Reklama

Elon Musk bydlí v modulárním domku za 50 tisíc dolarů

Elon Musk,
ČTK
Petra Jansová

Elon Musk je sice jedním z nejbohatších lidí na světě, místo rozsáhlé luxusní rezidence ale obývá modulární domek v hodnotě 50 tisíc dolarů.

Reklama

Potom, co loni prodal veškeré své nemovitosti, například dům v Los Angeles a rezidenci v San José, zakotvil jeden z nejbohatších lidí na světě v modulárním domku o velikosti 35 metrů čtverečních. A navíc není jeho. Pronajímá si ho od své společnosti SpaceX. Motto „žij podle toho, na co si vyděláš” generální ředitel společnosti Tesla a SpaceX tak posouvá na zcela jinou úroveň, konstatuje server The New York Post (TNYP).

Bydlení v příbytku si Musk pochvaluje. „Mým domovem se teď stal tento domek. A bydlení je to úžasné,“ uvedl už na začátku června na svém Twitteru.

Bytová jednotka byla vyrobena ve společnosti Boxabl, která sídlí v Las Vegas. Firma vznikla v roce 2017 a vyrábí modulární domy, jejichž výhodou je to, že jsou snadno přemístitelné. Ten Muskův tak stojí v blízkosti testovací základny a kosmodromu společnosti SpaceX nacházející se v Boca Chica v Texasu.

„Jejich podobu jsme se snažili neustále vylepšit pomocí těch nejmodernějších technologií. Výsledkem dlouhodobého vývoje je produkt s obrovským potenciálem,“ konstatoval pro server TNYP Galiano Tiramani, jeden ze zakladatelů společnosti Boxabl.

Reklama

Model s názvem Casita, který aktuálně obývá i Elon Musk, je prototypem. Ve společnosti ale už vznikly i další návrhy, které mají uspokojit i potřeby větších rodin.

Musk začal rozprodávat své nemovitosti loni v létě, kdy veřejně oznámil, že se zbavuje fyzického majetku, aby se mohl soustředit na svou misi na Mars. 

„Prodávám téměř veškerý fyzický majetek. Nebudu vlastnit žádný dům,” napsal na Twitteru v květnu 2020.

Sídlo společnosti Koma Rent

Modulární architektura táhne. I tento obor ale bojuje s nedostatkem materiálu

Rychlost výstavby i variabilita jsou hlavní pozitiva takzvané modulární architektury. Budova navržená z modulů nově stojí i v Praze na Kutnohorské ulici.

Přečíst článek

Elon Musk

Milionoví manažeři. Nejvíc bere Elon Musk

Více než šest miliard v rámci opčního programu získal Elon Musk z Tesly. Ale i další supermanažeři si přišli na dost peněz, uvádí žebříček Bloombergu.

Přečíst článek

Reklama

Související

Elon Musk při jedné z akcí své dopravně-stavební společnosti Boring Company.

Musk zřejmě odpískal dopravní megaplány v Kalifornii i jinde, chystá projekt v Texasu

Přečíst článek
Krtkodom, vizializace

O bydlení pod zemí je stále větší zájem. Krtkodom stojí už i v Malajsii

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme