeho projektu se bude stavět i v Abú Zabí. 

Výjimečné je i jeho interiérové provedení tohoto podkrovního bytu. Většinou jsou lofty totiž řešeny industriálně, jsou plné pravých úhlů, betonu a oceli. V tom zlínském ale autor využil strukturu sestavenou z trojúhelníků, která se spirálovitě obtáčí kolem středu dispozice a vytváří pódium, jež funguje jako „hlediště“ s výhledem na město. Centrum Zlína lze pozorovat i z ložnice nebo vany. 

Interiér bytu ve zlínském mrakodrapu si můžete prohlédnout v následující galerii.

Reklama

Daniel Craig v poslední bondovce No Time to Die

Poslední bondovka v českých kinech vydělala 20 milionů za čtyři dny

Zatím poslední film o britském agentovi Jamesi Bondovi Není čas zemřít je extrémně úspěšný kasový trhák. Za čtyři dny od svého uvedení do kin se stal nejvýnosnějším filmem letošního roku, píše The Guardian. V Česku ho za první víkend vidělo skoro 118 tisíc diváků a utržil téměř 21 milionů korun.

Přečíst článek

peníze, ilustrační foto

Poslední Babišův úplatek: 1250 korun na elektřinu a plyn do každé domácnosti

Energetická situace v Evropě, ale i v Asii se nadále zhoršuje. Někteří čeští dodavatelé elektřiny a plynu domácnostem už ohlásili podzimní zdražení až takřka o padesát procent. Premiér Babiš jim naopak slibuje, že jim na energie ze státní kasy přispěje.

Přečíst článek

 


 

Reklama
Doporučujeme