Reklama

Lepší než před covidem. Paříž se těší z přívalu turistů, hotely výrazně zdražují

Paříž
ČTK/AP
Petra Jansová
pej

Do Paříže se po dvouleté pandemické odmlce vrací turisté. Tamní hotely se plní a cena ubytování výrazně roste, upozorňuje server Bloomberg.

Reklama

Francouzská metropole je podle rezervačního systému Trivago pro letošek druhou nejvyhledávanější cílovou destinací. Nejčastěji evropští a severoameričtí turisté míří do Londýna. Zájem tak vytlačil cenu pokoje v dubnu o 17 procent výš ve srovnání se stejným obdobím roku 2019. V průměru nyní vyjde hotelový pokoj v Paříží na 173 eur za noc.

Nejvíc turistů míří do Paříže z jiných evropských zemí a Ameriky, Američané využívají silnějšího dolaru.

Paříž už tradičně patří k nejnavštěvovanějším městům na světě, před nástupem pandemie tvořily příjmy z cestovního ruchu sedm procent francouzské ekonomiky, píše Bloomberg.

Ilustrační foto

Analýza: EU je drahým supermarketem. Svět potravinami zásobuje minimálně

Zemědělství v Evropské unii přispívá k celosvětovému zásobování potravinami jen omezeně a v současnosti je spíše drahým supermarketem než světovou sýpkou. EU je přitom největším světovým vývozcem zemědělsko-potravinářských produktů.

Přečíst článek

Paříž čeká lepší sezona než před covidem

Francie, stejně jako další evropské státy, upustila tento měsíc od většiny protipandemických opatření, provozovatelé tamních hotelů proto očekávají další nárůst turistů.

Reklama

„Myslím si, že nás čeká nejlepší sezona, která překoná i ty předpandemické. Bude to úžasná sezona,“ dodal zakladatel hotelové skupiny Atop Jean-Bernard Falco.

Brunch se stal emirátským fenoménem za pár tisíc korun

Sobotní brunch je v Dubaji a v Abú Dhabí něco jako instituce. Oblíbený je především u západních cizinců žijících ve Spojených arabských emirátech, ale i u turistů.

Přečíst článek

Razantní nárůst počtu turistů zaznamenali v Paříži až v několika posledních týdnech. Aktuální příjmy hotelů ve francouzské metropoli jsou o 20 procent vyšší a jejich obsazenost dosahuje téměř 90 procent jako v první polovině května 2019. Ještě na začátku roku naopak ubytovací zařízení bojovala s nízkou obsazeností.

Největší francouzská hotelová skupina Accor potvrdila, že s každým dalším měsícem letošního roku jí stoupaly tržby, přičemž nejrazantněji to bylo právě v dubnu.

Chata Krkonoše

Chata za cenu menšího bytu v Praze? Realita, za covidu ceny vyskočily na dvojnásobek

Ceny chat a chalup se v posledních dvou letech, kdy Česko zasáhla epidemie covidu-19, ve všech krajích v průměru zdvojnásobily. Letos realitní makléři očekávají stagnaci nebo jenom mírný růst cen rekreačních nemovitostí ovlivněný inflací.

Přečíst článek

Letenky zdražují, u zaoceánských letů až o desítky procent. A bude hůř

Rozkolísané ceny paliv na světových trzích postupně prodražují i leteckou dopravu. Důsledkem toho jsou stoupající ceny letenek, které hlavně na dálkových linkách zdražily v posledních týdnech v průměru o deset až 20 procent. Vyplývá to z ankety mezi prodejci letenek.

Přečíst článek

Reklama

Související

Benedikt Houda

Češi jsou pořád rumoví, naopak tequila je míjí, prozrazuje Benedikt Houda z Monkey Baru

Přečíst článek
Thajské pláže jsou po pandemii znovu plné turistů

REPORTÁŽ: Kultovní thajská pláž Maya Bay je znovu krásná jak před lety. Kazí to však zákazy a omezení

Přečíst článek
Benátky, ilustrační foto

Benátky opět zaplnili turisté. Letos se do centra města naposledy podívají zadarmo

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme